Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w trzech niezwykłych dnia organizowanych w naszej szkole z okazji Dni Kultury i Nauki w SP110

Dzień 1. Dzień Teatru – Brzechwa Dzieciom

Któż nie pamięta najsłynniejszych wierszy wielkiego poety – Jana Brzechwy? Utwory, takie jak: "Entliczek, pętliczek", "Kaczka dziwaczka", "Leń", "Samochwała" czy "Na straganie", to jedne z najsłynniejszych wierszyków, które powinno poznać każde dziecko!

Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą. Wspierani muzyką, śpiewem, żywym aktorskim słowem, pantomimą i pomysłem  znakomicie zaprezentowali utwory Jana Brzechwy.

Dzień 2. Dzień Muzyki – czyli niezwykłe  klasowe hity w wykonaniu naszych uczniów.

Tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka … „Witajcie w naszej bajce” – hit numer 1

Dzień 3. Dzień Naukowy

 Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz

Mobilne Planetarium to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w niesamowity sposób wprowadziło naszych uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły.

 

 

W imieniu edukacji wczesnoszkolnej

Izabela Radziszewska

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru klasa VA wybrała się do Teatru Kamienica na spektakl „Słońce Kopernika”. Przedstawienie w lekki, humorystyczny sposób przypomniało nam postać Wielkiego Astronoma. Dowiedzieliśmy się, że zajmował się nie tylko niebem i rewolucyjnymi odkryciami, ale też znał się na medycynie i obronności . Spektakl bardzo nam się podobał, a pogoda podczas wycieczki dopisała. Zapewne Słońce Kopernika chciało nas nagrodzić i zachęcić do poszukiwania własnych odkryć.

  

Godzina kodowania to międzynarodowa akcja, w której uczestniczą uczniowie szkół podstawowych w ponad 180 krajach, pragnący nauczyć się podstaw programowania.

Godzina kodowania odbywa się co roku w grudniu, podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, jednak w akcji można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. 

W związku z tym w klasach czwartych odbyła się jednogodzinna lekcja kodowania online. Podczas tej lekcji uczniowie tworzyli sekwencję poleceń z wykorzystaniem bloków, powtarzali polecenia oraz sterowali obiektem na ekranie poprzez rozwiązywanie łamigłówek, polegających na ułożeniu programów z gotowych bloczków, ze wściekłymi ptakami i niesfornymi świnkami – bohaterami popularnego filmu Angry Birds,

Serdecznie zapraszamy pozostałych uczniów do wypróbowania swoich sił w nauce programowania, zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań poprzez rozwiązywanie łamigłówek programistycznych na stronie hourofcode.com.

nauczyciel informatyki
Agnieszka Jakubowska

Kwitnące akacje są symbolem projektu Stowarzyszenia Moja Białołęka w którym spotyka się z uczennicami i uczniami naszej szkoły z klas 7 i 8.
Wyliczanka z listkiem akacji „Kocha, Lubi, Szanuje” i „Nie chce, Nie dba, Żartuje” jest początkiem rozmowy o wyborach życiowych i ich konsekwencjach.

Na warsztatach  “Ja liderka, lider, moje wybory należą do mnie” oraz “Stres pod lupą” uczestnicy omawiają postawy radzenia sobie ze stresem, wzmacniają pewność siebie. Ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia.

Warsztaty wspierają rozwój osobisty uczennic i uczniów, postawy liderskie. Są okazją do ćwiczeń pracy zespołowej. Projekt finansuje Dzielnica Białołęka m.st. Warszawa.