W dniu 17 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas  II – VIII. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół  matematyków. Miłą niespodzianką jest informacja, że troje uczniów uzyskało wynik bardzo dobry, jedna uczennica otrzymała wyróżnienie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

                        1. SZUSTAKOWSKA MARIA  98,75/105 pkt (bardzo dobry)  klasa II a w kategorii Żaczek

                        2. TARANTA NATALIA           93,75/105 pkt  (bardzo dobry) klasa II c w kategorii Żaczek

                        3. PIKULA JULIA                       110/120 pkt (wyróżniony)   klasa IV a w kategorii Maluch

                        4. REMISZEWSKI JOACHIM 140/150 pkt (bardzo dobry) klasa VI a w kategorii Beniamin

 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składam serdeczne gratulację.

Koordynator konkursu.

Leszek Bączkiewicz

    

W pierwszym tygodniu maja grupa 0A wybrała się do szkolnej biblioteki. Pani Iza z biblioteki przygotowała dla zerówki lekcję biblioteczną, na której dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, co można w niej wypożyczyć, w jaki sposób odbywa się wypożyczanie książek w naszej szkole oraz otrzymały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań. Przedszkolaki z radością zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i radości atmosferze.  


Elżbieta Brzezińska

 

Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 27 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.

 

    Od 10 maja 2022 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

 

Jak się zapisać?

 

    Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 10 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

 

    Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

 

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.

 

    Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

 

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

 

Feryjne Placówki Edukacyjne

    Podobnie jak w minionych latach FPE w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-do -17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

 

    Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

 

    Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

 

    Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

 

    Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Zapraszamy!


    22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci wzięły udział w konkursie pt.  „Eko-moda”, który miał na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu. Dzieci zrobiły ciekawe stroje, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. worki, gazety, butelki plastikowe, kartony itp.
    Nasi ekomodele prezentowali swoje prace na szkolnym wybiegu przy dźwiękach muzyki, czując się jak na prawdziwym pokazie mody. Ekokreacje wyróżniały się pomysłowością i niesamowitą kreatywnością.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!


Barbara Borgosz-Michniuk
Iwona Miechowiecka

 

 

 

    W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć Rodziców, którzy przygotowali dla nas warsztaty tematyczne związane z ich zainteresowaniami.

    Pan Adam-tata Patryka wprowadził nas w świat komputerów. Przygotował dla nas urządzenia, które mogliśmy sami rozkręcić i poznać ich wnętrza. Dowiedzieliśmy się dużo interesujących rzeczy na temat budowy komputera stacjonarnego i jego funkcjonowania.

    Z kolei przed świętami wielkanocnymi odwiedziła nas mama Gabrysi. Pani Emilia poprowadziła intersujące zajęcia o zawodach, podczas których wymienialiśmy swoje zainteresowania i umiejętności. Na zakończenie naszych warsztatów wykonaliśmy ćwiczenie, dzięki któremu każdy z nas dowiedział się kilku miłych informacji na swój temat. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Barbara Borgosz-Michniuk

Iwona Miechowiecka