Klasa VII b wybrała się 19 grudnia na Niewidzialną Wystawę. Każdy z nas miał okazję poczuć jak trudno w codziennym życiu mają  osoby niewidzące. Zakupy w sklepiku w całkowitej ciemności zrobiły na nas ogromne wrażenia. Dodatkowa niespodzianka spotkała nas przez Pałacem Kultury i Nauki gdzie każdy z uczestników został obdarowany przez RMF choinką i pierniczkiem świątecznym. 

Wychowawca

Podsumowanie Projektu: „Jestem zdrowy i bezpieczny” realizowanego w klasach I-III oraz w Oddziałach Przedszkolnych odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 110 27 listopada 2019r.

 

I Etap Projektu dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz zdrowego odżywiania.  Koordynatorem tej części były nauczycielki klas drugich. Do działań podjętych podczas realizacji projektu włączono wszystkie klasy. Dzięki temu tematem tym żyli wszyscy uczniowie oraz rodzice poprzez pomoc i ukierunkowanie pracy w wykonanie ciekawych prac plastycznych o różnorodnych technikach.

 

Dnia 12 grudnia uczniowie klas 2a, 2b i 3a mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w kinie Luna. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia. Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, kłamstwem, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, dzieci odbyły podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata.

Dzień 6 grudnia klasa IVa spędziła bardzo aktywnie i pracowicie. W ten mikołajkowy czas uczniowie pojechali na warsztaty stolarskie do siedziby Warszawskiej Strefy Rodzin. Tam, pod kierunkiem pracowników stolarni wykonywali z drewna świąteczne świeczniki na tealighty. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, pracowicie odmierzając, piłując, szlifując, wiercąc i klejąc elementy dekoracji pod czujnym okiem instruktorów. Współpraca przebiegała wzorowo, a efekt w postaci „anielskich” świeczników pięknie udekoruje świąteczne stoły.

Beata Świderska

Agnieszka Adamczyk