By móc zrealizować cele postawione przez TPW w celu utrzymania certyfikatu podejmowaliśmy  szereg inicjatyw i działań, które zostaną ocenione przez Kapitułę Konkursu Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. W ramach realizacji projektu podjęliśmy następujące działania:

Szanowni Państwo Rodzice.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w realizacji Programu „Varsavianistyczna Szkoła”, który od dwóch lat jest wdrażany w naszej szkole. Dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym przez nauczycieli i uczniów udało się uzyskać Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” drugiego stopnia, który jest przyznawany na dwa lata.  W roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 chcielibyśmy „powalczyć” o otrzymanie bezterminowego Certyfikatu, a w przyszłości uzyskanie statusu Ośrodka Edukacji Varsavianistycznej.
Jednym z niezbędnych warunków jest udział przedstawicieli społeczności szkolnej (rodziców, uczniów) w działaniach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, np. spacerach z przewodnikami, spotkaniach historycznych, grach miejskich itd.