Dnia 17 października klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Na miejscu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Pan Andrzej -  mistrz stolarski  wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. Pokazał urządzenia do obróbki, zaprezentował stare techniki stolarskie.

 

30 września dziewczęta z klasy IVA złożyły swoim kolegom życzenia z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz tego przygotowały dla nich smaczną niespodziankę - w ramach prezentu zaprosiły ich do pizzerii. Z wielką ochotą wspólnie wybraliśmy smaki i zaplanowaliśmy wyjście na czwartek. Pizza była przepyszna! Miło spędziliśmy czas, a humory wszystkim dopisywały. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To było nasze pierwsze klasowe wyjście w tym roku szkolnym i na pewno nie ostatnie!

 

A. Adamczyk

B. Świderska

 

 

 

Zapraszamy do Sekretariatu szkoły po odbiór Spersonalizowanych Warszawskich Kart Miejskich - Karty Ucznia.

4 października klasy IV świętowały IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na lekcjach matematyki odbyły się zajęcia związane z tą jakże ważną i przydatną umiejętnością. Uczniowie pracowali w grupach nad wylosowanymi wcześniej zadaniami związanymi ze znajomością tabliczki mnożenia. Podczas sprawdzania efektów ich pracy przez Komisję uczestnicy zajęć rozwiązywali w grupach łamigłówki matematyczne.

Większość uczniów poradziła sobie znakomicie, a ci, którzy zadania wykonali bezbłędnie otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 

Beata Świderska

 

 

 

Kuratorium Oświaty na Mazowszu i Urząd Transportu Kolejowego zachęcają uczniów szkół podstawowych z klas od III do VI do udziału w konkursie plastycznym.

„Akcja Mural” to konkurs plastyczny na wykonanie pracy plastycznej prezentującej zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów „Kampanii kolejowe abc”.