Konkurs Humanistyczny Alfik

Zapraszam dzieci z klas II – VI  do udziału w Ogólnopolskim  Konkursie Alfik Humanistyczny.
Organizatorem konkursu są  Łowcy Talentów Jersz.

Koszt uczestnictwa jednego ucznia
                                        w konkursie to 9 zł.

TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 31 PAŹDZIERNIKA 2017 R.
Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się i uiszczenie opłaty u wychowawców lub nauczycieli jęz. polskiego.

Kuratoryjny Konkurs z matematyki

Drodzy Uczniowie,

informujemy, że 17 listopada 2017 roku o godzinie 9:00 odbędzie się I etap (szkolny) konkursu matematycznego organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie matematyką, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

Celem konkursu jest:
1) doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych,
2) rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów,
3) wyzwalanie twórczej postawy nauczycieli w poszukiwaniu odpowiednich metod i form pracy z uczniem zdolnym,
4) promowanie szkół, nauczycieli oraz uczniów szczególnie uzdolnionych,
5) wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego szczebla.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do p. Moniki Głuchowskiej.

Zaproszenie na Ślubowanie Pierwszoklasistów