Aktualności

Zaproszenie na spotkanie świąteczne oraz wspólne kolędowanie
Zaproszenie na spotkanie świąteczne oraz wspólne kolędowanie

Świąteczna Pomoc
Świąteczna Pomoc

W okresie przedświątecznym przyłączamy się do akcji prowadzonej przez Caritas Parafialny, który prowadzi akcję świątecznej pomocy rodzinom będącym w potrzebie.

W związku z tym, członkowie Szkolnego Wolontariatu w dniach od 27 listopada do 15 grudnia, przeprowadzą na terenie szkoły zbiórkę żywności, środków czystości i słodyczy, z których wykonamy paczki na Święta Bożego Narodzenia.

Przyniesione produkty prosimy składać do Pani Jadwigi lub opiekunów Wolontariatu.

„Podróż do świata wartości” – II etap
„Podróż do świata wartości” – II etap

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej po raz kolejny pokazali, że bardzo poważnie podchodzą do realizowanych w szkole projektów. Tym razem wykonywaliśmy zadania, które miały na celu rozwijanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz kształtowanie postawy szacunku do symboliki narodowej.

Realizację drugiego etapu rozpoczęliśmy już pod koniec  października od nauki pełnej wersji „Mazurka Dąbrowskiego”. My, nauczyciele, jesteśmy dumni z tego, że nasze dzieci znają wszystkie zwrotki  hymnu narodowego  i wiedzą, jak zachować się podczas jego wykonywania. Uczniowie uczyli się również słów ważnej historycznie pieśni  - „Legiony”. Wiele zajęć poświęconych zostało na rozmowy o patriotyzmie, symbolice narodowej, historii Polski oraz „małych ojczyznach”. Dzieci z klas drugich i trzecich oddały hołd poległym za wolność naszego kraju odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej.