27 maja klasa 6a odwiedziła IPN - Instytut Pamięci Narodowej. Wzieliśmy udział w zajęciach MIKOŁAJEK W PRL. Podczas spotkania wskazywaliśmy różnice między szkołą francuską i polską. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała szkoła w PRL-u, jak ubierali się uczniowie, z jakich książek się uczyli i jaki był obowiązkowy  język obcy. Mogliśmy zobaczyć jakie banknoty były w obiegu oraz jak wyglądały i do czego służyły kartki  na żywność. Wiemy już, że nie tak łatwo zaplanować wydatki dla całej rodziny i że trzeba było pilnować swoich rzeczy i dbać o nie, bo trudno było kupić nowe.

Nasza refleksja: dobrze, że to historia, a nie teraźniejszość.

W poniedziałek, 20 maja, klasy 5b i 6a odwiedziły Toruń - miasto wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. 🌎☀️🌙 Wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po wąskich, urokliwych uliczkach, zatrzymaliśmy się przy pomniku Kopernika oraz fontannie Flisaka i żabek. Podziwialiśmy Krzywą Wieżę, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na schodach Domu Mikołaja Kopernika. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, podczas których przepis na toruńskie przysmaki 🍪🍪🍪przekazała nam średniowieczna mistrzyni.

Zachwyceni urokliwym miastem ❤, w którym historia wyłania się z każdego zaułka, wróciliśmy do domu.

Zapraszamy wszystkich uczestników kampanii Rowerowy Maj do sprawdzenia swojego roweru podczas Szkolnego Serwisu Rowerowego, który będzie czynny w Szkole Podstawowej nr 110 w Warszawie, przy ul. Bohaterów 41, w sobotę, 1 czerwca 2024 r. w godz. 10:00-18:00 (odbiór rowerów możliwy do 19).

Serwis jest bezpłatny, wystarczy mieć ze sobą dzienniczek rowerowy, świadczący o uczestnictwie w kampanii Rowerowy Maj.

Serwis jest mobilny, pojawi się łącznie w 12 lokalizacjach, by możliwie dużo osób mogło skorzystać z oferowanych usług. Dokładny harmonogram serwisów można sprawdzić:

 

17 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w III Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Baśń darem miłości”.  Zerówkowicze przedstawili Bajkę Samograjkę „Czerwony Kapturek”, wspartą piękną scenografią i ciekawą oprawą muzyczną. Umiejętności wokalno- teatralne dzieci zakwalifikowały grupę do finału.

22 maja odbył się finał.  Dzieci miały okazję odegrać przedstawienie  jeszcze raz, ale tym razem  na profesjonalnej dużej scenie i przed szerszą widownią w Białołęckim Ośrodku Kultury. Dali z siebie wszystko, a nawet i więcej:) Wywalczyły III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W dniu 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 56 uczniów z klas  II – VIII, w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet. Konkurs przeprowadzany jest  raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół matematyków. Miłą niespodzianką jest informacja, że dziewięciu uczniów SP 110 otrzymało wyróżnienie. Gratulacje dla wyróżnionych.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

 1. KAŁUSKI DOMINIK klasa  II a
  81,25/105 wyróżnienie w kategorii Żaczek
 2. WIENCEK BARBARA klasa  II c
  77,50/105 wyróżnienie w kategorii Żaczek
 3. SZOSTAKIEWICZ WITOLD klasa  II a
  76,25/105 wyróżnienie w kategorii Żaczek
 4. WOJCIESZAK SARA klasa II b
  73,75/105 wyróżnienie w kategorii Żaczek
 5. SADOWSKA IZABELA klasa  III b
  72,50/120 wyróżnienie w kategorii Maluch
 6. TARANTA NATALIA klasa  IV c
  100,00/120 wyróżnienie w kategorii Maluch
 7. STROJEK GABRIELA klasa  IV a
  92,50/120 wyróżnienie w kategorii Maluch
 8. SZOSTAKIEWICZ STANISŁAW IV a
  90,00/120 wyróżnienie w kategorii Maluch
 9. REMISZEWSKI JOACHIM klasa VIII a
  106,00/150 wyróżnienie w kategorii Kadet

Koordynator konkursu
Leszek Bączkiewicz