Aby tradycji stało się zadość, choć w niewielkim stopniu dzielimy się z seniorami namiastką świątecznej atmosfery. Tradycją naszej szkoły jest organizowane co roku w okresie przedświątecznym spotkanie dzieci z osobami starszymi, by złożyć życzenia, kartki świąteczne i wspólnie pośpiewać kolędy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii tegoroczne życzenia zostały nagrane.

Chętni uczniowie nagrali życzenia w postaci wierszyków, piosenek i kolęd. Z zebranych zdjęć i nagrań wszystkich prac została utworzona prezentacja multimedialna. Prezentację udostępniono do obejrzenia pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” oraz mieszkańcom Domu Opieki Dąbrówka przy ulicy Czeremchowej.  

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tej inicjatywie. Efekty ich owocnej pracy umilą innym ten świąteczny czas. 
                    
Poniżej link do prezentacji: 
prezentacja

 

Katarzyna Krakowiak

Troje uczniów naszej szkoły: Hanna Mazurczak (VIIIC), Emilia Gerłowska (VIIB) i Piotr Giel (VIIA) dotarło do finałowych zmagań XXIII edycji Warszawskiego Konkursu Mitologicznego. Wyróżnienie we współzawodnictwie  zdobyła Hanna Mazurczak. Wiedza z mitologii i kultury antycznej trójki naszych finalistów zasługuje na podziw, bo poziom konkursu był bardzo wysoki. 

Gratulujemy zaangażowania i efektów pracy.

Nauczyciele poloniści

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły, przystąpili do kolejnej edycji dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Poezja Danuty Wawiłow”, którego organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Inspiracja” w Warszawie. W tym roku, w związku z zawieszeniem nauczania stacjonarnego, konkurs odbywał się w formie zdalnej. Niezmiennie jednak, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi oraz kultury słowa. Decyzją szkolnej komisji konkursowej, do kolejnego etapu konkursu zostali wybrani najlepiej recytujący wiersze młodzi artyści: 

Wśród uczniów klas I:
Jakub Krzyścin, klasa I a, 
Martyna Zakrzewska, klasa I c
.

Wśród uczniów klas II:
Barbara Bober, klasa II a,
Julian Jurys, klasa II a
.

Wśród uczniów klas III:
Marta Smółkowska, klasa III a.

W zmaganiach konkursowych na szczeblu dzielnicowym wzięło udział wielu uczniów z warszawskich szkół, tym samym podnosząc poprzeczkę młodym recytującym artystom bardzo wysoko. Z tym większą  przyjemnością i dumą, przyjęliśmy wiadomość, że Jakub Krzyścin z klasy Ia zdobył 2 miejsce w kategorii uczestników klas II. Gratulujemy! 

Konkurs był świetną okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zachęcamy wszystkich do kontynuowania przygody z poezją i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

W imieniu szkolnego zespołu konkursu, 
Aleksandra Sztal

 

Podczas zajęć z informatyki uczniowie klas starszych doskonalili swoje umiejętności z podstaw programowania przy użyciu środowiska Scratch.

Uczniowie klas szóstych stworzyli algorytm szukania minimum w zbiorze nieuporządkowanym oraz grę, w której sprawdzali czy komputer zna taliczkę mnożenia.

Uczniowie klas siódmych zaprogramowali popularną grę w papier, kamień, nożyce.


Oto linki do kilku projektów uczniowskich:

1) poszukaj minimum

projekt_1

2) czy komputer zna tabliczkę mnożenia

projekt_2

3) papier, kamień, nożyce

projekt_3

Serdecznie zapraszmy do obejrzenia projektów!

Agnieszka Jakubowska