Aktualności

VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA
VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA

Szanowni Państwo Rodzice.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w realizacji Programu „Varsavianistyczna Szkoła”, który od dwóch lat jest wdrażany w naszej szkole. Dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym przez nauczycieli i uczniów udało się uzyskać Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” drugiego stopnia, który jest przyznawany na dwa lata.  W roku szkolnym 2018/2019 chcielibyśmy „powalczyć” o otrzymanie bezterminowego Certyfikatu, a w przyszłości uzyskanie statusu Ośrodka Edukacji Varsavianistycznej.

Sukcesy wokalne…
Sukcesy wokalne…

Uczniowie naszej szkoły od września przygotowywali się do udziału w Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”.

27 września odbyły się przesłuchania konkursowe. Zespół wokalny z klasy III a, który wybrał dla siebie nazwę FORTE (Milena Bartnicka, Małgorzata Bielawska, Alicja Czajkowska, Tomasz Kiedrzyński, Adam Kondraciuk) opracował dwa utwory „Jestem Polakiem” oraz „Przybyli ułani” – uczniowie pięknie wyśpiewali II miejsce w kategorii zespołów klas I-III. Klasy IV-VI reprezentowała uczennica VI b Alicja Deptuła, wykonanie pełne emocji  „Piechoty” i „Dziewczyny z granatem” zagwarantowało jej I miejsce w kategorii solistów. To ogromny sukces naszych uczniów, którzy z ponad 320 uczestników zostali laureatami! Laureatom przysługuje wpis na świadectwo. Gratulacje!

Koncert Galowy IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odbył się 18 października 2018 r. w Sali Widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie.

Rozbudowa szkoły
Rozbudowa szkoły

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym otrzymałam informację, że od 22.10.2018 r.rozpocznie się rozbudowa szkoły. Od siedmiu lat wnioskowałam o rozbudowę szkoły.
Dzięki staraniom Rady Rodziców rozbudowa rozpocznie się i powinna zakończyć w bieżącym roku kalendarzowym. Zakres prac budowlanych obejmuje: dobudowę sal na oddziały przedszkolne, prace remontowe w szatni, przebudowę klatki schodowej, przebudowę biblioteki.
Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom szkoły, dotychczasowe wejście główne do budynku pozostanie zamknięte. Od 22.10.18 r. do odwołania obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów na teren szkoły. Wejście do szkoły będzie możliwe przez dotychczasową bramę wjazdową, a do budynku drzwiami przy przebieralniach na w-f od strony boiska.
Proszę o stałe monitorowanie wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły, gdzie będą zamieszczane informacje dotyczące organizacji pracy szkoły podczas remontu.

Z poważaniem,
Grażyna Zając-dyrektor szkoły