W dniach 26 - 28.02.2020 r. odbył się VI Świetlicowy Turniej Warcabowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I- III. Do turnieju przystąpiło 36 graczy.  W trakcie rozgrywek panowała atmosfera skupienia, a między przeciwnikami odczuwalny był sportowy duch walki.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KLASY I

I  miejsce: Antoni Chochoł - kl. I a

II miejsce:  Ksawery Karandys  -  kl. I b

III miejsce: Kinga Dębowska  – kl. I c

KLASY II

I miejsce:  Mikołaj Oleksiński -  kl. II a

II miejsce: Jakub Piotrowski - kl. II a

III miejsce: Mateusz Rogowski – kl. II b

KLASY III

I miejsce: Zofia Chochoł – kl. III b

II miejsce: Adam Sobczak – kl. III a

III miejsce: Wiktor Kurto – kl. III b

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca będą reprezentowali szkołę w konkursie dzielnicowym.

Organizatorzy: Teresa Bączkiewicz, Anna Nurzyńska

Dnia 25.02.2020r.odwiedziła naszą świetlicę Pani Dorota Górzyńska, która dzięki powieści „Pollyanna”
 E. H. Porter wprowadziła nas w tajniki „Gry w zadowolenie”. Od tej chwili spróbujemy w ten sposób radzić sobie z naszymi smutkami.

Dziękujemy Pani Doroto.

Zapraszamy częściej.

Świetlicowy projekt czytelniczy ma na celu:

- uwrażliwianie na piękno literatury dziecięcej;

- pokazywanie jak ważne jest czytanie książek, które nie tylko pogłębiają wiedzę, ale przynoszą przyjemność, gdyż czytelnik wkracza w zaczarowany świat baśni, bajek, opowiadań i przeżywa wspaniałe przygody.

Do projektu włączyli się, rodzice, którzy od listopada, do maja będą prezentowali ulubione książki z dzieciństwa.

Na początku czerwca uczniowie przedstawią inscenizację pt. „Książka przed sądem”, która będzie podsumowaniem całorocznego projektu.

T.Bączkiewicz i K. Brzezińska

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzców konkursu „Ozdoba bożonarodzeniowa”.

Konkurs ten miał na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz kultywowanie tradycji świątecznych.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z regulaminem konkurencji postanowiła nagrodzić autorów prac:

Kinga Dębowska kl. IC

Helena Pietruszyńska kl. IIB

Barbara Turek kl. IIA

Zofia Kocik kl. IIIB

Edward Berezhnyi kl. VA

Beata Bartczak

Z uwagi na fakt, że program zajęć świetlicowych przewiduje kultywowanie i promowanie tradycji ludowych, jak co roku nasza świetlica uczestniczyła w tradycyjnych zabawach andrzejkowych. Dzieci pomogły w przygotowaniu około 12  wróżb i atrybutów „magii” (różdżek, kapeluszy itp.), co wymagało sporo kreatywności oraz zdolności plastycznych. Zabawa andrzejkowa przybliżyła uczestnikom, kim mogą zostać w przyszłości i zdradziła imiona przyszłych sympatii. Zadowolone miny oznajmiały mile spędzony czas.

Zapraszamy za rok!

Opracowała: Beata Bartczak