Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 210 im. Bohaterów Pawiaka w Warszawie.
Konkursom patronuje Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście.

 

Cele konkursów

  • Pogłębianie i rozwijanie zainteresowań informatycznych, naukami ścisłymi oraz popularyzacja języka angielskiego i kultury anglosaskiej wśród uczniów warszawskich szkół podstawowych.
  • Rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej.
  • Popularyzacja informatyki.
  • Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.
  • Stworzenie możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności z zakresu wybranych działów  matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka angielskiego.
     

Przedmiot konkursów

Przedmiotem konkursów jest przygotowana w programie PowerPoint z pakietu Microsoft Office prezentacja multimedialna jednego z tematów obejmujących treści matematyczne, nauk przyrodniczych lub z zakresu języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej. Prezentacja powinna zawierać treści edukacyjne przedstawione  w nowatorski sposób.

 

Przebieg i forma konkursu

 

I etap – szkolny w Szkole Podstawowej nr 110.

Może wziąć w nim udział dowolna ilość uczniów klas IV -  VIII. Szkolne komisje konkursowe oceniają zgłoszone prace i typują po cztery najlepsze prace do II etapu każdego z konkursów. Prace powinny być wykonane indywidualnie bądź w zespołach dwuosobowych. Każda praca zostanie oceniona.

 

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Jasełka w wykonaniu klas siódmych wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek  uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i uczniów .

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  Pani dyrektor Grażyna Zając, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania reki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Jasełka w dniu 26 stycznia zostaną wystawione w kościele o godz.14.00 serdecznie zapraszamy – zwłaszcza Rodziców.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy uczniów do udziału w XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Od 28 lat Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” gości w polskich szkołach. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół  matematyków.

 

 

 

 

Przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego przekazujemy Państwu, że „na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.