Tego dnia dzieci w naszej szkole rozpoczęły święto Pluszowego Misia od występu artystycznego przygotowanego przez klasę 2b. Drugoklasiści wystąpili z przedstawieniem o nazwie ”Urodziny Misia”.
Z okazji tego święta dzieci przyniosły do szkoły  swoje ulubione pluszaki, by pokazać swoim kolegom i koleżankom oraz wychowawczyniom, który pluszak jest im najbliższy. 
Po przedstawieniu wszystkie klasy kontynuowały Dzień Pluszowego Misia w swoich salach. Dzień upłynął na wspólnej grze, śpiewach i zabawach oraz recytowaniu wierszyków o pluszowych misiach.

 

Małgorzata Mazurek

 

W środę 22 listopada klasy 3a i 3b wybrały się do Teatru Ekologicznego Bohema House na wyjątkowy spektakl pełen magii i iluzji.  Magiczne przedstawienie pobudziło wyobraźnię młodych widzów, zaintrygowało, rozśmieszyło jednocześnie ucząc zasad prawidłowego gospodarowania odpadami.  Interaktywny występ wciągnął trzecioklasistów w świetną zabawę oraz naukę na temat ochrony zasobów Ziemi.

 

Elżbieta Brzezińska

Listopadowe atrakcje w 1a:

-Pierwsze spotkanie z DUCH-em odawnej szkole

GŁÓWNA ATRAKCJA-klęczenie na grochu

-Lekcja historii NIEPODLEGŁOŚĆ

 

-MULTICENTRUM- budowle przestrzenne oraz tworzenie muzyki

-Światła Historii- Tajemnice Przeszłości-multimedialne spotkanie z historią w BOK

-Lekcja przyrody: SPOTKANIE Z MISIEM – opowieści o niedźwiedziach, misiach -druga babcia Wojtka opowiada

 

Przed nami jeszcze: Wycieczka OGÓRKIEM  po Białołęce z przewodnikiem Bartłomiejem Włodkowskim, warsztaty dotyczące niepełnosprawności.

A w grudniu też będzie się działo!

wych. Iwona Tolak

17 listopada świętowaliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w tej matematycznej akcji.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była tego dnia w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie naszej szkoły, którzy tworzyli specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły.

Taka zamiana ról była szczególnie stresująca dla… nauczycieli, którzy, występując w odwróconej roli, również tego dnia zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora, z zaangażowaniem i przejęciem wręczały tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. To była świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

 

Koordynatorzy akcji:

Monika Głuchowska

Aleksandra Sztal

 

Zdrowe, zbilansowane śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i zabawy. Uczniowie naszej szkoły znają tę zasadę bardzo dobrze!

8 listopada, w Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim energię na ten wyjątkowy dzień.

Dzieci podczas kulinarnych zajęć działały wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Wykazały się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi.

 Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania!

 

W imieniu edukacji wczesnoszkolnej

Aleksandra Sztal