Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, nowości technicznych  moda na misie nie przemija, o czym doskonale wiedzą dzieci oddziału przedszkolnego z zerówki. 25 listopada odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Były zabawy, konkursy, tańce przy znanych i lubianych piosenkach dla dzieci tj. „Jadą, jadą misie”, „Mój miś”, „Pluszowy miś”. Główną atrakcja tego dnia była misiowa foto budka, w której Panie robiły dzieciom zdjęcia. Tego dnia każdy nawet na chwilę mógł poczuć się jak Miś. Mamy nadzieję, że to wielkie wydarzenie pozostanie we wspomnieniach naszych przedszkolaków na długi czas, a wspomnienia o naszych kochanych misiach z dzieciństwa wywołają uśmiech na każdej twarzy.

Elżbieta Brzezińska
Barbara Stachowska

 

 

Biorąc pod uwagę sytuacje epidemiczną i zasady dystansu społecznego, w tym roku Święta Niepodległości nie możemy obchodzić organizując w szkole uroczyste przedstawienia. Podczas gdy starsi uczniowie naszej szkoły, uczą się zdalnie, w oddziałach przedszkolnych trwają przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości. Dziś w szczególny sposób święta patriotyczne wpisują się w domowe życie rodzinne. Polskie rodziny zawsze dbały i dbają, by w ich dzieciach zasiać ziarno patriotyzmu. My polscy nauczyciele, możemy wspomóc rodziny w procesie kształtowania odpowiedzialnych obywateli.

W trakcie przygotowań do Narodowego Święta Niepodległości, dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwaliły hymn Polski. W sali wykonaliśmy gazetkę ścienną zawierającą materiały poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.  W dekoracjach sali i szatni dominował kolor biało - czerwony, co podkreślało patriotyczny charakter zbliżającego się święta.

Dzieci dowiedziały się, że był taki czas, Polska zginęła z mapy Europy. Polacy zostali pozbawieni swojej ojczyzny. Jej tereny podzieliły miedzy sobą trzy państwa: Rosja, Prusy, Austria. Zaborcy narzucili Polakom obcy język i kulturę. Dopiero I wojna światowa, dała Polakom szansę na wolność, ponieważ wtedy państwa zaborcze walczyły przeciw sobie. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, stała się krajem wolnym dlatego 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci ozdobiły salę przedszkolną zerwanymi łańcuchami stanowiącymi synonim wolności i suwerenności, wykonały kotyliony, białego orła, polską flagę do dekoracji sali.

W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości o godzinie 11.11 dołączyły do starszych kolegów podczas śpiewania hymnu.

Nauczycielki oddziału przedszkolnego

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To wyjątkowy i niepowtarzalny dzień, podczas którego oczy wszystkich dorosłych skierowane są na dzieci i ich prawa.

W tym dniu nauczycielki rozmawiały z przedszkolakami o prawach  oraz obowiązkach dzieci.

Dzieci utrwaliły znajomość swoich praw oraz obejrzały interesujące filmy edukacyjne na ten temat.  

Zerówkowicze doskonale wiedzą, że mają  m.in. prawo do zabawy, do nauki, do imienia, do życia w rodzinie, do szacunku. Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane.

Barbara Stachowska
Elżbieta Brzezińska

5 listopada w naszym oddziale przedszkolnym  odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia dzieci z grupy 0A i 0B mogły przyjść do szkoły przebrane za postacie z bajek lub założyć ubranka z elementem bajkowej postaci.

Dzieci wspaniale się bawiły się przy muzyce ze znanych bajek, z uwagą słuchały czytanych przez nauczycielki utworów, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały swoje ulubione.

To był bardzo radosny dzień dla naszych zerówkowiczów.

Elżbieta Brzezińska
Halina Skrzecz