3 grudnia obchodzony był Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia na ten temat. Wychowawcy otrzymali przygotowaną przez nauczycieli wspomagających prezentację, którą przedstawili i omówili w swoich klasach. Dzieci i młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie brała udział w dyskusji na temat niepełnosprawności i przyswoili nową wiedzę na temat wartości społecznych oraz otwartości na to co inne i nieznane.

Ewelina Barszcz

klasy starsze:

klasy młodsze:


Uczniowie SP110  1 grudnia wzięli udział w warsztatach online – tworzenie KALENDARZA ADWENTOWEGO.

Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Z adwentem związana jest tradycja kalendarza adwentowego. Jak na kalendarz przystało, został on stworzony, by odmierzać czas. Odlicza on kolejne dni pomiędzy pierwszym dniem Adwentu a Wigilią Bożego Narodzenia. Naocznie pokazuje zbliżanie się tego wyjątkowego dnia, co potęguje uczucie radosnego oczekiwania!

Podczas warsztatów wykonaliśmy oryginalne kalendarze adwentowe - w słoiku. Nasze rękodzieła zawierają zadania, które przyczepione do sznurka i karteczki z numerem, są niczym zimowa rozgrzewająca herbatka!

Renata Morawska
Ewa Cichecka

 

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy i najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III wspólnie świętowali tego dnia kolejne urodziny pluszowych zabawek. I choć mieliśmy okazję spotkać się tylko za pośrednictwem ekranów komputerów, to ciepła i przyjemna atmosfera tego święta udzieliła się każdemu z nas. Tego dnia na lekcje online zaprosiliśmy swoje ulubione pluszowe misie, posłuchaliśmy wspólnie opowieści o ukochanych zabawkach. Okazało się, że dla wielu z Was, pluszowy miś jest towarzyszem od urodzenia i często, powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Święto było również doskonałą okazją, żeby poznać historię pluszowego niedźwiadka oraz drogę jego powstania. Wspólnie przypomnieliśmy sobie postaci najpopularniejszych misiów na świecie, oglądaliśmy i czytaliśmy fragmenty bajek o Misiu Puchatku i Paddingtonie, a razem z Uszatkiem, śpiewaliśmy tytułową piosenkę, która jest wstępem do bajki o nim. Na koniec wszystkim Misiom życzyliśmy kolejnych stu lat!

W dniu Święta Pluszowego Misia, został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel - Pluszowy Miś”. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem, starannością i pomysłowością wykonali portrety misiów. Jeszcze raz gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym uczniom:

 I miejsce – Antonina Bułka, klasa II C; 
II miejsce – Barbara Turek, klasa III A;
III miejsce – Kinga Śmiejan, klasa II A

Uczniowie wyróżnieni: Staś Główczyński 0 A oraz Adrian Markowski I C. 

W imieniu zespołu edukacji wczesnoszkolnej,
Aleksandra Sztal

 

 

Zakończenie roku 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II
w ramach cyklu
WIECZORÓW PATRIOTYCZNYCH

Wtorek 8 grudnia 2020 godz. 18:00

Sytuacja epidemiczna sprawiła, że wielu rocznic czy uroczystości nie możemy obchodzić okolicznościowym apelem na sali gimnastycznej, złożeniem kwiatów na mogiłach bohaterów czy wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni, co było już naszą tradycją.

Skoro uczyć możemy się zdalnie, to i celebrować nasz patriotyzm będziemy w sposób zdalny na Teams. Przypomnimy sobie najważniejsze fakty z życia Papieża, jak również wysłuchamy wspomnień związanych z tym wielkim Polakiem. Wieczór zakończy szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II.

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII (przy komputerze możecie usiąść wspólnie z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem). Zgłoszenia prosimy wysyłać na Librusie w formie wiadomości do p. Kamili Ciepichał. Potwierdzeniem przyjęcia zapisu będzie link do spotkania, kóry każdy otrzyma w odpowiedzi.

Postarajmy się w ten sposób dać wyraz naszej miłości do Ojczyzny, wdzięczności wielkim przodkom i odpowiedzialności za kraji współobywateli dziś, w tym ciężkim dla wszystkich okresie epidemii. Świętujmy i pamiętajmy o NASZEJ wspólnej, narodowej historii razem, choć w tym roku na odległość.

Organizatorzy:
Przemysław Niechcielski
Kamila Ciepichał
s. Teresa Czarniecka
Magdalena Kurpiarz-Ładzińska

25 listopada w klasie 1b, poprzez spotkanie online, wspólnie świętowaliśmy
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.


Najmilsza i najbardziej ukochana zabawka uczestniczyła w naszych zajęciach.

Przypomnieliśmy sobie historię powstania pluszowego misia oraz kilka najbardziej znanych misiowych postaci. Dzieci prezentowały swoje ukochane pluszaki.

Oprócz tego, że tuliliśmy misie,  dzieci wykonały z rodzicami fantastyczne prace plastyczne.

Zobaczcie jak się bawiliśmy!

Magdalena Brzezińska