Od początku roku szkolnego w edukacji wczesnoszkolnej i oddziałach przedszkolnych realizowany jest projekt wychowawczo-edukacyjny „Jestem zdrowy i bezpieczny”. Tematem przewodnim drugiego etapu były „zdrowe nawyki” i bezpieczeństwo w sieci. Dobre nawyki to jedno z wyzwań na drodze do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jak wiadomo, złe nawyki są trudne do zwalczenia, dlatego im wcześniej zostaną zbudowane dobre, zdrowe przyzwyczajenia, tym łatwiej będzie utrzymywać je przez długi czas.

Przez cały grudzień i pierwszą połowę stycznia dzieci poznawały czym są „dobre nawyki” i dlaczego warto je wdrażać w życie. Wielu uczniów wzięło również udział w  konkursie plastycznym „Zdrowe nawyki – czas start”. Wszyscy uczestniczyli też w warsztatach na temat bezpieczeństwa w sieci, które przeprowadziła p. Karina – mama jednego z uczniów klasy III b.

Jak wygląda dzień na planie filmowym? Do czego służy klaps filmowy? Kto, podczas pracy nad filmem, krzyczy: Kamera! Akcja”? Jak powstaje śnieg na planie filmowym? – na te, i na wiele różnych pytań, związanych z tajemnicami planu filmowego, odnaleźliśmy odpowiedzi podczas Lekcji w kinie.

Krok po kroku, mogliśmy obserwować, jak powstaje scenografia w filmie oraz jakiego nakładu pracy wymaga jej stworzenie.

 

10 stycznia 2020 roku odwiedziliśmy MultiCentrum. Z zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach Mali naukowcy oraz rozwijaliśmy wyobraźnię podczas warsztatów z wykorzystaniem klocków K‘NEX.

Stając się małymi naukowcami, poznaliśmy podstawowe zasady fizyki, rządzące otaczającym nas światem. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną,  która, w przystępny dla nas sposób, tłumaczyła skomplikowane pojęcia fizyczne. Obserwowaliśmy i samodzielnie wykonywaliśmy omawiane doświadczenia. I tak, bawiąc się, jednocześnie, uczyliśmy się nowych rzeczy.

W dniach 26-28.02.2020r. w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej warcabowy dla klas I-III.

1. 26.02.2020 r.  1000 – 1200 rozgrywki klas I.

2. 27.02.2020 r.  900 – 1200 rozgrywki klas II.

3. 28.02.2020 r.  1000 – 1200 rozgrywki klas III.

Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, dyplomy i nagrody. Zapisy do 07.02.2020r. w świetlicy szkolnej. 

 

Wychowawca świetlicy

Teresa Bączkiewicz