„Podróż do świata wartości”- IV etap projektu edukacyjnego

Dnia 09.03.2018 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w apelu podsumowującym IV etap projektu edukacyjnego „Podróż do świata wartości”. Tematem przewodnim tego etapu była „Pomoc i współdziałanie”.

Na apelu zostały wymienione działania podejmowane przez uczniów wspólnie z wychowawcami w ramach projektu. Każda klasa wykonywała plakaty o pomaganiu i współpracy, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas trzecich samodzielnie napisali wiersze o pomaganiu, które odczytali podczas apelu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone Kalambury, które  polegały na prezentowaniu przez trzecioklasistów scenek o tematyce pomocy.

Konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”

Uczennice klasy 4b serdecznie zapraszają klasy I – III oraz IV – VI do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”.

Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych,
– stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
– rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Zadaniem uczestników jest stworzenie Wielkanocnej Kartki. Dla najlepszych prac przewidziane są nagrody.

Prace plastyczne należy składać do Emilki Gerłowskiej, Magdaleny Jońskiej, Mai Smółkowskiej, Kingi Deptuły, Zuzanny Sitkiewicz, Zuzanny Jarnickiej z klasy 4b oraz p. Agnieszki Peryt do 25 marca.

Wyniki IV Świetlicowego Turnieju Warcabowego

W dniach 07 – 09.03.2018 r. odbył się IV Świetlicowy Turniej Warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. Do turnieju przystąpiło 45 graczy.

W trakcie rozgrywek panowała atmosfera skupienia, a między przeciwnikami odczuwalny był sportowy duch walki.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KLASY I
I  miejsce: W. Kurto – kl.Ib