18 października 2021r. w zerówce gościł Rogatek – bohater kampanii „Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z przejazdów koleją oraz znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na dworcu, na peronie czy w pociągu. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaskowe plecaki pełne upominków.

12 października grupa 0A obchodziła Światowy Dzień Rolnika. Tego dnia dzieci poznały specyfikę pracy rolnika oraz narzędzi potrzebnych mu do pracy. Zerówkowicze doskonale wiedza, że rolnik wykonuje bardzo trudną prace zajmując się hodowlą roślin i zwierząt, uprawą ziemi, ogrodów lub sadów. Jest to zawód bardzo potrzebny innym. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie wykonały makietę Polskiej Wsi jesienią.

Elżbieta Brzezińska

Dzieci z grupy OA wykonały zadanie 58 "Czerwone korale" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Przy nawlekaniu korali z jarzębiny dzieci ćwiczyły sprawność manualną  rąk i palców.

Barbara Stachowska
Elżbieta Brzezińska

Za oknami Polska złota jesień wiec warto skorzystać z darów jesieni i umilić czas dzieciom, dlatego w grupie OA dzieci korzystając ze skarbów jesiennych parku i lasu (kora brzozy, kasztany, żołędzie, jarzębina, liście, szyszki i gałęzie sosny) wspólnie stworzyły ścieżki sensorycznej co sprawiło im dużo  radości a jednocześnie był to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni i zmysłu dotyku oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej. Ekologiczna jesienna ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód który prowadzi do świata przyrody i zmysłów. Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. Składa się z kilku odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi.

W ramach projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, w grupie 0B realizowany jest cykl tematyczny poświęcony sylwetkom wybitnych Polaków. W sali zorganizowaliśmy kącik wielkich Polaków. Dzieci poznały wielkiego Polaka  Juliana Tuwima, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Wiersze  Juliana Tuwima, znane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Biorąc pod uwagę ogromny dorobek literacki poety oraz znaczenie tego dorobku dla kilku już pokoleń Polaków, Sejm VII kadencji, uchwałą z 7 grudnia 2012 r. ogłosił rok 2013 „Rokiem Juliana Tuwima”. Wiersze Juliana Tuwima bardzo często pojawiają się w podręcznikach szkolnych i każde dziecko spotyka się przynajmniej  z kilkoma z nich. Opowiadają one o różnorodnych postaciach, zwierzętach, przedmiotach, napisane są dowcipnym językiem, odnoszą się do fragmentów rzeczywistości dobrze znanych każdemu dziecku z codziennego życia.