Bez wyobraźni nie ma empatii. Dla rozwijania wyobraźni wspaniale nadaje się książka i twórczość plastyczna.
Dlaczego nie wykorzystać tych dwóch rzeczy jednocześnie?
Czytanie to wspaniała przygoda… Książka - na pierwszy rzut oka przedmiot, jakich wiele. Jeśli się chwilę zastanowimy, uświadomimy sobie, że przedmiot ten ma duże znaczenie dla człowieka. Pomaga w nauce, bo jest źródłem wiedzy dostępnym dla każdego, służy rozrywce, bo rozśmiesza i rozwiewa smutek. Jest przyjacielem człowieka.
Uczniowie klasy pierwszej chętnie czytają lektury, książeczki z ulubionej literatury dziecięcej oraz biorą udział w projektach rozwijających czytelnictwo „Czytam sobie” - Poziom 1 oraz „Lekturki spod chmurki” . Podejmują te próby samodzielnie, z pomocą nauczyciela oraz rodzica. Czytanie połączone jest często z przepięknymi pracami plastycznymi oraz ciekawymi pierwszymi lapbookami wykonanymi przez dzieci. Czytamy na lekcjach, w domach, na zajęciach dodatkowych, a nawet teraz ucząc się zdalnie, wykorzystując dostępną technologię. Multimedia nie muszą być jednak wrogiem czytelnictwa. Wykorzystanie ich w odpowiedni sposób daje naprawdę fantastyczne możliwości, a nauka z ich zastosowaniem przynosi bardziej niż satysfakcjonujące efekty. Nauka czytania to fundament, dający podwaliny pod cały proces zdobywania wiedzy.
Wychowawca klasy 1A
Izabela Radziszewska
Rozpoczynając nowy rok liturgiczny w wielu domach naszej szkolnej społeczności zapłonęła świeca adwentowej ciszy.
Uczniowie klas młodszych wspólnie z rodzinami przygotowali wieńce adwentowe. Na każdym wieńcu znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziele adwentowe.
Zapalanie świec w domach podczas wspólnych spotkań i modlitw wyraża jedność rodzin, które duchowo przygotowują się na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
Renata Morawska
Uczniowie SP110 1 grudnia wzięli udział w warsztatach online – tworzenie KALENDARZA ADWENTOWEGO.
Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Z adwentem związana jest tradycja kalendarza adwentowego. Jak na kalendarz przystało, został on stworzony, by odmierzać czas. Odlicza on kolejne dni pomiędzy pierwszym dniem Adwentu a Wigilią Bożego Narodzenia. Naocznie pokazuje zbliżanie się tego wyjątkowego dnia, co potęguje uczucie radosnego oczekiwania!
Podczas warsztatów wykonaliśmy oryginalne kalendarze adwentowe - w słoiku. Nasze rękodzieła zawierają zadania, które przyczepione do sznurka i karteczki z numerem, są niczym zimowa rozgrzewająca herbatka!
Renata Morawska
Ewa Cichecka
3 grudnia obchodzony był Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia na ten temat. Wychowawcy otrzymali przygotowaną przez nauczycieli wspomagających prezentację, którą przedstawili i omówili w swoich klasach. Dzieci i młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie brała udział w dyskusji na temat niepełnosprawności i przyswoili nową wiedzę na temat wartości społecznych oraz otwartości na to co inne i nieznane.
Ewelina Barszcz
klasy starsze:
klasy młodsze:
Zakończenie roku 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II
w ramach cyklu
WIECZORÓW PATRIOTYCZNYCH
Wtorek 8 grudnia 2020 godz. 18:00
Sytuacja epidemiczna sprawiła, że wielu rocznic czy uroczystości nie możemy obchodzić okolicznościowym apelem na sali gimnastycznej, złożeniem kwiatów na mogiłach bohaterów czy wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni, co było już naszą tradycją.
Skoro uczyć możemy się zdalnie, to i celebrować nasz patriotyzm będziemy w sposób zdalny na Teams. Przypomnimy sobie najważniejsze fakty z życia Papieża, jak również wysłuchamy wspomnień związanych z tym wielkim Polakiem. Wieczór zakończy szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II.
Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII (przy komputerze możecie usiąść wspólnie z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem). Zgłoszenia prosimy wysyłać na Librusie w formie wiadomości do p. Kamili Ciepichał. Potwierdzeniem przyjęcia zapisu będzie link do spotkania, kóry każdy otrzyma w odpowiedzi.
Postarajmy się w ten sposób dać wyraz naszej miłości do Ojczyzny, wdzięczności wielkim przodkom i odpowiedzialności za kraji współobywateli dziś, w tym ciężkim dla wszystkich okresie epidemii. Świętujmy i pamiętajmy o NASZEJ wspólnej, narodowej historii razem, choć w tym roku na odległość.
Organizatorzy:
Przemysław Niechcielski
Kamila Ciepichał
s. Teresa Czarniecka
Magdalena Kurpiarz-Ładzińska