Paint a song!

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie języka angielskiego „PAINT A SONG”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do dowolnej piosenki pochodzącej z podręczników New English Adventure autorzy: Tessa Lochowski, Cristiana Bruni, Regina Raczyńska;  wydawnictwo: Pearson.

Format oraz technika wykonania są dowolne.

Kryteria oceniania:
- zgodność z tematem
- pomysłowość i oryginalność
- samodzielność wykonania

Chętne osoby proszę zgłaszać się do nauczycielek języka angielskiego do 11.12.2017r.

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma” pod patronatem marszałka Senatu RP

Senat RP – włączając się w organizację 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – zaprasza uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV-VI.

Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

• temat pracy konkursowej – godła z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesnych. Prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla godła państwowego;
  • rozmiar – praca konkursowa powinna mieć następujące wymiary: wysokość – od 40 do 150 cm; szerokość – od 30 do 100 cm; głębokość/grubość – do 50 cm;
  • forma – dowolna zarówno płaska, jak i przestrzenna, w tym m.in. obraz, grafika, plakat, rzeźba, instalacja, drzeworyt itd.;

Prace konkursowe należy przekazać nauczycielowi plastyki - Magdalenie Wrzesińskiej do dnia 9.01.2018 r.

Patriotyczne śpiewanie

Szkolny konkurs pieśni patriotycznych odbył się 13 listopada i prowadzony był przez uczniów klasy IV c. Każda prezentowana piosenka poprzedzona była  komentarzem, który był jednocześnie krótkim opisem dziejów Polski.

Patriotyczne śpiewanie rozpoczęło się od wspólnego wykonania „Roty”. Potem uczniowie poszczególnych klas prezentowali przygotowane wcześniej utwory:

Klasa IV b - „Hej, hej ułani”,
Klasa VI b - „Pierwsza Kadrowa”,
Klasa IV c - „Przybyli ułani…”,
Klasa V c - „Piechota”,
Klasa IV d - „Wojenko, wojenko”,
Klasa V b - „Rozkwitały pąki białych róż”,
Klasa VI a - „Pieśń o Wodzu Miłym”,
Klasa V a - „O mój rozmarynie”,
Klasa IV a - „Pierwsza Brygada”.