24 czerwca 2021r. w grupie 0A odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Z tej okazji dzieci przygotowały występ dla rodziców, Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor. Uroczystość rozpoczęła się zatańczeniem przez dzieci poloneza, następnie odbył się program artystyczny, podczas którego dzieci recytowały wiersze, życzenia, tańczyły i śpiewały. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały książki oraz  dyplomy. Pani Dyrektor w swojej przemowie podziękowała rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci, nauczycielkom za ich pracę a dzieciom pogratulowała ukończenia oddziału przedszkolnego i życzyła sukcesów w szkole. Mamy nadzieję, że dzieci miło będą wspominały czas spędzony w oddziale przedszkolnym i zaowocuje on sukcesami w dalszych latach nauki.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Barbara Stachowska

W dn. 25.06.21 dzieci z grupy 0b, pod opieką wychowawczyni i rodziców, udały się do cukierni na lody.
Lody bardzo smakowały i ochłodziły ten gorący dzień, jednocześnie na słodko pożegnaliśmy wspólnie rok bytności w zerówce. Do zobaczenia w pierwszej klasie :-).

A. Twardowska

www.opole.pl

Dzieci z grupy OA nawiązując do tematu o zwierzęta w Zoo,  dzieci wzięły udział w wirtualnej wycieczce do Zoo w Opolu, której celem była edukacja dzieci w zakresie zwierząt oraz przyrody. Najpierw odwiedziliśmy alpaki, tapiry i kapibary, następnie pawilon stawonogów, wybieg goryli, uchatek, żyrafiarnie, wybieg żyraf, zebr i strusi. W trakcie zwiedzania oglądali filmiki nagrane poszczególnie do każdych odwiedzających zwierząt w zoo i oglądali zdjęcia zamieszczone na wybiegach. Uważamy, że wycieczka była fajnym pomysłem w dobie epidemii i obostrzeń wypadła fantastycznie, gdyż zdołaliśmy się dowiedzieć wielu interesujących ciekawostek i zaobserwować zachowania zwierząt. Na zakończenie tematu dzieci wykonały prace plastyczne.

Barbara Stachowska

Program, ktòry zaprezentowały dzieci, opowiadał historię przedszkolakòw od najmłodszych dzieci, poprzez średniakòw do zeròwkowiczòw.
Dzieci śpiewały o miłości i tęsknocie za rodzicami w przedszkolu, o przyjaźni i sympatii do Pań Wychowawczyń. O wesołych zabawach z kolegami i koleżankami oraz o nowym etapie edukacji w szkole, ktòra ich czeka od września.

Wychowawczynie złożyły życzenia dzieciom i podziękowały za wspaniałą prezentację.
Dzieci pożegnały się angielską piosenką.

Na koniec głos zabrała pani Dyrektor, ktòra pochwaliła występ, życzyła dzieciom wspaniałych wakacji oraz sukcesòw w pierwszej klasie.
Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia zeròwki i książki pamiątkowe.

Było to wspaniałe pożegnanie z przedszkolem, ktòre długo pozostanie w naszej pamięci.

Halina Skrzecz
Anna Twardowska
Ewa Cichecka

1 czerwca w Polsce obchodzimy wyjątkowy dzień - Dzień Dziecka. To międzynarodowe święto, które zostało ustanowione przez ONZ. W różnych krajach jest one obchodzone w inny dzień.

Z tej okazji, na dzieci z oddziału przedszkolnego, w tym wyjątkowym dniu czekało w szkole wiele atrakcji. Na początku dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych w sali oraz skosztowały waty cukrowej przygotowanej przez Panie. Następnie dzieci udały się na plac zabaw, na którym  piknikowały, pod okiem wychowawczyń. Po pikniku, dzieci zostały zaproszone do udziału w zabawach z chusta animacyjną, konkurencjach sportowych oraz malowaniu na folii.

Każde dziecko z przejęciem i zaangażowaniem brało udział w przygotowanych zabawach.  To był wspaniały dzień, pełen atrakcji i przeżyć, zakończony rozdaniem upominków.

Anna Twardowska