Aktualności

„Białołęcka Olimpiada Świetliczaków”
„Białołęcka Olimpiada Świetliczaków”

Dnia 08.06.2017r., w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyła się IV Białołęcka Olimpiada Świetliczaków, w której wzięły udział dzieci z klas I-III publicznych szkół podstawowych na terenie dzielnicy Białołęka. Organizatorem imprezy była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 154. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach sportowych: „Bieg z zamianą piłek”, „Bieg z woreczkami”, „Slalom z unihokejem”, „Slalom gimnastyczny”, „Wyścig slalomem z piłką”. Każda ze szkół miała wierną drużynę dopingującą, która wspaniale spełniała swoje zadanie. Mimo gotowości i chęci rywalizacji, nie udało się nam pokonać przeciwników, ale dobrze się bawiliśmy i będziemy próbować w przyszłym roku szkolnym. Po zakończeniu imprezy odbyło się rozdanie pucharów dla zwycięzców oraz nagród dla wszystkich biorących udział drużyn.

Ogłoszenie
Ogłoszenie

Szanowni Państwo Rodzice,

uprzejmie przypominamy, że z dniem 15 lutego 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące zwrotu kwoty, której szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego.

Zgodnie z obowiązującym od 15 lutego 2017 r. art. 22ak ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego. Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

Powyższy przepis odnosi się do wszystkich podręczników, zarówno zakupionych ze środków dotacji celowej jaki i tych zapewnianych przez Ministra Edukacji Narodowej do klas I, II i III.

Ogłoszenie wyników konkursu „Dzienniczek zdrowego żywienia i aktywności”
Ogłoszenie wyników konkursu „Dzienniczek zdrowego żywienia i aktywności”

W ramach programu „Trzymaj formę” chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie, którego celem było rozbudzenie samoświadomości i samokontroli, co do zdrowego jedzenia oraz zachęcenie do dowolnej, ale codziennej aktywności fizycznej. Przez tydzień, od poniedziałku do niedzieli, uczniowie zapisywali godziny oraz składniki swoich posiłków, ewentualne przekąski między posiłkami oraz wykonaną aktywność fizyczną.

Należało zwrócić uwagę na spożywanie małoprzetworzonych produktów, warzyw i owoców, pełnoziarnistego pieczywa i wyrobów mącznych, różnego rodzaju kasz, nabiału z niską zawartością tłuszczów i cukrów.

Z ogromną przyjemnością pragnę ogłosić wyniki tegoż konkursu:

Miejsce I zajął dzienniczek wykonany przez Annę Rotuską.

Miejsce II dla dzienniczka Alicji Szymańskiej.

Miejsce III zajęły dzienniczki wykonane przez dwie uczennice: Martynę Siemek i Antoninę Gerłowską.