Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły, przystąpili do kolejnej edycji dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Poezja Danuty Wawiłow”, którego organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Inspiracja” w Warszawie. W tym roku, w związku z zawieszeniem nauczania stacjonarnego, konkurs odbywał się w formie zdalnej. Niezmiennie jednak, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi oraz kultury słowa. Decyzją szkolnej komisji konkursowej, do kolejnego etapu konkursu zostali wybrani najlepiej recytujący wiersze młodzi artyści: 

Wśród uczniów klas I:
Jakub Krzyścin, klasa I a, 
Martyna Zakrzewska, klasa I c
.

Wśród uczniów klas II:
Barbara Bober, klasa II a,
Julian Jurys, klasa II a
.

Wśród uczniów klas III:
Marta Smółkowska, klasa III a.

W zmaganiach konkursowych na szczeblu dzielnicowym wzięło udział wielu uczniów z warszawskich szkół, tym samym podnosząc poprzeczkę młodym recytującym artystom bardzo wysoko. Z tym większą  przyjemnością i dumą, przyjęliśmy wiadomość, że Jakub Krzyścin z klasy Ia zdobył 2 miejsce w kategorii uczestników klas II. Gratulujemy! 

Konkurs był świetną okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zachęcamy wszystkich do kontynuowania przygody z poezją i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

W imieniu szkolnego zespołu konkursu, 
Aleksandra Sztal

 

Troje uczniów naszej szkoły: Hanna Mazurczak (VIIIC), Emilia Gerłowska (VIIB) i Piotr Giel (VIIA) dotarło do finałowych zmagań XXIII edycji Warszawskiego Konkursu Mitologicznego. Wyróżnienie we współzawodnictwie  zdobyła Hanna Mazurczak. Wiedza z mitologii i kultury antycznej trójki naszych finalistów zasługuje na podziw, bo poziom konkursu był bardzo wysoki. 

Gratulujemy zaangażowania i efektów pracy.

Nauczyciele poloniści

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 0-3 chętnie przystąpili do wykonania kolejnego zadania w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

„Według przepisu Babci lub Dziadka” – należało wykonać świąteczne ciasteczka, pierniczki oraz podzielić się przepisem, który w ramach podsumowania został zawarty w świątecznej  prezentacji/książce z przepisami. 

Uczniowie w swoich domach wspólnie z rodzicami rozpoczęli realizację kolejnego zadania przybliżającego dawne, sprawdzone przepisy lub po prostu najpyszniejsze na świecie, bo zrobione według sposobu babci lub dziadka. Dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały, ozdabiały i degustowały świąteczne pierniczki oraz ciasteczka jak również, podzieliły się najlepszym na świecie przepisem, a także zdjęciami efektów własnej pracy.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne zainteresowanie oraz pyszne ? przepisy i zdjęcia przepięknych ciastek oraz pierników.

W imieniu nauczycieli klas 0-3
Izabela Radziszewska

Podczas zajęć z informatyki uczniowie klas starszych doskonalili swoje umiejętności z podstaw programowania przy użyciu środowiska Scratch.

Uczniowie klas szóstych stworzyli algorytm szukania minimum w zbiorze nieuporządkowanym oraz grę, w której sprawdzali czy komputer zna taliczkę mnożenia.

Uczniowie klas siódmych zaprogramowali popularną grę w papier, kamień, nożyce.


Oto linki do kilku projektów uczniowskich:

1) poszukaj minimum

projekt_1

2) czy komputer zna tabliczkę mnożenia

projekt_2

3) papier, kamień, nożyce

projekt_3

Serdecznie zapraszmy do obejrzenia projektów!

Agnieszka Jakubowska

O pomaganiu, o wsparciu, o wdzięczności… rozmawiamy w klasie 1B właściwie codziennie. 

3 grudnia 2020 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Obejrzeliśmy prezentację, rozmawialiśmy o tolerancji, o uważności, o dostrzeganiu potrzeb drugiego człowieka, a także o takcie i byciu dobrym na co dzień. 

Obejrzeliśmy wspólnie piękną animację „La amistad” – Laury Pausini, która cudownie pokazuje przyjaźń oraz uważność na drugiego człowieka: www.youtube.com 

Pięknie wpisują się tu słowa Anny Dymnej:

"Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej
i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka,
który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby
i bardzo chce żeby go normalnie traktować."

Dzieci wykonały wspaniałe plakaty, którymi dzielę się z Wami z dumą. 

Magda Brzezińska 
Wychowawca klasy 1B