Miło jest w samym środku roku szkolnego wykorzystać choćby moment, aby oderwać się od codzienności szkolnej i spędzić aktywnie chwil parę, nie przejmując się pamiętaniem wzorów na pola wielokątów, prawa rozdzielności mnożenia względem dodawania, czy też debatą nad twórczością Stefana Żeromskiego.

I tak też się stało. 14 marca uczniowie klasy 7a w kręgielni 7 Club stoczyli wiele zaciętych potyczek. Skutkiem owych emocjonujących rywalizacji była znacząca poprawa wszelkich umiejętności zręcznościowo-koordynacyjnych, lecz także i równie znaczące zmęczenie, które wymagało spokojniejszego zakończenia imprezy.

Uwieńczeniem całego tego zacnego i niezapomnianego wydarzenia była wspólna uczta w postaci prawdziwie włosko-praskiej pizzy J .

Beata Świderska

Kamila Jakubowska

 

 

Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki z kl. 5a dostały od swoich kolegów zaproszenia na wieczór filmowy. Spotkanie odbyło się 9 marca w budynku naszej szkoły. Chłopcy przygotowali poczęstunek i salę. Ciasto, babeczki, ciasteczka, żelki to tylko część pyszności, które mogliśmy wcinać podczas oglądania bohaterów Marvela. Podjadaliśmy popcorn, który dziewczynki robiły na bieżąco ( bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pożyczenie maszyny ❤️). Mniej zainteresowani filmem mogli spędzić czas w kąciku szachowym. Wspólnie spędzone w szkole wieczory to coś co uczniowie 5a baaardzo lubią.

Wychowawca: Monika Głuchowska

    

To święto w naszej klasie miało niezwykłą oprawę.  Najpierw panie zrobiły gazetkę o Dniu Kobiet. Chłopcy z klasy wraz z mamami pomyśleli o tym dużo wcześniej. Najpierw wykonali projekt prac. Potem odbyło się spotkanie mam chłopców w klasie.  Wszyscy pracowali kilka godzin w naszej klasie po lekcjach. A gdy już były gotowe laurki dla 15 dziewczynek to została misterna praca do wykończenia pomysłu. Do każdej laurki były w rulonie dopięte osobiste życzenia, inne dla dziewczynek a inne dla pań dorosłych tj. nauczycielek i pań Dyrektorek Szkoły. Łodyga tych oryginalnych kwiatów była w formie słodkich lizaków.

No i  w Święto Kobiet niespodzianka wszystkich zaskoczyła. W prace było włożone serce, a dziewczynki małe i duże poczuły się mocno docenione jako Kobiety. Chłopcy również poczuli się dowartościowani, że ich pomysł i aktywność wyzwolił pozytywne emocje.  

Nie zabrakło też  zdrowych słodkości, bo utalentowane mamy upiekły muffinki czekoladowe oraz całą blachę wyśmienitej szarlotki rozpływającej się w ustach. W uroczystości uczestniczyły też niektóre mamy dzieci za co mocno dziękujemy.     

Wychowawca: Halina Olesiejuk

Nauczyciel wspomagający:  Agnieszka Majewska    

   

  

6 marca SP 110 była otwarta dla przyszłych Uczniów i ich Rodziców, Opiekunów, cieszymy się z tak licznej obecności! 

Dziękujemy Paniom z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej za ciekawe prezentacje i zajęcia z przyszłymi uczniami.

       

 

Od 6 marca 2023r. w klasie 2 B wznowiliśmy kącik przyrodniczy. W poniedziałek uczniowie przynieśli różnorodne rośliny wiosenne. Podwyższyło to estetykę naszej klasy. Miło wejść do kolorowej klasy pachnącej hiacyntami, azalią i  żonkilami. Rozpoznawaliśmy kwiaty po wyglądzie i zapachu. Każdy uczeń odróżnia już szafirki od żonkili i innych kwiatów. Zdobią one parapety oraz tzw. Gruszkę służącą za kącik przyrodniczy.  Wszystkie kwiaty zostały powstawiane do estetycznych doniczek dobranych kolorem. Uczy to dzieci estetyki. Po przekwitnięciu wysuszone cebulki trafią na ogródki działkowe, a nasz kącik będzie sukcesywnie uzupełniany nowymi kwiatami przyniesionymi lub wyhodowanymi w doniczkach. Pod koniec marca będą już smaczne i zdrowe szczypiorki. 

Wyzwoliło to  aktywność wśród uczniów oraz rozwinęło zainteresowania hodowlą roślin. W Dzień otwarty w pracy zespołowej dzieci przyporządkowywały koła do danej części rośliny. Wiedzą, że z sałaty, szczypiorku  jemy liście, a z rzodkiewki korzeń, u ziemniaka bulwę z ziemi, a od pomidora owoce.  Mają wiedzę, które rośliny są jadalne, a które ozdobne.   

Ogródek przyrodniczy wzmógł w nas oczekiwanie na wiosnę i zachęca do wyhodowania roślinek w ogródkach.

Wiosenny bukiet wykonany z uczniami i mamami z klasy II B

6 marca 2023r. na powitanie nowego przedwiosennego tygodnia Mamy powitały całą klasę przepięknymi kwiatami  wykonanymi z krepiny. Pracowały w weekend z własnej inicjatywy w ramach integracji z innymi. Swoje talenty artystyczne zaprezentowały nasze dzieci: Gabrysia Milewska, Nikola Gochnio, Nina Kozieł, Dagmara Sawic i Tobiasz Nogowski i ich mamy.  Ten różnobarwny bukiet upiększa i ożywia naszą salę. Wszyscy poczuli, że wiosna jest tuż, tuż.

Jako wychowawczynie klasy składamy serdeczne podziękowania za czas i pomysł dla dzieci.

Ten akcent wiosenny ukazuje też gazetka przy naszej sali pt. „Zwiastuny wiosny” ukazująca wszystkie wiosenne kwiaty oraz  zagadki o nich.  Wykonały ją wychowawczynie klasy dla wszystkich uczniów.  

Wychowawcy 2 B: Halina Olesiejuk i Agnieszka Milewska