Zostań w domu i obserwuj świat ... przez okno. Też jest piękny. Oglądaj i dostrzegaj co się dzieje w Twoim najbliższym otoczeniu.
Może to piękna przyroda, zachód lub wschód słońca, może ciekawe zwierzę, budynek... wszystko to jest warte dostrzeżenia.
A w obecnym czasie nawet najprostsze rzeczy urastają do rangi tych bardzo ważnych.

Przysłaliście mi dużo ciekawych zdjęć. Wszystkie one miały znaleźć się na wystawie w szkole. Póki co nie wiemy, kiedy tam sie znajdziemy. W związku z tym zorganizujemy wystawę na stronie.

 

Podziwiajcie i inspirujcie się.

 

nauczyciel bibliotekarz

Iza Pietrzak

               

 

             

 

             

 

             

 

                            

 

             

 

              

       

 

                            

Zima nie chce do nas przyjść. Zajrzyjcie więc do biblioteki przynajmniej poczytacie o niej. 

 

ZAPRASZAM!!!

 

Olga Tokarczuk otrzymała Nobla (za 2018 r.) za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”. Polską pisarkę doceniono za takie powieści jak „Bieguni”, „Księgi Jakubowe”, „Podróż ludzi Księgi” i „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Tym samym Pani Olga Tokarczuk powiększyła panteon polskich noblistów w dziedzinie literatura.

Uczciliśmy to ważne wydarzenie okolicznościową gazetką przy bibliotece szkolnej.

 

Izabela Pietrzak

 

 

Zapraszam do obejrzenia wystawki książek o tematyce świątecznej oraz obejrzenia gazetki z pojęciami związanymi  z tradycjami bożonarodzeniowymi.

 

 

W tym roku szkolny w naszej szkole działa koło czytelnicze – Wkręceni w czytanie. Zadaniem uczestników jest przygotowywanie zajęć czytelniczych, a następnie przeprowadzenie ich w zerówkach.
Obecnie pracujemy w oparciu o książkę „ Gang Świeżaków”.
Uczniowie uczestniczący w kole przygotowują tekst oraz adekwatne do niego zajęcia plastyczne, ruchowe, czy muzyczne.  Na początku stres był nieodłącznym towarzyszem zajęć. Teraz wszyscy nie mogą doczekać się środy, żeby spotkać się ze sobą. Zawiązały się już przyjaźnie między maluchami  i swoimi gośćmi  - czyli członkami koła.
Zajęcia bardzo podobają się i wciąż chcą się dopisywać kolejni uczestnicy.
Opiekun koła

Izabela Pietrzak – nauczyciel bibliotekarz