Aktualności

Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego
Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego

26 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w kategorii kl. IV - VI. Z przyjemnością informuję, że naszą szkołę w eliminacjach dzielnicowych będą reprezentowały:

Lilia Nowicka z kl. IV b
Oliwia Pawłowska z kl. IV d
Martyna Siemek z kl. VI a

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego występu podczas eliminacji dzielnicowych, które odbędą się 4 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury.

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW KLAS IV - VI
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW KLAS IV - VI

W ramach obchodów dni patrona, zwanych w naszej szkole „Dniami Kazika”, odbyło się podsumowanie działań w ramach projektu „Mój świat wartości” oraz projektów przedmiotowych. Najlepsze prace projektowe mogli poznać wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W podróż do  starożytności zabrał nas Krzysztof Gauk z klasy VIB, który przedstawił ideał człowieka według filozofii antycznej. Występ zakończył konkluzją, że mimo upływu czasu, ideał „piękny i dobry” nie traci na aktualności.

W związku z Rokiem Ireny Sendlerowej, Amadeusz Wiśniewski z klasy VB przygotował poruszającą prezentację o życiu i działalności Matki Dzieci Holokaustu. Śledząc losy i bohaterską postawę pani Ireny, która narażała własne życie ratując żydowskie dzieci z warszawskiego getta, dowiedzieliśmy się również, jak skromną była osobą.

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu LIGI TABLICZKI MNOŻENIA
Sprawozdanie ze szkolnego konkursu LIGI TABLICZKI MNOŻENIA

W marcu zakończył się szkolny konkurs Ligi Tabliczki Mnożenia dla klas IV, który trwał przez całe pierwsze półrocze.

Celem konkursu było:
•    Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów
•    Inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia
•    Sprawdzenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia w zakresie 100
•    Możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami
•    Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

Konkurs składał się z 10 etapów ze słuchu. W każdym etapie uczniowie otrzymali 10 działań z mnożenia i 10 z dzielenia w zakresie 100. Uczniowie, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów, wzięli udział w dogrywce, która wyłoniła finalistów:

1 miejsce
Zuzanna Sitkiewicz kl. 4b

2 miejsce
Justyna Pieczyńska kl. 4a

3 miejsce
Zuzanna Jarnicka kl. 4b