Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku DBI wypada we wtorek 6 lutego, ale obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych będą trwały do końca marca.

W ramach tegorocznej akcji przez najbliższy tydzień w naszej szkole będą prowadzone lekcje poświęcone tematyce bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie korzystanie z zasobów Internetu.

Z tej okazji ogłaszamy również konkurs dla uczniów m. in. na plakat/grafikę komputerową, a także grę, animację czy krzyżówkę w Scratchu (poniżej regulamin konkursu).

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w obchody DBI – twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia!

nauczyciele informatyki

 

W naszej szkole dla dzieci z oddziałów 0-III odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

Uczniowie na jeden dzień zmienili się nie do poznania, za sprawą pięknych przebrań- w szkole pojawiły się między innymi: księżniczki, wróżki, policjanci, SuperBohaterowie, postacie z bajek, zwierzęta. Zabawa była wspaniała, prowadzona przez DJ Amarante. W przerywniku, między tańcami, ogromną radość dzieciom sprawił pan Lolo prezentujący pokaz sztuczek cyrkowych.

Dla uczniów z klas IV-VIII zabawy taneczne podczas DYKOTEKI KARNAWAŁOWEJ poprowadziła również DJ Amarante.

Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor i dla Rady Rodziców za zorganizowanie dzieciom wspaniałej imprezy, dla Wychowawców i Nauczycieli za opiekę i wspólną zabawę z uczniami oraz dla osób prowadzących zabawę- Pani DJ Amarante i Pana Lolo.

edukacja.um.warszawa.pl- aktualności

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 5 marca br. i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji. 

Informacja o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji zostanie opublikowana na stronie internetowej Biura Edukacji w ostatnich dniach stycznia.

 

 

Zima w mieście 2024

Rozpoczęły się zimowe swawole w szkole,czyli ferie z SP110. Pierwsze atrakcje za nami - jest zimowo,sportowo, kulturalnie, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

       

     

       

           

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 3 stycznia 2024 roku zmarł Jan Jacek Kołakowski - wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego, który pełnił swoją funkcję w latach 1984-1995.

Łączymy się w bólu z najbliższymi

.