W piątek 22 września klasy 1b i 1c wyruszyły na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do sali zabaw Fikołki. Celem wycieczki była integracja i budowanie pozytywnych relacji między rówieśnikami, a także rozwijanie dużej i małej motoryki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w sali atrakcji, jak basen z piłkami, zjeżdżalnie, tory i wiele innych. Zabawy przebiegły w radosnej atmosferze.
Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki.             
                             

Izabela Radziszewska, Olga Romanowska

     

W środę 4 października klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę integracyjną do Farmy Iluzji. Farma okazała się miejscem, w którym nudzić się nie można: wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsc pełnych magii. Znajdowało się tam kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji, z których można było korzystać do woli. Na Farmie dzieci mogły obcować z iluzyjnymi eksponatami. To był niesamowicie aktywny, pełny wrażeń dzień, w którym uczniowie odkrywali tajniki iluzji, świetnie się przy tym bawiąc.

Elżbieta Brzezińska

       

„Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat” /Ludwik Pasteur/

W związku z obchodami 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole, uczniowie klas IV – VII i ich nauczyciele realizowali projekt „Drogi i bezdroża nauki”. Celem jego było uczczenie rocznicy powstania KEN, podkreślenie roli nauki i wiedzy w życiu człowieka, przybliżenie sylwetek naukowców, wynalazców, artystów i ich osiągnięć oraz ukazanie szkoły w jej różnych odsłonach.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważną wartością jest wiedza i nauka oraz przypomniała fakt, że nie zawsze dostęp do nauki był tak oczywisty i powszechny. Nawiązała do tak ważnego wydarzenia, jakim było powstanie Komisji Edukacji Narodowej, której inicjatorem był król Stanisław August Poniatowski. Wyjaśniła też, czym jest kaganek i co symbolizuje. Oddając głos uczniom, wyraziła nadzieję, że podsumowanie projektu dostarczy wszystkim wiele dobrych wrażeń i oczywiście wiedzy.

Uczniowie nie zawiedli. Były prezentacje multimedialne o wynalazcach i odkrywcach. Wiersze i sentencje o nauce i wiedzy. Piosenki tematyczne w wykonaniu naszych najlepszych solistów. Scenki ukazujące szkołę i lekcje w humorystycznej odsłonie, dały wszystkim powód do śmiechu. A lekcja ze „Stowarzyszenia umarłych poetów” skłoniła do refleksji i chęci poszukiwań własnych dróg i celów.

Dlatego hasło „Carpe diem” („Chwytaj dzień”), wybrzmiało w sposób szczególny, jako wskazówka na codzienność w poszukiwaniu własnych dróg i niezniechęcaniu się, gdy trafimy na bezdroża. Świat nauki i wiedzy jest bezkresny. Łatwo więc w nim pobłądzić, zanim trafi się na swoją drogę, która doprowadzi do celu. Kroczmy więc odważnie …

Autor: Pani Małgorzata Składanek

      

       

  

  

 

 

 

 

   

Dziś w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla naszych uczennic i uczniów klas pierwszych - pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści wzorowo zdali egzamin. Pani Dyrektor Sylwia Murawska-Oleksińska w obecności wicedyrektorek Agaty Kaczyńskiej i Hanny Kościołek oraz znamienitych gości z radością przyjęła ich w poczet społeczności SP 110.

Dziękujemy za obecność znamienitych gości: wiceprzewodniczącej Rady Miasta Stołecznego Warszawa Pani Magdaleny Roguskiej oraz wiceburmistrzyni Pani Anny Majchrzak, Pani Moniki Szczepańskiej- Przewodniczącej Rady Rodziców SP 110 oraz wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom naszych pierwszoklasistów.

    

    

    

    

    

    

    

    

   

Narodowe Czytanie w naszej szkole miało niezwykłą oprawę. Piękne dzieło Elizy Orzeszkowej czytali przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Marta S. z klasy VI a udowodniła , że uczniowie potrafią czytać nawet tak trudne językowo utwory, Pani Monika , reprezentująca rodziców , wyglądała jakby przybyła do nas z Korczyna, Dyrekcja i Nauczyciele również stanęli na wysokości zadania. Pięknej historii Jana i Cecylii z uwagą słuchali uczniowie klas IV-VIII. Czytaniu towarzyszyła muzyka z filmu „Nad Niemnem”. Całość stanowiła niezwykle przeżycie czytelnicze, patriotyczne i estetyczne.