Nasza szóstoklasistka, Barbara Turek, jako jedyna z warszawskich szkół podstawowych zakwalifikowała się do finału konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”, pokonawszy ponad 1000 uczniów z całej Polski. Do drugiego etapu konkursu przystępowała również ósmoklasistka, Wiktoria Lewandowska, ale do trzeciego etapu zakwalifikowała się tylko Basia.

Konkurs miał na celu poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa. W etapie finałowym nasza reprezentantka miała za zadanie zaprezentować swoje odpowiedzi przed Komisją na dwa wybrane przez siebie pytania spośród wylosowanych trzech z puli 50 pytań.

Basię bardzo zainteresowała tematyka prawa, podczas etapu finałowego  podobało jej się pozytywne podejście członków Komisji do osoby, która zdaje oraz warsztaty; pt. „Prawo Marcina o prawach ucznia w szkole” prowadzone przez Marcina Kruszewskiego, publikującego treści edukacyjne w mediach społecznościowych, a także pt. „Nastolatek w gąszczu przepisów prawa” prowadzone przez sędziego Pawła Juszczyszyna, który podkreślił, że sąd powinien dążyć do sprawiedliwości i prawdy.

Ostatni dzień przed majowym weekendem był wypełniony dumą, nadzieją, miłością do Ojczyzny, piękną muzyką i wierszem. Dziękujemy naszym Nauczycielom i Uczniom za stworzenie radosnej atmosfery podczas dzisiejszego apelu.

 

 

 

Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w V AMATORSKIM KONKURSIE TAŃCA NOWOCZESNEGO „OCHOTA NA TANIEC".

W imprezie cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, swoimi talentami i umiejętnościami pochwaliło się 5 grup tanecznych (duetów). Dziewczynki zaprezentowały wspaniałe i artystycznie dopracowane choreografie. Przygotowały pokazy taneczne, zadbały o najdrobniejsze szczegóły dotyczące oryginalnych układów choreograficznych do perfekcyjnie dobranych utworów muzycznych oraz o ciekawe stroje, fryzury i najdrobniejsze ozdoby. Nasze uczestniczki profesjonalnie podeszły do amatorskiego konkursu tańca.

12 kwietnia uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

Oglądając budynki Manufaktury i spacerując ulicą Piotrkowską, ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć część jednego z największych polskich miast w nawiązaniu do jego historii.

W Muzeum Fabryki Manufaktura uczniowie poznali historię fabrycznej Łodzi, największego w kraju ośrodka przemysłu włókienniczego i odzieżowego, a także mogli obejrzeć działające jeszcze na potrzeby zwiedzających warsztaty tkackie, liczące ponad sto lat. Zaprezentowany podczas zwiedzania muzeum film przybliżył uczniom trudne warunki pracy w dawnej tkalni.

W programie wycieczki było również zwiedzanie łódzkiego ZOO wraz z orientarium. Można było zobaczyć liczne egzotyczne zwierzęta, wodne i lądowe, pochodzące z wielu kontynentów, zarówno kręgowce (ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby), jak i bezkręgowce.