Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy 0A dnia 20 maja 2022r. zaprosiły rodziców na występ artystyczny z okazji ich święta. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali rodzicom wiele wzruszających piosenek, recytowali wierszyki oraz zaprezentowały swój taniec. Rodzice docenili wysiłek dzieci ogromnymi brawami.

Elżbieta Brzezińska

17 maja 2022 roku dzieci w zerówek wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze nr 10 w Warszawie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaków, oglądanie wozów strażackich oraz poznanie niezbędnego sprzętu strażackiego. Podczas wizyty u strażaków dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm oraz wsiadając do wozu strażackiego.

Wraz z nadejściem wiosny grupa 0A w swojej sali założyła wiosenną hodowlę roślin. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem siały rzeżuchę, roszponkę oraz owies. Zasadziliśmy również cebulkę na szczypior, który potem degustowaliśmy podczas śniadania wraz z rzeżuchą. Dodatkowo w naszym kąciku pielęgnujemy żonkile, krokusy, stokrotki, bratki i hiacynty.  Nasz kącik przyrody jest piękną wiosenną ozdobą  sali, a dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwują zmieniające się rośliny oraz dbają o nie.

Brzezińska Elżbieta

W piątek 8 kwietnia dzieci z obydwóch zerówek wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Galerii B.S, na ulicy Łazanowickiej. Po dotarciu do pracowni dzieci dowiedziały się od prowadzącej jak powstają różnego rodzaju przedmioty z gliny, jak zachodzi proces tworzenia tych wytworów oraz obejrzały piec do wypalania gliny. Po uzyskaniu wiedzy teoretycznej nastąpiła cześć praktyczna. Każde dziecko dostało niezbędne materiały i wykonało samodzielnie miseczkę z gliny. Na koniec prowadząca warsztaty Pani Basia namalowała dla każdej z grup piękne obrazy.

Elżbieta Brzezińska

W minionym tygodniu dzieci z grupy 0B poznawały tajemnice kosmosu – obiekty, które się w nim znajdują oraz nazwy planet i ich położenie. W wyobraźni odbywały loty kosmiczne i spotykały przedstawicieli z innych galaktyk.
    W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, dzieci poznały wielkiego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika. Dowiedziały się, czym  jest tajemnicze urządzenie - astrolabium,  z którym przedstawiany jest astronom. Przede wszystkim jednak poznały najważniejsze dokonania znanego Polaka. Dowiedziały się, że Mikołaj Kopernik był twórcą heliocentrycznej teorii wszechświata. W dziele „O obrotach sfer niebieskich” udowodnił, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca a nie Słońce i planety wokół Ziemi.
    Dzieci obejrzały film poświęcony temu wielkiemu Polakowi i jego odkryciu, a także wykonały pracę plastyczną pt.: „Co Mikołaj Kopernik odkrył, obserwując niebo”. W zabawie mogły też przekonać się jak to jest, że na  Ziemi mamy dzień i noc.

Halina Skrzecz