Wtorek 15 października 2024 r. na długo pozostanie w naszej pamięci.
,,Od samego rana przy ul. Bohaterów 41 wielkie zamieszanie, wszystkie ulice zakorkowane, a to za sprawą znamienitych gości, którzy zjeżdżają z różnych stron miasta".
Pierwszych powitaliśmy już ok. godz. 8.30, bowiem tradycją białołęckich szkół, jest obecność podczas ważnych uroczystości pocztów sztandarowych, które licznie zawitały również w naszej szkole.
Przybyłych gości osobiście powitała olśniewająca w tym dniu, Pani Dyrektor Sylwia Murawska-Oleksińska wraz z uczniami z klasy 7A. Byli z nami przedstawiciele z Urzędu Miasta, WOiW, Radni i dyrektorzy białołęckich szkół.
Absolutnymi bohaterami jubileuszu byli uczniowie z klasy 4A, Basia i Wiktor, którzy w profesjonalny sposób poprowadzili całą uroczystość. Jesteśmy bardzo dumni!
Przemówień, podziękowań, gratulacji nie było końca. Jubileusz 90-lecia to przecież wspaniała okazja, by wyrazić słowa uznania, podziwu i życzyć wszelkiej pomyślności na kolejne lata. Byliśmy wzruszeni, a zarazem szczęśliwi, że otaczają i wspierają nas tak życzliwi ludzie.
11 października 2024 roku, był szczególnie ważnym dniem dla najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. W podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły. Powtarzając słowa roty, obiecali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz uczyć się, jak kochać Ojczyznę i pracować dla niej w przyszłości.
Po ceremonii ślubowania Pani Dyrektor Sylwia Murawska- Oleksińska, poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem, zamieniła każde dziecko w prawdziwego ucznia.
Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Ich występ spotkał się z gromkimi brawami ze strony zgromadzonej publiczności.
Po części oficjalnej każda z klas udała się na parking, aby zasadzić pamiątkowe drzewko. Ten symboliczny gest ma na celu upamiętnienie tego wyjątkowego dnia oraz przypomnienie uczniom o ich pierwszych krokach w szkole.
Czytaj więcej: Uroczyste Pasowanie na Ucznia Klas Pierwszych
Klasa VIA - zwycięzcy akcji Rowerowy Maj, przeżyła niesamowitą przygodę w ramach nagrody za majową aktywność rowerową. Nie każdy wie, że w Warszawie jest wieżowiec, który ma 46 pięter i ostatnie piętro jest z każdej strony przeszklone. Można więc niemal dotknąć chmur i podziwiać naszą stolicę z lotu ptaka. W takim otoczeniu aż trudno było się skupić na zajęciach z ruchu drogowego. Każdy jednak wykazał się wiedzą i otrzymał nagrodę.
Największym przeżyciem i wyzwaniem był pobyt na ruchomym, szklanym tarasie. Na początku było niewielu śmiałków korzystających z tej atrakcji. Najdzielniejsi byli jednak Ci, którzy pokonali swój lęk i weszli na przechylający się taras. Widok zapierał dech i można było z góry popatrzeć na Pałac Kultury.
Na koniec był zjazd do podziemia wieżowca, gdzie mieści się nowoczesna rowerownia. To duża przestrzeń parkingowa dla rowerów z zapleczem dla ich użytkowników.
Wycieczka była niezwykłym doświadczeniem i na pewno zmobilizuje klasę do kolejnego zwycięstwa w przyszłorocznej edycji akcji Rowerowy Maj.
Czytaj więcej: Klasa VIA na szklanym tarasie: Niezwykła nagroda za Rowerowy Maj
W malowniczej mazowieckiej wsi Kiciny znajduje się cudowne, wyjątkowe miejsce - Gospodarstwo Edukacyjne „Cuda i Wianki”.
Wśród lasów i pól, w ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta, uczniowie odkrywali sekrety życia na wsi. Kiciny to miejsce, w którym gospodarze witają nas w pięknych regionalnych strojach w towarzystwie dwóch dużych łagodnych psów Gałgana i Gamonia. Łagodne usposobienie piesków wynika z faktu, że są to zwierzęta tresowane i wykorzystywane w dogoterapii. W gospodarstwie cała grupa dzieci została podzielona na 4 zespoły, które kolejno brały udział w szeregu ciekawych i twórczych zajęć.
Dzieci uczestniczyły w leśnej przejażdżce bryczką konną w poszukiwaniu grzybów. Same przygotowały pyszny, sielski obiad – kluski śląskie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem techniki zdobienia decoupage polegającej na naklejaniu na dekorowanym obiekcie (wybrane przez dziecko drewniane zwierzątko) warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek.
Czytaj więcej: Wycieczka klas drugich do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i Wianki”