Aktualności

Szkolny konkurs plastyczny pt.
Szkolny konkurs plastyczny pt. "Warszawskie baśnie i legendy"

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Warszawskie baśnie i legendy".

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji do wybranej warszawskiej baśni lub legendy.
Prace przekazane na konkurs mogą być wykonane samodzielnie lub wspólnie przez kilku uczniów Szkoły Podstawowej nr 110. Wymiary pracy nie powinny być mniejsze niż format A4, ani większe niż format A3. Prace można wykonać w dowolnej płaskiej technice plastycznej.

Uczestnik lub uczestnicy mogą przekazać tylko jedną pracę.
Każdą pracę należy podpisać na odwrocie. Podpis powinien zawierać: imię i nazwisko autora lub autorów pracy, klasę, a także tytuł baśni lub legendy, której poświęcona jest praca.

Pracę konkursową należy przekazać nauczycielowi plastyki - Magdalenie Wrzesińskiej do dnia 4.06.2018 r.

Konkurs Microphone Star 2018
Konkurs Microphone Star 2018

Nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnym konkursie piosenki anglojęzycznej Microphone Star 2018. Podczas szkolnych eliminacji 9 kwietnia wyłoniliśmy naszych reprezentantów:

Alicję Deptułę z klasy V b oraz Marię Dubaniewicz z klasy VI a.

Dziewczynki wzięły udział w przesłuchaniach 19 kwietnia, które odbyły się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Lotników Amerykańskich. Decyzją komisji obie uczennice zakwalifikowały się do udziału w konkursie finałowym Microphone Star, który odbył się 14 maja 2018 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

Karta rowerowa – egzamin
Karta rowerowa – egzamin

W dniu 14. maja 2018 r. odbył się egzamin teoretyczny (test) na kartę rowerową, do którego przystąpiło 78 uczniów z klas V i VI. Egzamin zdało 52 uczniów i będą oni mogli przystąpić do egzaminu praktycznego w dniu 28. maja 2018 r. (poniedziałek) o zmienionej godzinie – 10:30. Uczniowie w kilkunastoosobowych grupach będą proszeni po kolei z listy przez pedagoga szkolnego z zajęć lekcyjnych. Uczniowie, którzy zdadzą egzamin praktyczny będą proszeni o dostarczenie 1 zdjęcia legitymacyjnego do 5. czerwca 2018 r.

Życzymy powodzenia!