Aktualności

Jak nie czytam jak czytam
Jak nie czytam jak czytam

Głównym celem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie.

1 czerwca 2017r. o godzinie 10.00 postaramy się pobić rekord. Uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę.

Biblioteka informuje...
Biblioteka informuje...

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego proszę o zwrot do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych książek.

Uczniów korzystających z bezpłatnych podręczników zobowiązujemy do przejrzenia ich i ocenienia stanu przydatności do dalszego użytkowania.

Wszystkie wypożyczone podręczniki będą zwracane w dniach 12-14 czerwca.

Wyniki dzielnicowych zawodów sportowych „Mali Sportowcy na start”
Wyniki dzielnicowych zawodów sportowych „Mali Sportowcy na start”

W maju uczniowie klas pierwszych i drugich reprezentowali naszą szkołę, uczestnicząc w dzielnicowych zawodach sportowych „Mali sportowcy na start”. Konkurs ten odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Inspiracja. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z kolegami z innych szkół, pokonując takie konkurencje jak: wyścig z rakietą tenisową, ślizg na ławeczce, slalom z tyczkami czy bieg z ringo. Rozgrywki dostarczyły wszystkim niezwykłych emocji. Rywalizacja była zacięta, ale w duchu fair-play. Tym bardziej, że nad sportową atmosferą tego wydarzenia czuwał gość honorowy- wielokrotna reprezentantka Polski w siatkówce Pani Małgorzata Glinka.

Ostatecznie nasza reprezentacja klas pierwszych w składzie: Weronika Jackowska, Milena Bartnicka, Alicja Czajkowska, Bartosz Dzik, Stanisław Bober, Przemysław Kostrzewski-Kobza, Małgorzata Bielawska, Bartosz Zaucha, wywalczyła czwarte miejsce.