Do dnia 18 sierpnia 2023r. sekretariat szkoły jest do Państwa dyspozycji w godzinach 8.00- 14.00.
Szanowni Państwo,
rzeczy pozostawione przez Uczniów w szkole są do odebrania do końca lipca 2023r., 1 sierpnia nieodebrane ubrania zostaną przekazane potrzebującym.
Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom i pracownikom Szkoły bezpiecznych i radosnych wakacji!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 110
grafika pochodzi z https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-wakacje
Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 110,
gratulujemy wspaniałych wyników egzaminu ósmoklasisty. JESTEŚMY Z WAS DUMNI!
Dziękujemy również Waszym Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim pracownikom Szkoły. Szanowni Państwo, rok szkolny 2022/2023 i poprzednie lata Waszej pracy przyniosły bardzo dobre efekty.
Trzymamy mocno kciuki, by każdy z naszych Absolewntów dostał się do wymarzonej szkoły.
Od 3 lipca możecie sprawdzać swoje wyniki na ziu.gov.pl.
Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty absolwenci Szkoły Podstawowej nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego będą mogli odbierać w czwartek 06.07.2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 11.00-14.00 u Pani Elżbiety Rakowskiej- specjalisty ds. uczniowskich.
Uczniowie muszą mieć ze sobą legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba.
W takiej sytuacji zarówno rodzic, jak i upoważniona osoba, muszą okazać dowód tożsamości.
Ważne terminy w rekrutacji:
Od 23 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00: składanie kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
Złóż w szkole pierwszego wyboru kopie:
- świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
- zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
- innych wymaganych dokumentów.
Od 23 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00: możliwość zmiany decyzji wyboru szkół i oddziałów.
Jeśli chcesz wprowadzić zmiany we wniosku, skontaktuj się ze szkołą pierwszego wyboru:
- zwróć się do komisji o anulowanie złożonego wniosku,
- wprowadź do wniosku nowe informacje,
- ponownie złóż wniosek w szkole, która teraz jest szkołą pierwszego wyboru. Dołącz do niego inne wymagane dokumenty.
21 lipca do godz. 12:00: komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Wyniki możesz sprawdzić w szkole lub w systemie.
Od 21 lipca od godz. 12.00 do 26 lipca do godz. 15:00: potwierdzanie woli przyjęcia
Potwierdź, czy chcesz się uczyć w szkole, do której się zakwalifikowałeś. Aby to potwierdzić, musisz w szkole złożyć oryginał:
- świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
oraz
- zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Drugi tydzień Lata w Mieście skończyliśmy. Dużo atrakcji mieliśmy, kino, basen, ścianka wspinaczkowa, Multicentrum, Centrum Nauki Kopernik, kino sferyczne, zajęcia edukacyjne, Park Henrykowski, zajęcia sportowe i kreatywne z wychowawcami. Zdjęciami z zadowolonymi dziećmi się dzielimy i od poniedziałku na kolejny tydzień zapraszamy a później wakacje rozpoczynamy.
W dniach 29-31 maj uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Góry Świętokrzyskie uznawane są za najstarsze góry w Polsce i jedne z najstarszych w Europie.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Świętokrzyskiego Parku Narodowego z wejściem na Łysą Górę do klasztoru na Świętym Krzyżu. Zwiedziliśmy kompleks zabudowań klasztornych oraz gołoborze, na które prowadzą schody kończące się platformą widokową. Szczyt Łysej Góry stanowi jedno z najpiękniejszych punktów widokowych w tej części kraju. Jest to szczyt o wysokości 594 m n.p.m. położony we wschodniej części pasma Łysogór w Nowej Słupi. Z tym miejscem związany jest Klasztor – Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi oraz wspólnym ogniskiem.
Kolejnego dnia, z samego rana wyruszyliśmy do Świętej Katarzyny, by zdobyć najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę ( 615 m n.p.m.). Po drodze mijaliśmy Pomnik Żeromskiego i legendarne źródło św. Franciszka - woda posiada wartości lecznicze. Powyżej źródełka stoi XIX-wieczna drewniana kapliczka.
Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, gdzie odbyliśmy niesamowitą podróż w czasie. Gdy tylko przekroczyliśmy bramę poczuliśmy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość do średniowiecznej osady słowiańskiej z XI i XII wieku. Zobaczyliśmy, z jakim trudem i znojem dnia codziennego zmagali się pradawni mieszkańcy tych ziem. Wszystkie sprzęty potrzebne do normalnego życia i prowadzenia gospodarstwa domowego trzeba było wykonać własnoręcznie.
Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach, którego potężne baszty górują nad okolicą. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. Dowiedzieliśmy się o historii powstania Zamku, jego mieszkańcach i legendach związanych z tym miejscem. Następnie wyruszyliśmy do Ostoi Dworskiej – niesamowite, pełne dobrej zabawy spotkanie w gościńcu u chłopa świętokrzyskiego, gdzie wysłuchaliśmy opowieści z dawnej wsi, degustowaliśmy chleb na zakwasie wypiekany przez gospodarza, spacerowaliśmy po gospodarstwie, wykonaliśmy zabawkę ze słomy i mieliśmy wiele integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu.
Trochę zmęczeni, ale zadowoleni w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Warszawy 😊
W imieniu wychowawców i uczniów klas trzecich
Izabela Radziszewska