Biblioteka czynna od 5.10.2020 r.

Poniedziałek 9:00 - 10:30
Wtorek 15:00- 16:30
Środa 10:00 - 12:00
Czwartek 14:00 - 16:00
Piątek 11:00 - 13:00

Informujemy, że biblioteka szkolna będzie czynna wg harmonogramu i będą wypożyczane jedynie lektury szkolne do czasu zatrudnienia nauczyciela bibliotekarza.

Nasi Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami.

23 września 2020 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

To był wyjątkowy dzień. Wyjątkowy dlatego, że pierwszy raz w historii szkoły, uczniom nie towarzyszyli rodzice. 

Dzieci w galowych strojach, każda klasa w biretach w swoim kolorze: granatowym, bordowym i czerwonym powitała Dyrekcję Szkoły.

Po powitaniu uczniów przez Panią Dyrektor Grażynę Zając oraz Panią Wicedyrektor Hannę Kościołek nastąpiło wejście Pocztu Sztandarowego składającego się z uczniów klas ósmych.

Uroczyście i doniośle wszystkie trzy klasy pierwsze odśpiewały wzorowo „Mazurek Dąbrowskiego”.

Potem nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor, która opowiadała nowym uczennicom i uczniom o Sztandarze Szkoły oraz jej patronie – Kazimierzu Jeżewskim.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Grażyna Zając dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 110 " i dotykając wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Każdy uczeń otrzymał gratulacje i dyplom od swojej Wychowawczyni.

Wychowawczynie zaprezentowały tablo każdej klasy, wykonane przez rodziców.

Pierwszaki odśpiewały piosenkę, którą przygotowały na ten dzień.

Nastąpiła chwila dla fotoreportera obecnego na uroczystości, dzieci pozowały do zdjęcia klasowego. Potem dzieci zostały obdarowane upominkami od Rodziców: skakanka, zestaw kreatywnego ucznia, zdrowa przekąska, długopis. Panie Dyrektor otrzymały w podziękowaniu piękne bukiety kwiatów zakupione przez Rodziców. Kwiaty otrzymały również wychowawczynie.

Po części oficjalnej każda klasa zasadziła piękne pamiątkowe drzewko na terenie szkoły, które zawsze będzie przypominać o tym dniu, który na pewno wszystkim dzieciom na długo pozostanie w pamięci.

Magdalena Brzezińska

Szanowni Państwo,
w związku z pismem przesłanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie dotyczącym wprowadzania w szkołach obostrzeń w zakresie możliwości korzystania z szafek szkolnych i szatni, przekazujemy ujęte w ww. liście zalecenia.

Zgodnie z „Wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.” zaleca się, aby:

  • uczeń posiadał własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą;
  • podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni;
  •  nie wnosić okryć wierzchnich i obuwia do sal lekcyjnych, w których uczniowie spędzają większość czasu w szkole.

Zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM LOGIA, organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań w Warszawie, na zlecienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Konkurs polega na samodzielnym rozwiązaniu testu dotyczącego treści zawartch w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej i zadań algorytmicznych z zakresu grafiki, definiowania funkcji, przetwarzania napisów i list w języku programowania Python.

Etap szkolny zaczyna się 15 pażdziernika i trwa do godz. 14:00 dnia 4 listopada. W tym czasie uczniowie pobierają ze strony WWW Konkursu treści zadań i wytyczne do ich rozwiązania. Uczestnicy w dowolnym miejscu w czasie trwania I etapu rozwiązują test i trzy zadania programistyczne. Wysyłają rozwiązania zadań na platformę konkursową. Test i zadanie obliczeniowe oceniane jest automatycznie na platformie. Rozwiązania zadań graficznych ocenia nauczyciel w szkole.

Co robi uczeń, aby wziąć udział w konkursie?

W celu udziału w konkursie:

  •     uczeń zakłada konto na platformie konkursy.oeiizk.edu.pl (dostępne od 10 września),
  •     pobiera (w dziale Organizacja) i drukuje Kartę zgłoszenia do konkursu Logia, na której rodzice (opiekunowie prawni) wyrażają zgodę na      udział w konkursie,
  •     oświadczenie jest poświadczane przez szkołę,
  •     uczeń wysyła skan zgłoszenia za pomocą formularza na platformie konkursowej (w dziale Organizacja).

Uwaga! Dostęp do rozwiązywania testu i wysyłania rozwiązań zadań będzie możliwy po zatwierdzeniu przesłanej Karty zgłoszenia.

Chętnych proszę o zalogowanie się na platformie OEiiZK i zgłoszenie się do nauczyciela informatyki w terminie do 7 pażdziernika 2020 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie logia.oeiizk.waw.pl.

Agnieszka Jakubowska

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów internetu w sposób bezpieczny.

Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej.

Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

pobierz