Szkoła Podstawowa Nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu LIGI TABLICZKI MNOŻENIA

W marcu zakończył się szkolny konkurs Ligi Tabliczki Mnożenia dla klas IV, który trwał przez całe pierwsze półrocze.

Celem konkursu było:
•    Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów
•    Inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia
•    Sprawdzenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia w zakresie 100
•    Możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami
•    Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

Konkurs składał się z 10 etapów ze słuchu. W każdym etapie uczniowie otrzymali 10 działań z mnożenia i 10 z dzielenia w zakresie 100. Uczniowie, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów, wzięli udział w dogrywce, która wyłoniła finalistów:

1 miejsce
Zuzanna Sitkiewicz kl. 4b

2 miejsce
Justyna Pieczyńska kl. 4a

3 miejsce
Zuzanna Jarnicka kl. 4b

XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” dla uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości

Uczniów klas I - VI zapraszamy do udziału w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj Majowa Jutrzenko". Celem  Konkursu jest:

• krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych;
• przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów;
• ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich;
• zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego;
• ukazanie piękna polskiej ziemi.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do dnia 4 kwietnia (środa):
- do p. Małgorzaty Pietrzak (kl. IV - VI)
- do p. Marioli Cabaj (kl. I - III).

WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

We wtorek 13  marca odbyły się eliminacje szkolne do 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla uczniów klas I - III. W konkursie wzięło udział 21 osób, które zaprezentowały różnorodny repertuar, w większości bazując na klasyce poezji dziecięcej i utworach Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Ostatecznie wybrano tylko jedną laureatkę oraz przyznano trzy wyróżnienia.

Miło mi poinformować, że laureatką I miejsca została Blanka Bogucka z kl. Ia, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie dzielnicowym konkursu.

Wyróżnienia przyznano Mariannie Czerwonogrodzkiej z kl. IIIb, Erykowi Strączyńskiemu z kl. IIIb oraz Krzysztofowi Fronczakowi z kl. Ia.

W środę 21 marca odbyły się eliminacje szkolne do Warszawskiej Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich.