Aktualności

Zajęcia pozalekcyjne
Zajęcia pozalekcyjne

informujemy, że zajęcia sportowe z piłki siatkowej dla klas V-VI od 14 listopada 2017 roku będą się odbywać w środy w godzinach 13.55-15.00.

Projekt o krajach anglojęzycznych
Projekt o krajach anglojęzycznych

W październiku klasy IV A i IV D przygotowały projekt o krajach anglojęzycznych. Celem projektu było zaprezentowanie czterech krajów anglojęzycznych (Nowa Zelandia, Irlandia, Kanada oraz Republika Południowej Afryki). Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali prezentacje multimedialne bądź plakaty z opisem wylosowanego państwa. Prace zawierały informacje dotyczące: stolicy, dużych miast, populacji oraz ciekawostki. Grupy przygotowały również dodatkowe atrakcje w postaci poczęstunku: przysmaku charakterystycznego dla danego kraju i dodatkowych plakietek przedstawiających zwierzęta zamieszkujące wybrane państwo.

Konkurs „Mój literacki idol”
Konkurs „Mój literacki idol”

W ramach projektu „Tajemnice książki, czyli podróże po literaturze” zapraszam uczniów klas IV - VI do wzięcia udziału w konkursie „Mój literacki idol”. Sposób prezentacji tematu jest dowolny, wg pomysłów uczniów.  W pracy musi znaleźć się przedstawienie postaci (tylko z książki) oraz uzasadnienie wyboru tego właśnie idola.  Prace należy dostarczyć do nauczycieli jęz. polskiego lub nauczyciela bibliotekarza  najpóźniej do 24 listopada 2017 r.

Najlepsze prace zostaną wyłonione przez komisję i zaprezentowane społeczności szkolnej.