Przygotowanie do karty rowerowej to nie tylko ciężka nauka przepisów ruchu drogowego to również nauka o udzielaniu pierwszej pomocy. Czasem przekształca się w spontaniczną zabawę :). Poniżej plakaty o udzielaniu pierwszej pomocy oraz rowery z różnych rzeczy.

Anna Kossakowska
 

 

Lekcje techniki to nie tylko nauka o maszynach i elektronice to również zdrowe odżywianie.  Klasy 6a, 6b i 6c dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać i wykonały piramidy żywienia oraz jak ważne jest aby zwracać uwagę na ilość cukru w produktach i napojach. Cukier mierzyliśmy na ilość łyżeczek wyniki były szokujące. W czasie przygotowań do świąt taka wiedza może być przydatna.

Anna Kossakowska

 

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Dzieci już nie mogą się doczekać przerwy świątecznej pięknej wiosennej pogody i dłuższych dni. Uczniowie klasy 4a i 4b na plastyce pilnie pracowali nad pracą "Wyklejanka świąteczna z bibuły". Powstały przepiękne kolorowe prace, które wymagały cierpliwości i pomysłowości.

Zapraszam do podziwiania.

Anna Kossakowska

 

 

Odpoczynku od zgiełku codzienności,
spokoju i pogody ducha 
oraz słońca na wszystkie dni,
życzy naszej społeczności szkolnej klasa 1B. 

Magdalena Brzezińska

17 marca co roku cała Irlandia, ale również miliony ludzi w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii obchodzą dzień Świętego Patryka – angielskiego misjonarza, który za swoje zasługi na rzecz szerzenia wiary katolickiej został ogłoszony patronem Irlandii. Tego dnia rzesze ludzi  ubierają się na zielono i maszerują w radosnych pochodach, malują sobie twarze, przypinają koniczynki, śpiewają tradycyjne celtyckie pieśni. Rzeki barwi się na zielono, a słynne budynki podświetla w tym kolorze. Dorośli popijają zielone piwo, a dzieci czerpią radość z przebierania się za skrzaty, tzw. „leprechauns”, poszukują garnków ze złotem oraz  szczypią tych, co w tym dniu zapomnieli założyć zielone ubranie.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego popularnego święta. Pod hasłem: Zielony Tydzień ze Świętym Patrykiem, w dniach 15-19 marca uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w licznych inicjatywach w ramach swoich lekcji języka angielskiego. Już na pierwszy rzut oka widać było, że to wyjątkowy czas, bo na  zajęciach królował kolor zielony – zarówno wśród anglistów jak i naszych uczniów, którzy ochoczo prezentowali się innym na spotkaniach online. W klasach 1-3 dzieci zastanawiały się, dzięki czemu są naprawdę szczęśliwe. Wykonały piękne trójlistne koniczynki „shamrocks” i wyjaśniły po angielsku, czym dla nich jest szczęście. Dodatkowo śpiewano piosenki oraz przeprowadzono gry i zabawy.
W klasach 4-8 nauczyciele przeprowadzili okolicznościowe lekcje kulturowe, podczas których uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią Świętego Patryka oraz zrozumieć główne symbole tego święta. Chętni wykonali okolicznościowe prezentacje, które profesjonalnie zaprezentowali całej klasie. Nie zabrakło też wirtualnych podróży po tzw. „Emerald Isle”, czyli pięknej zielonej Irlandii. Punktem kulminacyjnym projektu był ogólnoszkolny quiz wiedzy przeprowadzony we wszystkich klasach starszych. Największą wiedzą na temat St. Patrick’s Day  wykazali się:

1. Noemi Szymańska, kl. 4a
2. Olivier Herman, kl. 4b
3. Joachim Remiszewski, kl. 5a
4. Konrad Sygnowski, kl. 5b
5. Aleksander Groszek, kl. 6a
6. Karolina Ceranka, kl. 6b
7. Aleksandra Chyczewska, kl. 6c
8. Piotr Giel, kl. 7a
9. Zuzanna Sitkiewicz, kl. 7b
10. Natalia Krawczyk, kl. 7c
11. Przemysław Jażdżyk, kl. 7d
12. Oliwier Ząbek, kl. 8, gr. II
13. Konrad Święcki, kl. 8, gr. III

Gratulujemy aktywności i dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Zespół anglistów SP 110 w składzie:
Aleksandra Lis, Ewa Cichecka, Piotr Dobosz, Katarzyna Falkowska