Aktualności

Projekt „Wszystkie Kolory Świata
Projekt „Wszystkie Kolory Świata

Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcieliśmy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczniowie przygotowali, uszyli laleczkę. Dokonali tego angażując mamy, babcie, ciocie. Ta wielopokoleniowa współpraca była czasem razem spędzonym, integrującym rodzinę. Powstały przepiękne laleczki, które można było przysposobić, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku w Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min. 10zł).

Finał VI Konkursu Dzielnicowego „Białołęka moja mała Ojczyzna”
Finał VI Konkursu Dzielnicowego „Białołęka moja mała Ojczyzna”

VI Konkurs Dzielnicowy wiedzy o Białołęce już za nami!

Finał odbył się 30 maja 2017 w gmachu naszej szkoły, gdzie Pani Dyrektor Grażyna Zając i organizator Pani Iwona Tolak uroczyście powitały uczestników wraz z całym audytorium, a następnie nagrodziły laureatów konkursu plastycznego dla klas I i II.

W tym roku do turnieju wiedzy o naszej dzielnicy przystąpiło osiem trzyosobowych zespołów z następujących szkół: Inspiracja, SP 31, SP 231, SP 257, SP 342, SP 344, SP 356 i SP 110. Przeszło dwie godziny uczniowie klas trzecich dzielnie zmagali się z (wcale niełatwymi) dziesięcioma zadaniami konkursowymi. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i rozległą wiedzą o dzielnicy i jej historii, czego dowodem była dość wyrównana i jednocześnie przyjazna rywalizacja. Pracę dzieci oceniała komisja, w skład której wchodzili nauczyciele ze wszystkich przybyłych szkół.

Wyniki II etapu Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”
Wyniki II etapu Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

W dniu 29.05.2017r. w CN MathRiders Białołęka odbył się II etap Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”.  Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 2b  Piotr Nużyński.

Z ogromną radością informujemy, że Piotr uzyskał  wystarczającą ilość punktów i został  zakwalifikowany do finału,  który odbędzie się 19 czerwca br. w Millennium Plaza przy Al. Jerozolimskich 123a w Warszawie.

Piotrkowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.