W tym roku szkolny w naszej szkole działa koło czytelnicze – Wkręceni w czytanie. Zadaniem uczestników jest przygotowywanie zajęć czytelniczych, a następnie przeprowadzenie ich w zerówkach.
Obecnie pracujemy w oparciu o książkę „ Gang Świeżaków”.
Uczniowie uczestniczący w kole przygotowują tekst oraz adekwatne do niego zajęcia plastyczne, ruchowe, czy muzyczne.  Na początku stres był nieodłącznym towarzyszem zajęć. Teraz wszyscy nie mogą doczekać się środy, żeby spotkać się ze sobą. Zawiązały się już przyjaźnie między maluchami  i swoimi gośćmi  - czyli członkami koła.
Zajęcia bardzo podobają się i wciąż chcą się dopisywać kolejni uczestnicy.
Opiekun koła

Izabela Pietrzak – nauczyciel bibliotekarz

W październiku realizowaliśmy kolejny projekt „ Białe kruki w naszej bibliotece”.

Uczniowie przeglądali stare książki w naszej bibliotece. Następnym zadaniem było znalezienie w stopce książki daty jej wydania. Uczniowie dowiedzieli się też, co to znaczy „biały kruk”.

W naszej bibliotece jest kilka takich białych kruków, czyli najstarszych książek, które można oglądać na wystawie zorganizowanej w bibliotece.

Nauczyciel bibliotekarz Izabela Pietrzak

Na półkach szkolnej biblioteki pojawiło się znów kilka ciekawych książek. Zapraszamy tych co lubią czytać oraz tych, którzy odkrywają dopiero w sobie tę pasję.

Pamiętajcie!

„Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.”
M. Pruszkowska

Zapraszam
Nauczyciel bibliotekarz
Izabela Pietrzak

Październik od wielu lat jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym, że jest to również rok jubileuszowy postanowiliśmy połączyć te dwa ważne wydarzenia.

Zrealizowaliśmy projekt „Literacka mapa Polski”. Uczniowie na bibliotecznych pólkach wybierali książki polskich pisarzy, czytaliśmy fragmenty z niektórych utworów. Następnym zadaniem było sprawdzenie w życiorysach nazw miejscowości, gdzie urodzili się nasi twórcy. Poszukiwania sprawiły dzieciom wiele radości, a czasami zaskoczeń. Z niedowierzaniem przyjęły informację, że wielu znanych polskich pisarzy, jak Mickiewicz, Słowacki, Makuszyński,  ze względu na zawiłości historyczne nie urodziło się w Polsce.

Teraz mogliśmy już finalizować nasz projekt. Powstała mapa Polski, na niej umieściliśmy nazwy miejsc urodzenia i nazwiska autorów z ich wybranymi dziełami.

Teraz będziemy kojarzyć miasto z pisarzem.

Nauczyciel bibliotekarz Izabela Pietrzak

Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek.

Pisanki, pisanki
jajka kolorowe,
na nich malowane
bajki pisankowe.

W bibliotece szkolnej uczniowie wykonywali pisanki z dłoni. Taka wspólna praca bardzo jednoczy, uczy współdziałania, a przy tym prace wyglądają oryginalnie.

Życząc wesołych świąt machamy do wszystkich naszymi dłońmi.

Nauczyciel bibliotekarz
 Izabela Pietrzak