Sebastian i Władysław z klasy III C są laureatami Małej Olimpiady Matematycznej dla klas trzecich.

Będą reprezentować szkołę w finale warszawskiego konkursu. Gratulujemy naszym Uczniom i Pani Iwonie Tolak! 

27 marca 2023 r. upłynął w naszej szkole nie tylko na okolicznościowych zajęciach tematycznych z historii teatru i przypomnienia najsłynniejszych dramatów znanych nam z lektur szkolnych. Uwieńczeniem święta był szkolny etap konkursu recytatorskiego i plastycznego "Szymborska- znaki szczególne". Nasi Uczniowie pięknie zinterpretowali utwory Noblistki.

Dzieci pracowały w czterech zespołach zadaniowych w pokojach zagadek realizując temat: „Halo, będzie rozmowa”. Zaczęliśmy od odgadnięcia znaczenia klucza i kodu do otworzenia pudełka z dyplomami. Potem uczniowie znajdowali wszystkie zamknięte pudełka i sprawdzali ile zadań należy rozwiązać.  Następnie każda grupa układała z puzzli od najwcześniej wybudowanego budynku. Po ułożeniu puzzli grupy układały kod. Drugie zadanie polegało na układaniu gołębia z puzzli. Po podświetleniu latarką pojawiały się literki, które utworzyły hasło.  Dzieci poznały też praktycznie zawód telefonistki w dawnych czasach. Jedno dziecko odbierało telefon w centrali, a dwoje dzieci dzwoniło do siebie. Dzięki takim działaniom każdy przeniósł się w dawne czasy i wyobraził sobie jak wyglądało codzienne życie bez komórek i innych wynalazków.  Dzieci poznały też historię Polski i Warszawy. Między I a II wojną światową powstał drugi budynek „Pasty”. W pewnej chwili wydarzyło się coś, co zahamowało rozwój miasta.  W czasie wojny i Powstania Warszawskiego była walka o ten budynek, bo był najwyższy i były w nim telefony. Na szczycie budynku jest znak Polski walczącej. Dzieci pisały znak Polski walczącej oraz przymierzały prawdziwe hełmy.  Każde dziecko poprzez umiejętność współpracy w grupach bawiło się w odbudowę miasta.  Było dwóch budowniczych i każdy podawał z ręki do ręki kolejnej osobie cegły. Uczyło to każdego współodpowiedzialności.

Na zakończenie zajęć dzieci wykazały się w quizie bogactwem wiedzy zdobytej na zajęciach. Prowadząca była z nich dumna i wręczyła wszystkim uczestnikom materiałowe torby z etykietą „Duch” oraz dyplomy dla dzieci i klasy. 

Opracowała wychowawczyni klasy II B: Halina Olesiejuk

Fotografował Nauczyciel wspomagający: Agnieszka Milewska

   

  

21 marca 2023 r. nasi uczniowie zdobyli 2 medale podczas Sztafetowych Mistrzostw Białołęki na ergometrach wioślarskich!

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom zajęcia III miejsca w klasach siódmych i II w klasach ósmych. 

 

 

     

We wtorek 28 marca uczniowie klas 4pu oraz 7a uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez Fundację Stare Powązki połączonej ze zwiedzaniem tej zabytkowej warszawskiej nekropolii. Podczas spaceru uczniowie odwiedzili mogiły m.in. pięciu poległych podczas manifestacji patriotycznej z 1861 r., utalentowanych polskich pilotów i wynalazców Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury, piosenkarza Czesława Niemena, pomysłodawcy zbiórki na renowację powązkowskich pomników Jerzego Waldorfa oraz mauzoleum katyńskie znajdujące się przy kościele św. Karola Boromeusza. Na zakończenie lekcji odwiedziliśmy grób patrona naszej szkoły Kazimierza Jeżewskiego, który również spoczywa na Starych Powązkach w Warszawie.

Przemysław Niechcielski