Godzina kodowania to międzynarodowa akcja, w której uczestniczą uczniowie szkół podstawowych w ponad 180 krajach, pragnący nauczyć się podstaw programowania.

Godzina kodowania odbywa się co roku w grudniu, podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, jednak w akcji można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. 

W związku z tym w klasach czwartych odbyła się jednogodzinna lekcja kodowania online. Podczas tej lekcji uczniowie tworzyli sekwencję poleceń z wykorzystaniem bloków, powtarzali polecenia oraz sterowali obiektem na ekranie poprzez rozwiązywanie łamigłówek, polegających na ułożeniu programów z gotowych bloczków, ze wściekłymi ptakami i niesfornymi świnkami – bohaterami popularnego filmu Angry Birds,

Serdecznie zapraszamy pozostałych uczniów do wypróbowania swoich sił w nauce programowania, zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań poprzez rozwiązywanie łamigłówek programistycznych na stronie hourofcode.com.

nauczyciel informatyki
Agnieszka Jakubowska

Uczennice z klas: 4a, 5b i 5c, godnie reprezentowały naszą szkołę na II Dzielnicowym Konkursie Euforia 2024.

13 wspaniałych tancerek pięknie się przygotowały - ubrały w stroje, uczesały i umalowały, a potem odważnie wystąpiły w trzech duetach i jednym septecie (grupie 7-osobowej). Każdy występ był wyjątkowy i niepowtarzalny, a z innych szkół - duża konkurencja.

Zespół Sisters Power wywalczył trzecie miejsce w kategorii Junior. Brawo!

Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantek w Euforii 2024.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, by móc zaprezentować swoje talenty.

"Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne. W ten sposób rozwija i kształci smak".

Kwitnące akacje są symbolem projektu Stowarzyszenia Moja Białołęka w którym spotyka się z uczennicami i uczniami naszej szkoły z klas 7 i 8.
Wyliczanka z listkiem akacji „Kocha, Lubi, Szanuje” i „Nie chce, Nie dba, Żartuje” jest początkiem rozmowy o wyborach życiowych i ich konsekwencjach.

Na warsztatach  “Ja liderka, lider, moje wybory należą do mnie” oraz “Stres pod lupą” uczestnicy omawiają postawy radzenia sobie ze stresem, wzmacniają pewność siebie. Ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia.

Warsztaty wspierają rozwój osobisty uczennic i uczniów, postawy liderskie. Są okazją do ćwiczeń pracy zespołowej. Projekt finansuje Dzielnica Białołęka m.st. Warszawa.

Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Od 16 do 23 marca 2024 r. w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.
 
Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

• Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem
• Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
• Depresja i lęk
• Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole
• Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia