Uczniowie klasy 3a we wtorek 12 marca uczestniczyli w niezwykle wartościowych warsztatach online pt. „Jak pięknie się różnić?”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez edukatorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest dyskryminacja i dlaczego ważne jest, żeby jej przeciwdziałać. Trzecioklasiści doskonale wiedzą, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. To była świetna lekcja dotycząca różnorodności, tożsamości, dyskryminacji oraz szacunku do drugiego człowieka przeprowadzona z użyciem nowoczesnych technologii.

 

Elżbieta Brzezińska

W piątek 5 kwietnia naszą szkołę odwiedził Pan Włodzimierz Dusiewicz, Powstaniec Warszawski i reżyser filmowy. Nasze spotkanie odbyło się w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Uczniowie mogli dzięki temu uczestniczyc we wspaniałej lekcji historii słuchając wspomnień Pana Włodzimierza jak również oglądając jeden z jego filmów dokumentalnych zatytułowany "Przerwana pieśń". Opowiada on o Krystynie Krahelskiej, która oddała swoje życie w drugim dniu powstania warszawskiego, a przed wojną pozowała artystce, która stworzyła rzeźbę warszawskiej syrenki.

To była nie tylko lekcja historii, ale także inspirujące spotkanie z żywym świadkiem tamtych wydarzeń.

Dziękujemy panu Dusiewiczowi za podzielenie się swoją historią i za to, że przypomniał nam, jak ważne jest pamiętanie o bohaterach naszej ojczyzny.

 

Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w trzech niezwykłych dnia organizowanych w naszej szkole z okazji Dni Kultury i Nauki w SP110

Dzień 1. Dzień Teatru – Brzechwa Dzieciom

Któż nie pamięta najsłynniejszych wierszy wielkiego poety – Jana Brzechwy? Utwory, takie jak: "Entliczek, pętliczek", "Kaczka dziwaczka", "Leń", "Samochwała" czy "Na straganie", to jedne z najsłynniejszych wierszyków, które powinno poznać każde dziecko!

Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą. Wspierani muzyką, śpiewem, żywym aktorskim słowem, pantomimą i pomysłem  znakomicie zaprezentowali utwory Jana Brzechwy.

Dzień 2. Dzień Muzyki – czyli niezwykłe  klasowe hity w wykonaniu naszych uczniów.

Tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka … „Witajcie w naszej bajce” – hit numer 1

Dzień 3. Dzień Naukowy

 Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz

Mobilne Planetarium to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w niesamowity sposób wprowadziło naszych uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły.

 

 

W imieniu edukacji wczesnoszkolnej

Izabela Radziszewska

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli.

To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń.


 

21 lutego uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz dbanie o jego przetrwanie. Mówiliśmy o bogactwie i różnorodności językowej świata. Ćwiczyliśmy również łamańce językowe. Poprawne posługiwanie się językiem polskim to ogromna sztuka.

 

A nade wszystko szanujmy swą mowę ojczystą.

 „Nie znać języka swego- hańbą oczywistą”

- zgodnie z tymi słowami warto dbać o to,

 by znać język polski- ten współczesny  i ten dawny

 oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.
 

 W imieniu klas 1-3

 Izabela Radziszewska

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru klasa VA wybrała się do Teatru Kamienica na spektakl „Słońce Kopernika”. Przedstawienie w lekki, humorystyczny sposób przypomniało nam postać Wielkiego Astronoma. Dowiedzieliśmy się, że zajmował się nie tylko niebem i rewolucyjnymi odkryciami, ale też znał się na medycynie i obronności . Spektakl bardzo nam się podobał, a pogoda podczas wycieczki dopisała. Zapewne Słońce Kopernika chciało nas nagrodzić i zachęcić do poszukiwania własnych odkryć.