12 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 1b mieli przepyszną lekcję. 

Przygotowaliśmy desery, których bohaterem była czekolada. Z pomocą plakatu wykonanego przez Julkę omówiliśmy etapy powstawania czekolady - od drzewa do tabliczki. Zaprezentowaliśmy właściwości czekolady oraz ciekawostki na jej temat. Były czekoladowe piosenki i czekoladowy taniec, a także czekoladowe cytaty. Była wizyta w manufakturze czekolady. 

Rozsmakowaliśmy się w babeczkach, sufletach, cieście czekoladowy (była nawet wersja fit), murzynku, brownie, lodach, ciasteczkach, fondue, bułeczkach, gorącej czekoladzie, budyniu, musie, puddingu, chrupkach. 

Dzieci nie mogły się doczekać tej lekcji, powód jest oczywisty. Czekoladzie ciężko się oprzeć.

Pod linkiem znajdziecie fotorelację z naszego dnia i kilka przepisów. 

dzien_czekolady_1b 

Wszystkiego czekoladowego życzy klasa 1B
Magdalena Brzezińska

W zeszły piątek (9.04.) uczniowie klasy 6a wzięli udział w wielkanocnej lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatorkę z Państwowego Muzeum Etnograficznego. Lekcja odbyła się już po Wielkanocy, dzięki czemu mogliśmy ponownie poczuć świąteczną atmosferę. Rozmawialiśmy o dawnych i obecnych tradycjach związanych z Niedzielą Palmową, Wielkanocą czy Lanym Poniedziałkiem, a na koniec każdy wykonał świąteczną ozdobę.

To nie jest pierwsza lekcja muzealna w klasie 6a w tym roku szkolnym. W styczniu rozmawialiśmy o Harcerskiej Poczcie Polowej podczas lekcji przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i zastanawialiśmy się, jakie cechy mieli Zawiszacy (odwaga, rozsądek, odpowiedzialność).

A w lutym udaliśmy się na wirtualny spacer po pałacowych ogrodach i parku podczas lekcji pt. Wilanowskie Obserwatorium Przyrody przygotowanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczyliśmy się rozpoznawać rośliny oraz zwierzęta występujące w królewskich ogrodach.

Cieszymy się, że chociaż muzea zamknięte, mogliśmy zdalnie się z nimi połączyć i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Aleksandra Lis

 

Drodzy Uczniowie,
mam wielką przyjemność ogłosić wyniki szkolnego konkursu informatycznego na "Najpiękniejszą kartkę wielkanocną" w edytorze grafiki.

I miejsce:
Marta Giel, klasa IVb

II miejsce:
Aneta Kołakowska, klasa VIIc

III miejsce:
Marcin Ziemiński, klasa VIIa

Wyróżnienie:
Przemysław Malinowski, klasa VIc
Sebastian Podgórski, klasa VIb

Serdecznie gratuluję i zapraszam do kolejnych projektów i konkursów,
rozwijania zainteresowań oraz osiągania sukcesów!

Poniżej zwycięskie prace:

Agnieszka Jakubowska

 

 

W Roku świętego Józefa w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie figurki patrona Rodzin.

I MIEJSCE:
Julia Stankiewicz, klasa 1B

II MIEJSCE ex aequo:
Nina Kudlik, klasa 2C
Natalia Kwiatkowska, klasa 1B      

III MIEJSCE:
Antonina Bowtruczuk, klasa 2C

GRATULACJE dla zwycięzców!

Renata Morawska

 

Drodzy Uczniowie!

Już w maju możecie wziąć udział w webinarach  "Szkoła z Gigantami: Programowanie w 4 wymiarach gamingu", w trakcie których, w zależności od grupy wiekowej, w Scratchu przeniesiecie się do świata gier lub stworzycie własne strony internetowe nawiązujące do Waszych ulubionych gier. Ale to nie wszystko!

"Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty" to część webinarów, w trakcie których będą omawiane i rozwiązywane zadania, jakie mogą wystąpić na tych ważnych egzaminach!

Biorąc udział w "Szkole z Gigantami" możemy wspólnie zawalczyć o nagrody dla całej szkoły, a także o voucher na kurs programowania dla jednego z Was!

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby Was nic nie ominęło! www.facebook.com

Sprawdźcie szczegóły i wypełnijcie indywidulanie formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce na wybranych zajęciach:
szkolazgigantami.pl

Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.  
 
 Zapraszamy!

Agnieszka Jakubowska