Jak co roku, 15 września podjęliśmy działania, które pomagają dzieciom odkryć i zaprezentować swoje talenty. Za sprawą opowiastki autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - mający pobudzać kreatywność młodych ludzi oraz zachęcać ich do tworzenia.

         Motywem przewodnim tego dnia była oczywiście KROPKA. Dzieci w kropki wesoło zdobiły naszą szkołę swoją kolorową odzieżą. W każdej klasie wychowawcy zainicjowali kropkowe lekcje. Na szkolnych korytarzach podczas przerw nie zabrakło kropek. Była kropkowa zabawa z zakodowaniem imion alfabetem Braille'a. Na dzieci czekała również wesoła i kolorowa kropkowa fotobudka. 

 

 

    We wrześniu 2022 r., w powiązaniu z przedwakacyjną akcją „Rowerowy Maj”, odbyły się warsztaty rowerowe oraz mobilny serwis rowerowy.

    Uczniowie doskonalili swoje umiejętności na rowerach - manewry skręt w lewo, skręt w prawo, sygnalizowanie ręką, odwracanie się przez lewe ramię przed skręcaniem w lewo. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z drobnych napraw w swoich rowerach, np. podregulować przerzutki, poprawić łańcuch.

    Warto podczas wspólnych wycieczek rowerowych trenować sygnalizowanie ręką i odwracanie się przez lewe ramię przed skręcaniem w lewo, gdyż jest to potrzebne do bezpiecznej jazdy.

    Zachęcam do dobrego przygotowywania się do egzaminu na kartę rowerową, który będzie dla uczniów klas czwartych i starszych na wiosnę 2023 r.

Karolina Jurys

 

    Na szkolnym korytarzu zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wakacje minęły! Zostały piękne wspomnienia o chwilach podczas których uczniowie mieli okazję zgromadzić nowe pokłady energii i siły na najbliższy rok.

    Początek roku szkolnego to również dobry czas na przypomnienie wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w klasach oraz w szkole. Nie zabrakło zatem wspólnego spotkania podczas którego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odświeżyli swoje wiadomości.

    W tym roku chcemy również zadbać o „magię słów w STOdziesiątce” dlatego wszyscy uczniowie już od początku roku pamiętają o kilku magicznych słowach, które sprawiają, że wokół jest radośniej.

   

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 

 

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające do 30 listopada 2022 r. do godz. 23:59 na terenie całego kraju obowiązywanie:

  • trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) – Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 282 w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP;
  • drugiego stopnia alarmowego BRAVO – Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 283 w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego.

    W odniesieniu do szkół i placówek artystycznych (jak też pozostałych jednostek oświatowych), stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) oznacza oprócz konieczności zwrócenia zwiększonej uwagi na podejrzane zachowania osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu szkół i placówek lub podejrzane przedmioty, przede wszystkim wprowadzenie bezwzględnego zakazu wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym (przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni), zgodnie z regulacją pkt I ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz. U. z 2016 r. poz. 1101 z późn. zm.).

 

    1 września to dzień niezwykle uroczysty w każdej szkole – żegnamy wakacje i rozpoczynamy naukę, „coś się kończy, coś zaczyna”. Dla uczniów klas czwartych to szczególnie wyjątkowa chwila: nowi koledzy, nauczyciele, wychowawcy; nowe wyzwania i przygody.

    Uroczyste spotkanie dzieci z nauczycielami i dyrektor szkoły, Sylwią Murawską – Oleksińską, odbyło się w sali gimnastycznej. Nie zabrakło na nim dumnych i wzruszonych rodziców. Wysłuchaliśmy ciepłych, z serca płynących słów Pani dyrektor, która zapewniła uczniów, że szkoła to ich drugi dom, w którym mogą czuć się bezpiecznie i szczęśliwie.

    Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkanie informacyjne.

 

Drodzy Uczniowie!

Rozpoczynamy wspólną przygodę w fascynującym świecie nauki. Życzymy Wam wielu sukcesów edukacyjnych, pozytywnych przeżyć oraz wspaniałych kolegów i przyjaciół.

Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc.

                                                                                                                                                                          Wychowawcy klas czwartych