W imieniu Zespołu Rowerowego Maja
serdecznie zapraszam

na Piknik Ekologiczny dla dzieci, rodziców i opiekunów, uczestniczących w Rowerowym Maju,

który odbędzie się w sobotę, 18 czerwca 2022 r.
w godzinach 11.00-18.00

w Warszawie, na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1,

a poprzedzony będzie wspólnym przejazdem rowerowo-hulajnogowo-rolkowym w Parku Agrykola.

 

 

Serdecznie zapraszam.

Karolina Jurys

 

    Zakończyła się szósta edycja konkursu matematycznego dla klas 1-3 SP organizowanego przez ogólnopolską sieć Centrów Nauczania Matematyki MathRiders.

W poniedziałek, 6 czerwca 2022 roku odbył się finał konkursu matematycznego  „Puchacz Piotr”.

Do finału Konkursu przystąpili uczniowie wyłonieni spośród  ponad tysiąca dzieci, piszących II etap międzyszkolny.

    Z naszej szkoły na finał pojechali uczniowie klas drugich:  Marysia Szustakowska – kl.2a, Natalka Taranta – kl.2c i Sebastian Wiejak – kl.2c.

    W ostatnim etapie konkursu ogólnopolskiego mierzyli się z trudnymi zadaniami, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Nie znaleźli się w grupie finalistów konkursu, ale  rozwiązywali zadania matematyczne najlepiej jak potrafili.

Gratulujemy  naszym najlepszym matematykom klas drugich !

                                                                                                           Iwona Tolak, Izabela Musiał

 

 

 

 

 

 

 

    Międzynarodowy Dzień Ziemi oraz Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony w tym roku pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie” były znakomitą okazją do zorganizowania w szkole konkursu ekologicznego pt.: „Chroniąc przyrodę, chronimy siebie”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas VI-VIII. Celem konkursu było uświadomienie wpływu stanu środowiska przyrodniczego na zdrowie człowieka oraz poznanie sposobów ochrony przyrody na poziomie indywidualnych działań i wyborów.

    Wykonane przez uczniów prace, wzbogacone ciekawą szatą graficzną, poruszały aspekt zagrożeń związanych z zanieczyszczoną planetą: skażonym powietrzem, złym stanem wód i gleby, ogromem śmieci, w tym wszędobylskiego plastiku oraz mających z tym związek chorób cywilizacyjnych, takich jak astma, choroby serca i nowotwory.

    Jednocześnie wykonawcy plakatów wskazali szereg sposobów na minimalizowanie złych skutków działalności człowieka w stosunku do środowiska przyrodniczego, poprzez nawet drobne, nasze aktywności, proekologiczne nawyki i wybory konsumenckie.

    Gratulujemy ważnych spostrzeżeń, ciekawych pomysłów, przemyślanej i atrakcyjnej formy przedstawienia problemu, któremu poświęcony był konkurs.

    Wraz z autorami prac zachęcamy wszystkich do podejmowania codziennych działań na rzecz ochrony przyrody. Pamiętajmy, że nawet drobne czynności, takie jak zgaszenie zbędnego oświetlenia, ograniczenie korzystania z plastikowych sztućców czy woreczków foliowych, segregowanie odpadów, rozsądne gospodarowanie wodą w naszych mieszkaniach mogą zdziałać wiele dobrego.

 

Beata Świderska

Beata Bartczak