W sobotę, 22 kwietnia uczniowie klasy 3c- Sebastian i Władek- wzięli udział w ostatnim etapie

Małej Olimpiady Matematycznej w Szkole Podstawowej Nr 65, która była organizatorem konkursu.

Znaleźli się w gronie najlepszych matematyków klas trzecich w Warszawie.

Wyniki  MOM poznamy w maju.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.    

                                                                                                Koordynator konkursu szkolnego

                                                                                                       Iwona Tolak

Dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za przygotowanie wierszy i partiotycznych piosenek.

To była bardzo radosna, wzruszająca i biało-czerwona lekcja historii.

 

 

15 marca 2023 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w I etapie Konkursu Recytatorskiego związanego z twórczością Jana Brzechwy, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 367 w Warszawie.

Występujący uczniowie zabrali nas, przedstawicieli szkolnego jury, w tajemniczy świat wierszy Brzechwy widzianych ich oczami. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa, w składzie: p. A. Herman, p. A. Maciejewska oraz p. A. Sztal, wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym konkursu:

Klasy I:

Donata Sawic, wiersz "Kwoka"

 

Klasy II:

Barbara Osiadacz, wiersz "Kłamczucha"

 

Klasy III:

Martyna Zakrzewska, wiersz "Mops"

 

Podczas etapu dzielnicowego konkursu, odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 367, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wystąpienia okazały się być jedynymi w swoim rodzaju. Nasze uczennice otrzymały dyplomy uznania oraz pamiątkowe zakładki do książek. Jeszcze raz dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!

 

W imieniu szkolnego jury konkursu

Aleksandra Sztal

  

  

   

  

 

Przedstawiam utwory napisane przez uczennice naszej szkoły, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show.

 

Recenzja książki “Opowiem o tobie gwiazdom”.

    Książka “Opowiem o tobie gwiazdom” to pierwsze dzieło jakie wydała polska pisarka Edyta Prusinowska. Porusza ona tam wiele tematów, z którymi na co dzień musza się spotykać młodzi ludzie. Jest to przede wszystkim strata bliskiej osoby, próba spełniania siebie i swoich marzeń oraz to jak wejść w dorosłe życie z własnym bagażem problemów. Te wszystkie wartości i wskazówki zawarła w przepięknej, lecz i wzruszającej miłosnej historii dwojga ludzi: Plutona i Astrid. Astrid to dziewczyna, która z dnia na dzień musi radzić sobie z pustką po stracie swojej siostry, pewnego dnia postanawia jednak przerwać tą życiową wegetacje i wyruszyć w podróż wraz ze swoim przyjacielem. Do dwójki dołącza, także nowo poznany chłopak- Pluton. W dalszej części książki dowiadujemy się jednak, że nie wszystko jest takie piękne jak nam się wydaje. Pluton jest śmiertelnie chory i w dodatku zrezygnował z leczenia. Astrid wchodzi z chłopakiem w bliższą relacje mimo, iż wie, że w każdej chwili może go stracić. Młodzi kochają się do ostatniej chwili życia Plutona przeżywając najszczęśliwsze chwile w swoim życiu. Ich ostatnie spotkanie po brzegi przepełnione jest miłością i wzajemną troską. Śmierć chłopaka była ogromnym bólem jaki przeżyła Astrid pomimo to nie pozwoliła ona załamać się sobie do końca, postanawiając iść dalej swoją życiową ścieżka. Książka kończy się na tym, że dziewczyna wchodzi w kolejny związek, co nie oznacza, że zapomniała o Plutonie, ponieważ on zawsze będzie w jej sercu. Osobiście uważam, że utwór ten jest idealnie skierowany do młodego pokolenia. Łatwo jest nam w nim znaleźć zrozumienie, porównanie czy wsparcie. Jestem pewna, że większość osób zakochało się w tej książce po jej przeczytaniu i mam nadzieje, że jeszcze więcej osób zdąży ją poznać.

Zofia Młynarska kl.8a

 

 

 

Oda do Ciumków

 

W mojej dzielnicy ktoś super mieszka

- pisarz Paweł Beręsewicz.

I kiedy rzucam: orzeł czy reszka,

Wygrywa on, a nie Mickiewicz.

 

Lekkie pióro, język prosty,

Nasza miłość od lat wielu.

Chcesz mieć dzisiaj dzień radosny?

Sięgaj po Ciumków, drogi przyjacielu!

 

Grzesiek, Kasia, mama, tata

Pomyślicie - nic wyjątkowego.

Ta czwórka w przygody jest bogata!

Każdy dzień – coś szalonego.

 

Wyprawa rowerowa, złamana ręka.

Wiele przygód mają Ciumkowie.

Czytanie o nich książki to nie udręka,

Każde dziecko to szczerze powie.

 

Wyjazd do Szkocji, Potwór z Loch Ness,

Z nimi nudzić się nie sposób,

A kiedy wakacji przyjdzie kres,

W domu narobią niezłego bigosu.

 

Szalona ciocia Kazia, Kasi urodziny,

Co dzień inna tam przygoda.

Kwaśnej miny nie zrobimy,

Skończyć czytać? Wielka szkoda!

 

Każdy wieczór z książką w dłoni,

Zawsze czekam na lekturę,

Nic mnie z łóżka nie wygoni,

Ciumkowie? Temat super na maturę!

 

Rodzinka jakich wiele,

Ale jednak wyjątkowa.

Moi drodzy przyjaciele,

Każda chwila z nimi odlotowa!

                                                                             Zosia Madej, kl. IV c

 

    24 marca 2023 roku uczniowie klas pierwszych odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Cztery Pory Roku. Była to dla nich świetna okazja do niepowtarzalnych przeżyć oraz do zdobywania nowych doświadczeń poza salami lekcyjnymi w szkole. Na farmie dzieci mogły, oprócz swobodnej zabawy, poznać tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin. Zobaczyły, między innymi, jak żyją zwierzęta, uczestniczyły w ich karmieniu i pielęgnacji, a także przyjrzały się im z bliska, dotknęły je i pogłaskały.

    Podczas, przygotowanych dla uczniów, warsztatów wielkanocnych na farmie wszyscy poczuli klimat nadchodzących świat. Oprócz własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych każde z dzieci zabrało ze sobą z farmy mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

 

W imieniu uczniów klas pierwszych

Aleksandra Sztal