Szanowni Państwo,
w związku z pismem przesłanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie dotyczącym wprowadzania w szkołach obostrzeń w zakresie możliwości korzystania z szafek szkolnych i szatni, przekazujemy ujęte w ww. liście zalecenia.

Zgodnie z „Wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.” zaleca się, aby:

  • uczeń posiadał własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą;
  • podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni;
  •  nie wnosić okryć wierzchnich i obuwia do sal lekcyjnych, w których uczniowie spędzają większość czasu w szkole.

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów internetu w sposób bezpieczny.

Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej.

Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

pobierz

Szanowni Państwo Rodzice,

uprzejmie informujemy, że został zmieniony numer rachunku dla Rady Rodziców. Numer rachunku dostępny jest w zakładce Rady Rodziców.
 

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych. Zapewne są wśród Was osoby, które mają uzdolnienia polonistyczne, matematyczne, językowe, historyczne, geograficzne lub te należące do trudnych dziedzin fizyki, biologii czy chemii. Warto je wykorzystać i sprawdzić się w wybranych dziedzinach. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do nauczyciela przedmiotu. Od nauczycieli otrzymacie wsparcie w przygotowywaniu się do zmagań konkursowych.

Liczymy na Wasz udział.

Wasi Nauczyciele

Link do strony informującej o konkursach:

konkursy.mscdn.pl

Informacje o programach merytorycznych poszczególnych konkursów, znajdują się w poniższych linkach:

J. POLSKI

J. ANGIELSKI

MATEMATYKA

HISTORIA

GEOGRAFIA

CHEMIA

FIZYKA

BIOLOGIA

 

Szanowni Państwo,

ponieżej przedstawiamy informacje dotyczące głosowania na projekty złożone do budżetu obywatelskiego na 2021 r., które dotyczą naszej szkoły.

Projekt nr  2056 Wiaty i stojaki rowerowe oraz stacja napraw rowerowych w szkołach na Białołęce:

1. Szkoła Podstawowa nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego, ul. Bohaterów 41 (20 stojaków rowerowych, 1 wiata rowerowa)

2. Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza, ul. Myśliborska 25 (10 stojaków rowerowych, 1 wiata rowerowa)

3. Szkoła Podstawowa nr 355 im. Jana Wedla, ul. Ceramiczna 11 (20 stojaków rowerowych, 2 wiaty rowerowe, 1 samoobsługowa stacja naprawy rowerów)

Projekt zakłada wybudowanie wiat nad istniejącymi stojakami rowerowymi i/lub postawienie wiat wraz ze stojakami rowerowymi, dzięki czemu dzieci mogłyby częściej wybierać aktywny dojazd do placówki oświatowej oraz bezpiecznie zostawić rower pod wiatą, niezależnie od warunków pogodowych.

Więcej informacji o projekcie pod linkiem: twojbudzet.um.warszawa.pl

Projekt nr 1799 Lekki Plecak w ośmiu szkołach na Białołęce, w tym dla naszej szkoły.

Akcja Lekki Plecak ma na celu zmniejszenie wagi plecaka uczniów szkół podstawowych na terenie Białołęki, poprzez zakup do szkół podręczników, z których uczą się dzieci i w ten sposób wyeliminowanie konieczności noszenia przez dzieci danych książek do szkoły.

Więcej informacji o projekcie pod linkiem: twojbudzet.um.warszawa.pl.

Głosowanie trwa od 1 do 15 września br. a wyniki zostaną opublikowane 30 września.

Zachęcamy do oddania głosu.