Kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły wizytą w szkolnej bibliotece. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się bibliotekarz, obejrzały fragment księgozbioru przeznaczony dla młodszych dzieci, wysłuchały czytanego opowiadania. Dzieci zaciekawione nowym miejscem i ilością książek nie mogą doczekać się września, kiedy to dołączą do grona czytelników i będą mogły korzystać z biblioteki szkolnej.

 

Anna Kausa-Wójcik

Anna Polakowska

 

Tuż po przerwie świątecznej dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach o instrumentach muzycznych. Były to praktyczne zajęcia, na których dzieci wykonały instrumenty dęte, strunowe i perkusyjne. Następnie pod batutą prowadzącej odegrały koncert. Było głośno i wesoło.

 

Anna Kausa-Wójcik

Anna Polakowska

W piątek 5 kwietnia naszą szkołę odwiedził Pan Włodzimierz Dusiewicz, Powstaniec Warszawski i reżyser filmowy. Nasze spotkanie odbyło się w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Uczniowie mogli dzięki temu uczestniczyc we wspaniałej lekcji historii słuchając wspomnień Pana Włodzimierza jak również oglądając jeden z jego filmów dokumentalnych zatytułowany "Przerwana pieśń". Opowiada on o Krystynie Krahelskiej, która oddała swoje życie w drugim dniu powstania warszawskiego, a przed wojną pozowała artystce, która stworzyła rzeźbę warszawskiej syrenki.

To była nie tylko lekcja historii, ale także inspirujące spotkanie z żywym świadkiem tamtych wydarzeń.

Dziękujemy panu Dusiewiczowi za podzielenie się swoją historią i za to, że przypomniał nam, jak ważne jest pamiętanie o bohaterach naszej ojczyzny.

 

Uczniowie klasy 3a we wtorek 12 marca uczestniczyli w niezwykle wartościowych warsztatach online pt. „Jak pięknie się różnić?”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez edukatorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest dyskryminacja i dlaczego ważne jest, żeby jej przeciwdziałać. Trzecioklasiści doskonale wiedzą, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. To była świetna lekcja dotycząca różnorodności, tożsamości, dyskryminacji oraz szacunku do drugiego człowieka przeprowadzona z użyciem nowoczesnych technologii.

 

Elżbieta Brzezińska

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli.

To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń.


 

21 lutego uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz dbanie o jego przetrwanie. Mówiliśmy o bogactwie i różnorodności językowej świata. Ćwiczyliśmy również łamańce językowe. Poprawne posługiwanie się językiem polskim to ogromna sztuka.

 

A nade wszystko szanujmy swą mowę ojczystą.

 „Nie znać języka swego- hańbą oczywistą”

- zgodnie z tymi słowami warto dbać o to,

 by znać język polski- ten współczesny  i ten dawny

 oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.
 

 W imieniu klas 1-3

 Izabela Radziszewska