Dnia 06.12.18r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Niebiańskie anioły”. Te świąteczne warsztaty na których każde dziecko wykonało własnego aniołka, którego bazą była styropianowa figurka. Dzieci ozdabiały figurkę m.in.: cekinami, filcem, piórkami, ruchomymi oczkami oraz drucikami.

Izabela Radziszewska

Dnia 06.11.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek w Józefowie. Zwiedzanie fabryki ozdób choinkowych rozpoczęliśmy od pięknego miejsca zwanego wzorcownią, w której znajduje się ok. 6000 sztuk unikatowych bombek choinkowych. Dzieci zobaczyły cały proces produkcji szklanych ozdób choinkowych zaczynając od dmuchalni szkła, gdzie w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki tworzyli przepiękne bombki. Szklane ozdoby trafiły do gorącej wody, w której poddawane były srebrzeniu. Następnie bombka trafia do lakierni, gdzie była zanurzona w lakierze o odpowiednim kolorze i dzięki temu przybiera warstwę gładką lub matową. Ostatnim etapem w produkcji bombek było dekorowanie. Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się warsztaty, na których każdy mógł samodzielnie udekorować swoją bombkę.


Izabela Radziszewska


Dnia 16.10.18r. wybraliśmy się na farmę dyń do Powsina. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Bawiliśmy się w labiryncie ustawionym ze snopków siana, poznaliśmy i karmiliśmy mieszkańców farmy - świnki, króliki, kaczki, owieczki oraz kury, oglądaliśmy różne rodzaje dyń - jadalne, ozdobne, duże i małe.

Pogoda była piękna, dzieci korzystały również z placu zabaw: trampoliny, huśtawki. Farma dostarczyła nam wiele wrażeń.

Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych  „O uprawie warzyw”, dowiedziały się jak uprawia się dynie, poznały różne odmiany dyń, brały udział w quizie o potrawach z dyń oraz pokazie wycinania dyni z udziałem kurki . Było też wyjście na pole dyniowe – największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość własnoręcznego zerwania wybranej dyni z pola i zabrania jej do domu.

Izabela Radziszewska

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W dniu 23.11.18r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko tego dnia przyniosło ze sobą swojego ukochanego przyjaciela. Były misie nowoczesne i te z dawnych lat, małe i duże, brązowe i białe, różowe i wiele innych. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Zabawa rozpoczęła się od przywitania dzieci i ich wyjątkowych gości. Dzieci poznały historię pluszowego misia, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Wspólnie śpiewaliśmy misiową  piosenkę. Dzieci uczestniczyły w quizie. Dużą atrakcją były zabawy z chustą animacyjną oraz smakowanie miodu z mazurskiej pasieki. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia i wykonał pracę plastyczną.

Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele radości ze wspólnej zabawy. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.  „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Izabela Radziszewska

Dnia 18 września 2018r. dzieci  z oddziału przedszkolnego miały okazję poznać tajniki ręcznego  wyrobu cukierków i lizaków podczas warsztatów pt. „UKRĘĆ SAMA LIZAKA”. Zobaczyły z bliska jak robi się najprawdziwsze cukierki, mogły zaobserwować jak wygląda proces produkcji od samego początku – od rozgrzewania cukru po barwienie masy aż do formowania lizaków, krojenia cukierków. Każde dziecko cierpliwie i z zapałem formowało swojego lizaka, którego mogło zabrać do domu. Za udział w warsztatach dzieci otrzymały również słodkie upominki.

 

Izabela Radziszewska