Szanowni Państwo,

rzeczy pozostawione przez Uczniów w szkole są do odebrania do końca lipca 2023r., 1 sierpnia nieodebrane ubrania zostaną przekazane potrzebującym.

Drugi tydzień Lata w Mieście skończyliśmy. Dużo atrakcji mieliśmy, kino, basen, ścianka wspinaczkowa, Multicentrum, Centrum Nauki Kopernik, kino sferyczne, zajęcia edukacyjne, Park Henrykowski, zajęcia sportowe i kreatywne z wychowawcami. Zdjęciami z zadowolonymi dziećmi się dzielimy i od poniedziałku na kolejny tydzień zapraszamy a później wakacje rozpoczynamy.

 

      

     

    

     

     

 

       

    W dniach 29-31 maj uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Góry Świętokrzyskie uznawane są za najstarsze góry w Polsce i jedne z najstarszych w Europie.

    Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Świętokrzyskiego Parku Narodowego z wejściem na Łysą Górę do klasztoru na Świętym Krzyżu. Zwiedziliśmy kompleks zabudowań klasztornych oraz gołoborze, na które prowadzą schody kończące się platformą widokową. Szczyt Łysej Góry stanowi jedno z  najpiękniejszych punktów widokowych w tej części kraju. Jest to szczyt o wysokości 594 m n.p.m. położony we wschodniej części pasma Łysogór w Nowej Słupi. Z tym miejscem  związany jest Klasztor – Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi oraz wspólnym ogniskiem.

    Kolejnego dnia, z samego rana wyruszyliśmy do Świętej Katarzyny, by zdobyć najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę ( 615 m n.p.m.).  Po drodze mijaliśmy Pomnik Żeromskiego i legendarne źródło św. Franciszka -  woda posiada wartości lecznicze. Powyżej źródełka stoi XIX-wieczna drewniana kapliczka.

    Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, gdzie odbyliśmy niesamowitą podróż w czasie. Gdy tylko przekroczyliśmy bramę poczuliśmy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość do średniowiecznej osady słowiańskiej z XI i XII wieku. Zobaczyliśmy, z jakim trudem i znojem dnia codziennego zmagali się pradawni mieszkańcy tych ziem. Wszystkie sprzęty potrzebne do normalnego życia i prowadzenia gospodarstwa domowego trzeba było wykonać własnoręcznie.

    Trzeci  dzień wycieczki rozpoczęliśmy od  zwiedzania ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach, którego potężne baszty górują nad okolicą. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. Dowiedzieliśmy się o historii powstania Zamku,  jego mieszkańcach i legendach związanych z tym miejscem. Następnie wyruszyliśmy do Ostoi Dworskiej – niesamowite, pełne dobrej zabawy spotkanie w gościńcu u chłopa świętokrzyskiego, gdzie wysłuchaliśmy opowieści z dawnej wsi, degustowaliśmy chleb na zakwasie wypiekany przez gospodarza, spacerowaliśmy po gospodarstwie, wykonaliśmy zabawkę ze słomy i mieliśmy wiele integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu.

    Trochę zmęczeni, ale zadowoleni w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Warszawy 😊

W imieniu wychowawców i uczniów klas trzecich

Izabela Radziszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom i pracownikom Szkoły bezpiecznych i radosnych wakacji! 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 110

grafika pochodzi z https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-wakacje

 

Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 110,

gratulujemy wspaniałych wyników egzaminu ósmoklasisty.  JESTEŚMY Z WAS DUMNI! 

Dziękujemy również Waszym Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim pracownikom Szkoły. Szanowni Państwo, rok szkolny 2022/2023 i poprzednie lata Waszej pracy przyniosły bardzo dobre efekty.

Trzymamy mocno kciuki, by każdy z naszych Absolewntów dostał się do wymarzonej szkoły.

Od 3 lipca możecie sprawdzać swoje wyniki na ziu.gov.pl.

Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty absolwenci Szkoły Podstawowej nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego będą mogli odbierać w czwartek 06.07.2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 11.00-14.00 u Pani Elżbiety Rakowskiej- specjalisty ds. uczniowskich.
Uczniowie muszą mieć ze sobą legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba.
W takiej sytuacji zarówno rodzic, jak i upoważniona osoba, muszą okazać dowód tożsamości.

Ważne terminy w rekrutacji:

Od 23 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00: składanie kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty 

Złóż w szkole pierwszego wyboru kopie:

  • świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  • zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
  • innych wymaganych dokumentów.

Od 23 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00: możliwość zmiany decyzji wyboru szkół i oddziałów.

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany we wniosku, skontaktuj się ze szkołą pierwszego wyboru:

  1. zwróć się do komisji o anulowanie złożonego wniosku,
  2. wprowadź do wniosku nowe informacje,
  3. ponownie złóż wniosek w szkole, która teraz jest szkołą  pierwszego wyboru. Dołącz do niego inne wymagane dokumenty.

21 lipca do godz. 12:00: komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Wyniki możesz sprawdzić w szkole lub w systemie.

Od 21 lipca od godz. 12.00 do 26 lipca do godz. 15:00: potwierdzanie woli przyjęcia

Potwierdź, czy chcesz się uczyć w szkole, do której się zakwalifikowałeś. Aby to potwierdzić, musisz w szkole złożyć oryginał:

  • świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

oraz

  • zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

 

    W dniu 6 czerwca klasa IV c wyjechała na lekcję wychowania fizycznego do Hangaru 646. Uczniowie pod okiem trenerów spędzili dzisiejsze zajęcia dbając o swoje bezpieczeństwo i kolegów. Zaangażowanie uczniów i dobra zabawa towarzyszyła uczniom przez cały dzień.

Bożena Szpunar-Zdrojek