Wyniki etapu szkolnego Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego ORTOGRAFIA DO GŁOWY TRAFIA

14 marca odbył się etap szkolny Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego ORTOGRAFIA DO GŁOWY TRAFIA. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich. Podczas eliminacji szkolnych uczniowie pisali dyktando.

Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Zofia Majewska – kl. IIb
Maciej Rak – kl. IIIa
Karolina Ceranka – kl. IIIb
Aleksandra Bednarczyk – kl. IIId

Etap dzielnicowy odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej.

Gratulacje i powodzenia!

Europejski Dzień Mózgu – 18 marca

Europejski Dzień Mózgu obchodzony jest od 18 marca 1998 roku. Ustanowiono go, by szerzyć wiedzę o tym skomplikowanym organie oraz informować o roli badań układu nerwowego.

Mózg to część ośrodkowego układu nerwowego leżąca w czaszce. Jest to najbardziej złożony narząd człowieka. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie. Pracuje bez ustanku; nawet kiedy śpisz i pewne procesy ulegają spowolnieniu, mózg nie wyłącza się, ale wciąż działa.

Zbudowany jest z dwóch części zwanych półkulami.

Prawa półkula – jest bardziej syntetyczna i nastawiona na cechy globalne. Bliższe są jej takie obszary, jak: przestrzeń, trójwymiar, muzyka, rytm.

Międzyszkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas I –
Międzyszkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas I – "My picture dictionary"

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I do konkursu!

Celem konkursu jest
– zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego
– rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci
–  zachęcanie do poznawania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

Warunki uczestnictwa:
– konkurs przeznaczony jest dla uczniów I klas
– uczniowie wykonują indywidualnie i samodzielnie folder – słowniczek obrazkowy w formie książeczki zawierający 5 wybranych liter angielskiego alfabetu, do każdej litery po 5–6 obrazków