Jabłka jesienią królują w sadach, na straganach i w sklepach. Podążamy za jesienną modą.

Dzieci z klas Ic i IIIb dostrzegły z pomocą zmysłów smaku , węchu i wzroku, walory jabłka. Wiedzą na pewno po tym dniu, iż jabłka są bardzo zdrowe. Zawierają wiele witamin, zapobiegają powstawaniu zmian nowotworowych, poprawiają pracę płuc, działają ochronnie na układ krwionośny, sprzyjają odchudzaniu, poprawiają wygląd skóry, wzmacniają odporność.  Poza wiadomościami wspólna i zdrowa uczta również była bardzo przyjemna.

„Jedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny”.

 

 

Chcąc zatrzymać wakacyjne wspomnienia na dłużej, uczniowie klasy IIa wykonali we wrześniu pracę plastyczną inspirowaną letnimi przygodami.

Jeszcze na chwilę przenieśliśmy się na odwiedzane latem nadmorskie plaże i górskie szlaki. Wykorzystaliśmy skarby i pamiątki przywiezione z wakacyjnych podróży: muszelki, piasek, zasuszone liście i kwiaty, drobne kamyki. Podczas pracy powracaliśmy wspomnieniami do wakacji, opowiadając sobie wzajemnie nasze letnie przygody. Do zobaczenia wakacje za rok!

Aleksandra Sztal

Z pokorą pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień. Będziemy się nią cieszyć na wszelakie sposoby. Prace plastyczne wykonane z darów jesieni już cieszą dziecięce oczy w wielu klasach.

Klasa III do nowej pory roku przygotowywała się już od tygodnia. Uczyliśmy się piosenek i wierszy o jesieni. Robiliśmy korale z okazów przyrodniczych oraz wystrój lasu w słojach. Wykonaliśmy piękne ilustracje o jesieni do piosenki  pt. ,,Tańcząca złota jesień”. Praca plastyczna dostarczyła nam wielu przyjemności.  
Na edukacji przyrodniczej dowiedzieliśmy się o jakie mamy warstwy lasu. Umiemy już wymienić mieszkańców żyjących w każdej z nich. Praca plastyczna wykonana na ten temat dostarczyła nam wiele przyjemności. Wiemy też czym się żywią mieszkańcy lasu.

W klasie I wykonywaliśmy Panią Jesień wedle inwencji dzieci. Nawlekliśmy też naturalne, czerwone korale. Zabawa z igłą i nitką była przednia. Już dziś umówiliśmy się na szycie.

Magdalena Brzezińska

   

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W 2019 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4,2 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!

W 2020 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 10 do 25 października.

W ramach tego wydarzenia na zajęciach informatycznych uczniowie poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia nauczą się podstaw programowania.

Agnieszka Jakubowska