25 maja grupa 0A wybrała się na wycieczkę do Teatru Ekologicznego Bohema House, na spektakl Calineczka. Magia tkwi w naturze.  Spektakl inspirowany znaną baśnią  Andersena, przeplatany wątkami zanieczyszczeniem świata oraz licznymi akrobacjami wywarł na młodych widzach niesamowite wrażenie. Aktorzy w kolorowych i pięknych strojach występowali na scenie oraz wśród dzieci. Wyjście do Teatru Bohema House było entuzjastycznym przeżyciem dla przedszkolaków oraz wywołało wiele pozytywnych emocji i na pewno na długo pozostanie w ich pamięć.
 

Elżbieta Brzezińska    W dniu 21 kwietnia dzieci z grupy 0a i 0b wspólnie wzięły udział akcji Sprzątania świata. Spacer po okolicy połączony ze zbieraniem i segregowaniem śmieci był dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Była to rzeczywista lekcja ochrony środowiska, dzięki której dzieci uczyły się przyjaznego i odpowiedzialnego stosunku do naszej planety.Anna Kausa-Wójcik
Justyna Szczogryn-Majewska

 

 

 

      W środę 19 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Galerii B.S. Po dotarciu na miejsce prowadząca zapoznała nas z tajemnicami swojej pracowni oraz pokazała dzieła znajdujące się w niej. Pani Basia szczegółowo omówiła z proces robienia ceramicznych miseczek.  Po uzyskaniu wiedzy teoretycznej przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonania miseczek. Praca z gliną dostarczyła dzieciom ogrom radości. Na koniec prowadząca warsztaty namalowała dla każdej z grup pamiątkowe obrazy.Elżbieta Brzezińska

 

     Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada 8 maja i rozpoczyna Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja mająca za zadanie promowanie czytelnictwa. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną.
    Podczas spotkania przedszkolaki poznały specyfikę pracy w bibliotece szkolnej, dowiedziały się,  jakie książki znajdują się na półkach, jak można je wypożyczyć oraz utrwaliły zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece. Punktem kulminacyjnymi wizyty w bibliotece było rozwiazywanie zagadek z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie z nimi poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z dzieci chęcią oglądały. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dziękujemy Pani Izie za gościnność i zajęcia.


Elżbieta Brzezińska

 


    Co roku 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji tuż przed przerwą Wielkanocną dzieci z grupy 0A odwiedziła Pani Pielęgniarka.  Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Pielęgniarka w krótkiej prelekcji wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia.


Elżbieta Brzezińska