Aktualności

IV Świetlicowy Turniej Warcabowy
IV Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach 07 - 09.03.2018 r. w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej warcabowy dla klas I-III.

1.     07.03.2018 r.  1000 – 1200 rozgrywki klas I.
2.     08.03.2018 r.  1000 – 1200 rozgrywki klas II.
3.     09.03.2018 r.  1000 – 1200 rozgrywki klas III.

Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, dyplomy i nagrody.
Zapisy do 28.02.2018 r. w świetlicy szkolnej.

KONKURS DZIELNICOWY-DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE
KONKURS DZIELNICOWY-DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE

(Dla uczniów klas IV,V, VI)

Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa numer 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w Warszawie ul. Dziatwy 6

Cele konkursu:
• zainteresowanie uczniów światem przyrody
• nauka poprzez eksperyment
• stwarzanie uczniom możliwości do współzawodnictwa
• zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy

TERMINARZ KONKURSU:

I etap- eliminacje szkolne :
do 16.02.2018 r. nauczyciel przyrody wybiera drużynę składającą się z dwóch uczniów – reprezentantów szkoły, którzy przedstawią jedno najciekawsze doświadczenia przyrodnicze.

„Mali matematycy programują”
„Mali matematycy programują”

Od września w edukacji wczesnoszkolnej realizowana jest innowacja metodyczno-organizacyjna „Mali matematycy programują”. Uczniowie uczęszczający na zajęcia chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i projektach. W listopadzie 2017 r. uczestniczyli w dwóch ważnych konkursach -  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” oraz w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik matematyczny”. Pierwszy z nich wymagał od uczestników sporej wiedzy z zakresu podstaw programowania, drugi – umiejętności rachowania i szacowania. W obu przypadkach uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przestrzenną. Zadania, z którymi zmagali się „mali matematycy” były naprawdę trudne, ale oni sobie doskonale poradzili.

W konkursie informatycznym wyróżnienie za najlepsze wyniki w szkole otrzymali Joachim Remiszewski z klasy IIa oraz Eryk Strączyński z klasy IIIb. W konkursie matematycznym wyróżnienie na poziomie krajowym otrzymał Staś Bober z klasy IIa.