4 grudnia 2020 roku z okazji ,,Barbórki” zaprosiliśmy na lekcję górnika –  dziadka Kuby - jednego z uczniów naszej klasy. Pan Stanisław Szcześniak przepracował 30 lat w największej kopalni w Polsce. Podczas spotkania opowiedział nam  o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników, zmianach jakie nastąpiły w kopalni w ostatnich latach, narzędziach używanych przez górników dawniej i dziś. Dowiedzieliśmy się, między innymi jaka jest temperatura pod ziemią, w jaki sposób górnicy dostają się do pracy pod ziemią, jaką rolę spełniały lampy karbidowe, a także po co górnicy zabierali do kopalni kanarka w klatce. Gość zaprezentował nam również swój strój galowy i różne atrybuty używane przez górników. Wiemy, co oznacza kolor pióropusza na czapce górniczej.  Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przekazanych przez Pana Stanisława informacji, a następnie zadawali mnóstwo pytań, na które Pan w niezwykle ciekawy i interesujący sposób odpowiadał. Szkoda, że lekcja trwa tylko 45 min.

Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi za spotkanie online.  

A wszystkim Górnikom życzymy tyle samo wyjazdów ile zjazdów!

W imieniu uczniów kl.3a – wychowawczyni Maria Krawczyk
Zdjęcia – Kamila Jakubowska

 

 

Drodzy Uczniowie,

zapraszam do udziału w konkursie informatycznym pt. "Kartka bożonarodzeniowa".

Regulamin konkursu przeprowadzonego zdalnie:

Data przeprowadzenia: grudzień 2020 r.

Cele konkursu:

 •     Motywowanie uczniów do nauki informatyki.
 •     Kultywowanie zwyczaju przygotowywania kartek świątecznych.
 •     Doskonalenie umiejętności tworzenia grafiki komputerowej.
 •     Stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności graficznych.

Warunki uczestnictwa:

 •     Konkurs zorganizowany jest dla uczniów klas IV - VIII.
 •     Uczeń przygotowuje samodzielnie jedną kartkę bożonarodzeniową, wykorzystując narzędzia edytora grafiki np. Paint, Inkscape.
 •     Rozmiar kartki po wydrukowaniu powinien mieć format A4.
 •     Wszystkie elementy kartki muszą być wykonane w edytorze grafiki.
 •     Elementy kartki nie mogą być kopiowane z innych źródeł.
 •     Na kartce powinny znajdować się: po lewej stronie – rysunek, a po prawej - życzenia bożonarodzeniowe.
 •     Prace należy zapisać jako plik o nazwie: „kartka - imię i nazwisko, klasa” i przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.12.2020 r.
 •     Oceny prac dokonuje organizator konkursu, zwracając uwagę na: wykorzystanie jak największej liczby narzędzi edytora grafiki (Paint, Inkscape), samodzielność wykonania kartki, staranność i pomysłowość, stopień trudności wykonania.
 •     Laureaci konkursu (I, II, III miejsce) otrzymają dyplomy i cząstkowe oceny celujące z przedmiotu informatyka.
 •     Ponieważ prace uczniów zostaną wyeksponowane na stronie internetowej szkoły, to przystępując do konkursu, autorzy prac automatycznie wyrażają zgodę na opublikowanie swoich danych osobowych oraz prac.

Organizator konkursu,
Agnieszka Jakubowska

Szanowni  Państwo Rodzice,

prosimy rodziców dzieci, które jadły obiady w stołówce szkolnej (od dnia 01.09.2020 r. do dnia 30.10.2020 r. i posiadają nadpłatę za obiady) o telefoniczny kontakt do sekretariatu szkoły  (22 811 29 62) do dnia 15.12.2020 r. Po złożeniu wniosku do Dyrektora szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) nadpłacona kwota zostanie przelana na konto rodzica wskazane we wniosku do końca roku 2020.

Bożena Zalewska