OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym pt. – „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Celem konkursu jest:

1. Popularyzowanie wśród młodzieży historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego.
2. Budzenie zainteresowań przeszłością i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów przez inspirowanie ich do poszukiwania nowych rozwiązań dotyczących edukacji historycznej.
3. Mobilizowanie młodzieży do aktywnego poszukiwania, gromadzenia i badania źródeł historycznych oraz prezentowania historii w nowatorskiej, interesującej i twórczej formie.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

serdecznie zapraszamy uczniów klas 0 – III

do wspólnej zabawy

w dniu 8. XII. 2017 r. (piątek)

o godz. 9:55  (3 godzina lekcyjna)

w sali gimnastycznej.

Każde dziecko przynosi swojego ulubionego pluszowego misia

Zima w Mieście 2018 w SP 110

Uprzejmie informujemy, że od 27 listopada 2017 r. (do wyczerpania miejsc) rozpoczną się w sekretariacie szkoły zapisy dzieci z klas I – VI chętnych do uczestniczenia w akcji „Zima w Mieście 2018” w SP 110.  Program realizowany będzie w terminie od 15 do 26 stycznia 2018 r.

Informacje dotyczące akcji oraz Karty Kwalifikacyjne wraz z załącznikami można pobrać w sekretariacie szkoły lub z załączników poniżej:

Wykaz placówek, w których odbywa się akcja „Zima w Mieście 2018”: