Z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona książka".  Celem  konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów z klas I-III. Zadaniem dzieci było wykonanie techniką dowolną ilustracji do ulubionej książki.

Komisja konkursowa w składzie D. Okszos, K. Krakowiak i A. Nurzyńska biorąc pod uwagę nieszablonowy pomysł na realizację tematu przyznała następujące nagrody:

• w kategorii klas II:

Kinga Śmiejan IIa – I miejsce za ilustrację do książki „Pipi Pończoszanka”;

Hanna Placzki IIc – I miejsce za ilustrację do książki „Pamiętnik czarnego noska”;

Nina Kudlik IIc -  I miejsce za pomysłową ilustrację do baśni „Calineczka”.

• w kategorii klas III:

Marta Smółkowska IIIa – I miejsce za ilustrację do książki „Zosia z ulicy Kociej. Dolce vita.”.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Danuta Okszos

Miło nam ogłosić wyniki zorganizowanego przez świetlicę szkolną konkursu plastycznego „Wielkanocna pisanka”. Założeniem konkursu było:

- kultywowanie polskiej tradycji świąt Wielkiej Nocy;

- promowanie aktywności twórczej;

- rozwijanie wyobraźni plastycznej;

- kształcenie poczucia piękna i estetyki;

- popularyzowanie sztuki ludowej.

Zadanie konkursowe polegało na indywidualnym wykonaniu pisanki techniką dowolną. Komisja ze względu na bardzo wysoki poziom prac i duże zaangażowanie uczniów postanowiła przyznać tylko I miejsca:

• w kategorii klas drugich

I miejsce zdobyły: Antonina Bułka kl. 2 c, Nina Kudlik kl. 2 c, Natalia Nowakowska k. 2 a, Dominika Rudnicka kl. 2 c

•  w kategorii klas trzecich

I miejsce zdobyły: Maria Berezhna kl. 3 a, Alicja Stępień kl. 3 a, Basia Turek kl. 3a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Katarzyna Krakowiak

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klas III własnoręcznie wykonali serduszka i karteczki z życzeniami dla babć i dziadków z Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”.  Ten miły gest dzieci sprawił wielką radość mieszkańcom Domu.

Katarzyna Krakowiak

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy uczniowie z klasy III a wykonali karty świąteczne w kształcie pisanek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”. Na odwrotnej stronie kartek formułowali dla nich życzenia. Pisanki wielkanocne zostały przekazane seniorom.

Katarzyna Krakowiak

Otrzymaliśmy od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” i Domu Opieki Dąbrówka podziękowania za nasze życzenia wysłane im w formie prezentacji multimedialnej. Pragniemy poinformować, że bardzo podobały się im nasze życzenia wyrażone w spontanicznej formie przez dzieci naszej szkoły. Jak jest w odpowiedzi - byli pod ogromnym wrażeniem i napełniło ich to wielką radością. Przesłali także nam życzenia – samych pozytywnych chwil w Nowym Roku. Jest nam bardzo miło, że jako Szkoła Podstawowa nr 110 daliśmy nieco radości naszym seniorom. Dla nas jest to bodziec do realizacji nowych pomysłów, które sprawią przyjemność seniorom.