Drodzy Czytelnicy,

14 lutego w naszej Bibliotece zapanowała wyjątkowa atmosfera miłości i czytelniczej magii podczas Walentynek. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu!

Życzenia na Sercach: Wasze piękne życzenia na serduszkach sprawiły, że nasza biblioteka jest jeszcze bardziej sercem naszej szkoły. Dziękujemy za te wzruszające słowa, które dodają uroku każdemu zakątkowi naszej czytelniczej przestrzeni.

Randka z Książką: Akcja "Randka z Książką" była prawdziwym hitem! Dziękujemy, że razem z nami otworzyliście serduszka na nowe książki i doświadczenia czytelnicze. Mam nadzieję, że wasze randki z książkami były pełne fascynujących przygód literackich.

Zapraszam do biblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz

Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku,  nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Nasza szkoła otrzymała dyplom za uczestnictwo w akcji.

nauczyciel bibliotekarz

III Międzynarodowa edycja  VII Ogólnopolskiej akcji

pt. ,,Przerwa na czytanie –

bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej 20 października 2022 r. akcja realizowana w ramach

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji była :

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska szkolnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W akcji wzięli udział uczniowie szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. Najmłodszym uczniom z zerówki i z pierwszych klas (nie umiejącym jeszcze samodzielnie czytać) głośno czytały uczennice z Koła Bibliotecznego wiersze Jana Brzechwy. W czytaniu wzięła  udział klasa ukraińska, czytając wiersze w ojczystym języku. Czytano więc,  na korytarzu, w klasach czytano przede wszystkim w bibliotece.

Uczennice ósmej klasy wykonywały zakładki do książek w kształcie motyli, zachęcając do czytania.

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji czytania na przerwie. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających więcej.

Nauczyciel bibliotekarz

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: Czytanie zbliża. Biblioterapia w izolacji społecznej.

Odmianą biblioterapii dla dzieci jest bajkoterapia, czyli terapia przez opowieści, zwane również bajkami-pomagajkami.

W środę w zerówce odbyły się zajęcia pt.” Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy”. Zajęcia z elementami bajkoterapii dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dzieci obejrzały krótki filmik i wysłuchały opowiadania „Cecylka cebulska, czyli Cecyleczka Szczypaweczka”.

Następnie odbyła się rozmowa z dziećmi na temat poruszony w filmie i opowiadaniu.

Elżbieta Brzezińska

Justyna Szczogryn-Majewska

Izabela Musiał

We czwartek 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Akcję Czytamy z Sercem.

Z nowo utworzonym Kołem Bibliotecznym „Między książkami”,  wykonaliśmy gazetkę w której zawarliśmy wiadomości o sercu z materiałów przesłanych nam przez organizatorki akcji oraz wystawkę książek o sercu.

W zerówkach przeczytałam opowiadanie pt. „Moja krew ma moc”, Justyny Wodowskiej. Natomiast w klasach starszych i na świetlicy Zosia z IV c przeczytała fragm. książki Wojciecha Grajkowskiego pt. „Krew”.

Po odczytaniu opowiadań rozmawialiśmy o sercu, jak funkcjonuje i jak o nie dbać.

Mieliśmy także do dyspozycji planszę z  budową serca oraz modele serca z pracowni biologicznej udostępnione przez panią Beatę Bartczak.

Dziękuję członkom Koła Bibliotecznego za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.