Uroczystość przedstawienia świątecznego od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku również odbyła się w oddziale przedszkolnym w grupie OA i OB.

Dzieci przedstawiły podczas występu zwyczaje i obyczaje, wyniesione z tradycji polskiego domu rodzinnego: takie jak wypatrywanie pierwszej gwiazdki, przed kolacją wigilijną, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń.

Występ okraszony był piosenkami głoszącymi tradycję nawiedzania szopki betlejemskiej, kolędowania przy żłóbku oraz istoty święta Trzech Króli, dla podkreślenia ważności Narodzenia Pańskiego, w kulturze chrześcijańskiej naszego narodu. 

Występ dzieci skonstruowany był również tak, aby nie zabrakło nawiązania do tradycji ubierania choinki, czy dawania prezentów i uczczenia Świąt Bożego Narodzenia w sposób ulubiony przez dzieci poprzez taniec, ruch i zabawę.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie rodziny i bliskich, zwłaszcza w dobie tego trudnego czasu pandemii powinniśmy dbać o siebie, swoich najbliższych i relacje między nami, zatem uroczystość została nagrana na kamerę integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom zdolność prezentowania swoich umiejętności wokalno-recytatorskich oraz wprowadzające wszystkich w nastrój oczekiwania na Narodzenie Pańskie.

Dzieci oprócz polskich utworów zaśpiewały piękną zimową piosenkę w języku angielskim pt. „Little Snowflake”.

Po części artystycznej dzieci za ciężką prace zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem od rodziców i prezentami od Mikołaja.

Barbara Stachowska
Elżbieta Brzezińska
Halina Skrzecz
Anna Twardowska
Ewa Cichecka

 

4 grudnia przedszkolaki po śniadaniu zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. Śpiewały tak pięknie i głośno, że do okien oddziału przedszkolnego zapukał Święty Mikołaj.

Kiedy dzieci go ujrzały na ich twarzach rozgościł szeroki uśmiech, a nogi same zaczęły podskakiwać do góry z radości.

Mikołaj pomachał dzieciom serdecznie na przywitanie i zostawił pod drzwiami worek ze słodkimi upominkami dla dzieci.

Dzieci głośno i serdecznie podziękowały Mikołajowi przez okno i obiecały być grzeczne przez cały kolejny rok.

Barbara Stachowska
Elżbieta Brzezińska

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, nowości technicznych  moda na misie nie przemija, o czym doskonale wiedzą dzieci oddziału przedszkolnego z zerówki. 25 listopada odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Były zabawy, konkursy, tańce przy znanych i lubianych piosenkach dla dzieci tj. „Jadą, jadą misie”, „Mój miś”, „Pluszowy miś”. Główną atrakcja tego dnia była misiowa foto budka, w której Panie robiły dzieciom zdjęcia. Tego dnia każdy nawet na chwilę mógł poczuć się jak Miś. Mamy nadzieję, że to wielkie wydarzenie pozostanie we wspomnieniach naszych przedszkolaków na długi czas, a wspomnienia o naszych kochanych misiach z dzieciństwa wywołają uśmiech na każdej twarzy.

Elżbieta Brzezińska
Barbara Stachowska

 

 

Dzisiaj, w grupie 0b, odwiedził nas Mikołaj i przyniósł podarki dla dzieci i pań nauczycielek. Dzieci bardzo się ucieszyły i odśpiewały w podziękowaniu piosenkę dla Mikołaja pt. "Hej, kolęda, kolęda".

Anna Twardowska