XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” dla uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości

Uczniów klas I - VI zapraszamy do udziału w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj Majowa Jutrzenko". Celem  Konkursu jest:

• krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych;
• przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów;
• ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich;
• zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego;
• ukazanie piękna polskiej ziemi.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do dnia 4 kwietnia (środa):
- do p. Małgorzaty Pietrzak (kl. IV - VI)
- do p. Marioli Cabaj (kl. I - III).

WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

We wtorek 13  marca odbyły się eliminacje szkolne do 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla uczniów klas I - III. W konkursie wzięło udział 21 osób, które zaprezentowały różnorodny repertuar, w większości bazując na klasyce poezji dziecięcej i utworach Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Ostatecznie wybrano tylko jedną laureatkę oraz przyznano trzy wyróżnienia.

Miło mi poinformować, że laureatką I miejsca została Blanka Bogucka z kl. Ia, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie dzielnicowym konkursu.

Wyróżnienia przyznano Mariannie Czerwonogrodzkiej z kl. IIIb, Erykowi Strączyńskiemu z kl. IIIb oraz Krzysztofowi Fronczakowi z kl. Ia.

W środę 21 marca odbyły się eliminacje szkolne do Warszawskiej Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ Microphone Star 2018

Uczniów klas IV-VI zapraszamy do MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ Microphone Star 2018.

1. Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 im. Lotników Amerykańskich ul. Wóycickiego 1/3 bud. 13 w Warszawie.
2. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
- I etap to przesłuchania – eliminacje – dla wszystkich zgłoszonych (19.04.2018 r.)
- II etap - konkurs finałowy – dla osób zakwalifikowanych w drodze eliminacji.
3. Zasady uczestnictwa:
- Uczestnikami mogą być uczniowie wymienieni w pkt. 5 występujący solo, w duecie lub w zespole
- każdy Uczestnik może być członkiem tylko jednego duetu/zespołu
- szkoła może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa występy (tj. dwoje solistów lub dwa duety lub dwa zespoły lub solistę i duet lub solistę i zespół lub duet i zespół)