W dniu 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 56 uczniów z klas  II – VIII, w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet. Konkurs przeprowadzany jest  raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół matematyków. Miłą niespodzianką jest informacja, że dziewięciu uczniów SP 110 otrzymało wyróżnienie. Gratulacje dla wyróżnionych.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

106,00/150 wyróżnienie w kategorii Kadet

Koordynator konkursu
Leszek Bączkiewicz

Nasza szóstoklasistka, Barbara Turek, jako jedyna z warszawskich szkół podstawowych zakwalifikowała się do finału konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”, pokonawszy ponad 1000 uczniów z całej Polski. Do drugiego etapu konkursu przystępowała również ósmoklasistka, Wiktoria Lewandowska, ale do trzeciego etapu zakwalifikowała się tylko Basia.

Konkurs miał na celu poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa. W etapie finałowym nasza reprezentantka miała za zadanie zaprezentować swoje odpowiedzi przed Komisją na dwa wybrane przez siebie pytania spośród wylosowanych trzech z puli 50 pytań.

Basię bardzo zainteresowała tematyka prawa, podczas etapu finałowego  podobało jej się pozytywne podejście członków Komisji do osoby, która zdaje oraz warsztaty; pt. „Prawo Marcina o prawach ucznia w szkole” prowadzone przez Marcina Kruszewskiego, publikującego treści edukacyjne w mediach społecznościowych, a także pt. „Nastolatek w gąszczu przepisów prawa” prowadzone przez sędziego Pawła Juszczyszyna, który podkreślił, że sąd powinien dążyć do sprawiedliwości i prawdy.

Ostatni dzień przed majowym weekendem był wypełniony dumą, nadzieją, miłością do Ojczyzny, piękną muzyką i wierszem. Dziękujemy naszym Nauczycielom i Uczniom za stworzenie radosnej atmosfery podczas dzisiejszego apelu.

Od 14 maja 2024 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status ucznia/uczennicy przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, również podczas tegorocznej edycji Akcji „Lato w Mieście” nie podwyższyło opłaty dziennej, chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników - obowiązująca stawka to 50 zł dziennie w podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 14 maja 2024 r. od godziny 16:00 i potrwają do 26 maja 2024 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję, w elektronicznym systemie zgłoszeń, nastąpi 14 maja 2024 r. o godz. 16.00.

Rodzice/opiekunowie prawni rejestrują dzieci na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych).

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 28 maja 2024 r. o godzinie 16.00.