Miło nam powitać naszych Drogich Wychowanków w nowym roku szkolnym 2018/2019.

To ważny rok dla nas i dla naszej Ojczyzny. Będziemy w nim obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czekają nas wyzwania związane z nową podstawą programową. Będziemy uczyć się metodą projektu i realizować ciekawe innowacje edukacyjne.

Zachęcamy Was do aktywnego udziału w życiu szkoły i świetlicy.

Życzymy wielu sukcesów!

Zespół wychowawców świetlicy

V Białołęcka Olimpiada Świetliczaków

06.06.2018 r. w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyła się V Białołęcka Olimpiada Świetliczaków. Organizatorem imprezy sportowej była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w Warszawie. Olimpiada była przeznaczona dla dzieci uczęszczających do świetlic z klas I-III szkół podstawowych na terenie Białołęki. Celem imprezy była m.in. integracja środowiska międzyszkolnego oraz popularyzacja rywalizacji sportowej. Zawodnicy wzięli udział w pięciu konkurencjach sportowych: „Sadzenie ziemniaków”, „Turlanie piłki”, „Wyścigi raków”, „Skaczące żabki”, „Czworaczki”. Każda z drużyn reprezentujących swoją szkołę mogła liczyć na głośny doping wiernej drużyny kibicującej. Zajęliśmy V miejsce, ale było dużo dobrej zabawy i zdrowego zmęczenia.

Jagoda Nowacka, Anna Nurzyńska

 

W kwietniu 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się ekologiczny konkurs wiedzy „Z przyrodą za pan brat”, w którym wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Celem konkursu  było rozbudzenie aktywnych postaw wobec ochrony środowiska oraz uświadomienie potrzeby recyklingu.

Laureatami konkursu zostali:

Klasy II
I miejsce – Kajetan Osiński
II miejsce – Wiktor Nowicki
III miejsce – Konrad Sygnowski

Klasy III
I miejsce – Joanna Wacławczyk
II miejsce – Karolina Wacławczyk
III miejsce – Maurycy Siemiński

Wyróżnienia otrzymali:
Lea Szwajcowska
Wiktor Angerhoefer
Wiktoria Bochenek
Barbara Wacławczyk
Milena Morawska

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka, Katarzyna Krakowiak

 

W kwietniu 2018 r. dzieci z klas I-III wzięły udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Eko torba”, organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 314 w Warszawie. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz popularyzacja ekologicznego stylu życia poprzez korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu torby z dowolnych ekologicznych materiałów. Uczeń naszej szkoły Adam Sobczak z klasy Ia otrzymał wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka

Konkurs świetlicowy „Flagi europejskie”

W marcu 2018r. odbył się świetlicowy konkurs wiedzy „Flagi europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z klas III i IV.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Rak
II miejsce – Maurycy Siemiński
III miejsce – Bradley Bosinney

Wyróżnienia otrzymali:

Milena Morawska
Barbara Wacławczyk
Mikołaj Kozłowski
Eryk Strączyński

Serdeczne gratulacje!

Jagoda Nowacka