Projekt czytelniczy „Tajemnice książki, czyli podróże po literaturze”

W miesiącach październik - grudzień w naszej szkole realizowany będzie projekt czytelniczy „Tajemnice książki, czyli podróże po literaturze”.

Październik od wielu lat obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szklonych, dlatego nasze działania rozpoczynamy od akcji „Jesienne drzewko czytelnicze”.

Przez cały miesiąc każdy, kto przeczyta książkę, będzie mógł się tym faktem pochwalić, dopinając kolorowy listek na drzewku.

Uczniowie klas I – III dopinają listek żółty, klas IV – VI – czerwony, zaś osoby dorosłe( pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie) listek w kolorze zielonym.

Na listku należy napisać swoje imię, klasa  (dotyczy uczniów) oraz imię i nazwisko autora książki wraz z tytułem.

Cała szkoła idzie

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przybyli na pierwsze wspólne wyjście na koncert artystów z Krakowa w ramach 8. Festiwalu „Szalone Dni Muzyki”. Ten wspaniały występ młodych muzyków pozostanie na długo w naszej pamięci. Ostatni, zagrany na bis utwór Straussa „Przebojem w tańcu i miłości” będzie nam w duszach grał.

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na nasze następne wyjście. Również będzie to koncert muzyki klasycznej. Wstęp będzie za okazaniem wejściówek, dlatego bardzo proszę zainteresowanych o informację o obecności, abym wiedziała ile wejściówek potrzeba zarezerwować.

Idziemy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik 2 na koncert muzyczny, który odbędzie się w niedzielę, 8.10.2017, godz. 17:00. Proszę o zgłoszenia w celu rezerwacji miejsc do środy- 4.09.2017 za pośrednictwem Librusa.

Konkurs plastyczny „Cukrzyca w moich oczach vol.2”

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów powyżej 10 roku życia.
Konkurs plastyczny jest organizowany przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Polską Federację Edukacji w Diabetologii, objęty jest honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest: popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy, uświadamianie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń oraz profilaktyka poprzez promocję zdrowych zachowań na co dzień.

Spośród najlepszych prac zostanie zorganizowana wystawa w BOK, która będzie udostępniona do zwiedzania w dniu 18 listopada 2017r. w trakcie konferencji „Z cukrzycą na Ty, nie daj się!”. W trakcie konferencji nastąpi podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze lub na innym tradycyjnym nośniku właściwym dla plakatu na formacie A3 lub A4.
Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy składać do dnia 15 października 2017r. do pani Magdaleny Wrzesińskiej.