HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

22 czerwca 2023 r. (czwartek)

Oddziały „0” – godzina 11.30

Klasy 3 – godzina 16.00

Klasy 8 – godzina 18.00

 

23 czerwca 2023 r. (piątek)

Klasy 1 i 2 – godzina 9.15

Klasy 4 i 5 – godzina 11.00

Klasy 6 i 7 – godzina 8.00

 

Odbiór świadectw i spotkanie z wychowawczyniami

Klasa 3a- godzina 9.00 sala 21

Klasa 3b- godzina 8.30 sala 21

Klasa 3c- godzina 9.00 sala 30

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w sali gimnastycznej.

Następnie uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Klasy drugie z naszej szkoły w dniu 22 maja 2023 r. są na wycieczce  całodniowej  edukacyjno-integracyjnej w  Łodzi. Poznają szóste co do wielkości miasto w Polsce Łódź - bajkowo i orientalnie.

Celem wycieczki poza zwiedzaniem było: Kształtowanie postaw społecznych do rówieśników i dorosłych. Kulturalne zachowanie się. Przed wyjazdem panie przypomniały w klasach dzieciom Regulamin zachowania się na wycieczce oraz uczuliły na przestrzeganie zasad. Z przejazdem nikt z uczestników podróży nie miał żadnych problemów. Wszyscy dzielnie znieśli jazdę oraz mieli siły i humor na cały dzień. Było bardzo dużo chodzenia, lecz nikt nie narzekał.

Zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem: Zoo - wizyta w Orientarium dostarczyło dzieciom wielu wrażeń.  Wzbogaciliśmy  pojęcia i poznaliśmy:  faunę i florę Azji Południowo- Wschodniej. Nastąpiło poszerzenie czynnego słownictwa uczniów. Dzieci miały okazję na żywo zaobserwować karmienie i kąpiel słoni w piasku.  Wszyscy podziwiali różnorodne ryby oraz piękno rafy koralowej.  Po zwiedzaniu ZOO pojechaliśmy do pięknego parku, w którym poza obserwacją i słuchaniem należało się skupić,  aby  zapamiętać jak najwięcej postaci z Legend. 

Niezapomnianą chwilą był obiad samodzielnie zamawiany w prawdziwej Manufakturze w Łodzi.

W drodze powrotnej pani przewodnik przeprowadziła dla dzieci quiz wiedzy o Łodzi. Było warto zapamiętywać, bo za prawidłowe odpowiedzi były nagrody. 

Wszyscy też utrwalili zasady ruchu drogowego w grach i zabawach.  Odbyły się ćwiczenia rozwijające szybkość reakcji na sygnał oraz zabawy kształtujące szybkość i utrwalające zasady bezpieczeństwa. Dlatego wszyscy zdrowi i zadowoleni wróciliśmy wieczorem pod szkołę. Czekamy teraz na kolejne wycieczki.

Opracowały: wychowawczynie klas drugich.

Dziękujemy Rodzicom uczniów za inicjatywę i aktywność.  

   

    

 

    Na początku maja 2023 r. uczniowie klas starszych mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze podczas Warsztatów rowerowych w ramach kampanii „Rowerowy Maj”.

    Zakres obejmował przypomnienie przepisów i znaków drogowych dla rowerzystów oraz manewry skręcania, w szczególności skręcani w lewo; uczniowie ćwiczyli oglądanie się za siebie, wystawianie ręki, bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie.

 

K. Jurys

 

 

  

 

 

  

 

  

  

  

  

  

  

  

  

 

  

 

 

 

W piątek, 9 czerwca 2023 roku w szkole nie będą wydawane obiady.

    

    W dniu 1 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Nauczyciele przygotowali uczniom zajęcia sportowe dla wszystkich klas, poprzedzone rozgrzewką przy muzyce z Panem Michałem. Odbył się finałowy mecz piłki nożnej dla klas IV-VIII w którym wygrała klasa piąta "a". Słuchaliśmy występów muzycznych naszych uczniów i seniorów z Domu "Pod Brzozami". Można było obejrzeć kroniki szkolne, malować buzie, robić bańki, bawić się chustą Klanzy, słuchać czytanych książek, malować na folii i miło spędzić czas z rówieśnikami.

                                                                              Bożena Szpunar-Zdrojek