Aktualności

Dzielnicowy etap konkursu plastycznego „Białołęka–moja mała Ojczyzna”
Dzielnicowy etap konkursu plastycznego „Białołęka–moja mała Ojczyzna”

Dnia 27 kwietnia w naszej Szkole odbył się dzielnicowy etap konkursu plastycznego „Białołęka–moja mała Ojczyzna”. Była to już jego szósta edycja. Z wielką przyjemnością gościliśmy u siebie uczniów z ośmiu białołęckich szkół (SP 31, 110, 231, 257, 342, 344, 355, Inspiracja). Uczestników konkursu wraz z ich nauczycielami uroczyście powitała Pani Wicedyrektor Hanna Kościołek. Następnie uczniowie w parach przystąpili do wykonywania prac plastycznych. W tym roku temat przewodni stanowiły zabytki Białołęki. Klasy pierwsze zmagały się z twórczą interpretacją tematu „Wiosenna zabytkowa Białołęka”. Klasy drugie zaś projektowały „Pocztówkę z zabytkami Białołęki”.

Podsumowanie Konkursu Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam”
Podsumowanie Konkursu Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam”

W kwietniu zakończył się Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam, którego celem było edukowanie uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii, a także rozwijanie kompetencji rodziców w tej tematyce.

W trwającym siedem miesięcy Konkursie udział wzięli uczniowie i nauczyciele 403 szkół podstawowych z całej Polski. W działaniach konkursowych uczestniczyło ponad 100 000 dzieci, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Nasza szkoła zdobyła łącznie 1075,8 punktów zdobywając tym samym 39 miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół oraz 1 miejsce na liście warszawskich szkół biorących udział w Konkursie.

Zaproszenie na warsztaty dla rodziców
Zaproszenie na warsztaty dla rodziców

Szanowni Państwo,

informujemy, że Urząd Miasta St. Warszawy zaprasza rodziców na kolejne warsztaty z cyklu "Wiem, co jem" pt. "Polska super żywność", które odbędą się dnia 20 maja 2017 r. w sobotę w sali warsztatowej BioBazaru znajdującego się na ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie. Warsztaty odbędą się w podziale na dwie tury: I tura od godziny 9.00 do 9.55 oraz II tura od godziny 10.00 do 10.55.

Tematyka spotkania będzie dotyczyć szczególnych właściwości tzw. "polskiej super żywności". Rodzice dowiedzą się m.in. dlaczego warto jest pić sok z buraka oraz czy prawdziwe jest powiedzenie, że jedno jabłko zjadane codziennie trzyma nas z daleka od lekarzy.