Szkoła Podstawowa Nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

Konkurs z języka angielskiego

Uczniów klas 4-6 zapraszamy do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie „Mistrz Gramatyki Języka Angielskiego”. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

1. Etap szkolny – 13.04.2018 r.
2. Finał – 25.04.2018 r.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
1. Klasy IV i V
2. Klasy VI i VII

Zakres materiału obejmuje zadania z podstawy programowej z języka angielskiego drugiego etapu kształcenia o podwyższonym stopniu trudności.

Czas przewidziany na rozwiązanie zadań w etapie szkolnym to 45 minut.

Wyniki etapu szkolnego Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego ORTOGRAFIA DO GŁOWY TRAFIA

14 marca odbył się etap szkolny Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego ORTOGRAFIA DO GŁOWY TRAFIA. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich. Podczas eliminacji szkolnych uczniowie pisali dyktando.

Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Zofia Majewska – kl. IIb
Maciej Rak – kl. IIIa
Karolina Ceranka – kl. IIIb
Aleksandra Bednarczyk – kl. IIId

Etap dzielnicowy odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej.

Gratulacje i powodzenia!

Europejski Dzień Mózgu – 18 marca

Europejski Dzień Mózgu obchodzony jest od 18 marca 1998 roku. Ustanowiono go, by szerzyć wiedzę o tym skomplikowanym organie oraz informować o roli badań układu nerwowego.

Mózg to część ośrodkowego układu nerwowego leżąca w czaszce. Jest to najbardziej złożony narząd człowieka. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie. Pracuje bez ustanku; nawet kiedy śpisz i pewne procesy ulegają spowolnieniu, mózg nie wyłącza się, ale wciąż działa.

Zbudowany jest z dwóch części zwanych półkulami.

Prawa półkula – jest bardziej syntetyczna i nastawiona na cechy globalne. Bliższe są jej takie obszary, jak: przestrzeń, trójwymiar, muzyka, rytm.