W tradycje naszej szkoły wpisały sie coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku świętujemy pod hasłem poprawności językowej i ortograficznej. W klasach IV-VIII odbyły się dyktanda konkurswoe, których tematyka nawiązywała do lektur szkolnych. Zobaczymy, kto zostanie Mistrzem Ortografii?

Na przerwach natomiast odbywa się quiz z poprawności językowej. Poprawienie błędu jest nagradzane cukierkiem, co z pewnością wzmocni dbałość o poprawne posługiwanie się językiem polskim, bo "Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!"

     

6 lutego, po raz 20. obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole obchody te trwały przez cały tydzień od 5 do 9 lutego. Wydarzenie to miało na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole w ramach obchodów DBI na każdej lekcji informatyki w klasach IV – VIII odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa oraz obowiązującą w sieci netykietę.

Ponadto uczniowie klas IV poznali serwis Sieciaki.pl, gdzie drużyna sieciaków zapoznała nas z podstawowymi zagrożeniami, jakie możemy napotkać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się o sposobach radzenia sobie w sytuacji zagrożenia w internecie oraz zdobyli wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online.

Uczniowie klas VI zapoznali się z pojęciami hejt oraz mowa nienawiści oraz poznali metody radzenia sobie z internetowym hejtem.

W klasach VII uczniowie obejrzeli film edukacyjny kampanii ADD FRIEND przygotowany przez firmę Disney Polska wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, dzięki któremu poszerzyli swoją świadomość wokół zjawiska hejtowania, poznali sposoby reagowania na tego typu treści.

26 lutego 2024 r.  godzina 18:00

zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w Szkole Podstawowej nr 110 w Warszawie.

 W programie:

- spotkanie z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 110 w Warszawie- Panią Sylwią Murawską-Oleksińską

- prezentacja szkoły

- zajęcia otwarte

- prezentacje zajęć dodatkowych

Zapraszamy Uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w 14. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w ponad 120 miastach Polski oraz online. Akcja prowadzona jest w dniach 20.01-03.03.2024 r. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnego projektu programistycznego lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Trwające 90 minut warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach i językami takich jak: Scratch, Minecraft Education, App Inventor, C#, Visual Studio, HTML. Obecna edycja jest rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Grudzień dla klasy 3a był miesiącem Bożenarodzeniowych występów teatralnych. 12 grudnia uczniowie przywołali świąteczny klimat i atmosferę występując dla swoich rodziców. Aktorzy w pięknych strojach, z ogromnym zaangażowaniem odtworzyli swoje role. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne, ale również i talenty – jedna z uczennic zagrały fragment kolęd na keyboardzie. Rodzice z wielką radością oglądali występ swoich pociech. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Wydarzenie wywołało wśród rodziców wzruszenie i ogromną radość. Tuż przed samymi świętami, 21 grudnia dzieci odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”.  Uczniowie zaprezentowali Bożonarodzeniowy występ seniorom, złożyli życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kartki i pierniki. Seniorzy nagrodzili młodych aktorów ogromnymi brawami, pojawiły się również łzy szczęścia i wzruszenia. Uczniowie klasy 3a udowodnili, że los drugiego człowieka nie jest im obcy i warto czynić dobro na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Elżbieta Brzezińska