15 września dzieciaki z grupy 0a tak jak większość dzieci na świecie obchodziła Dzień Kropki. W tym dniu dzieci wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście ,,kropka’’. Nie zabrakło także ,,kropkowych dzieł sztuki’’. To był dzień pełen kropek! 

Anna Polakowska

Anna Kausa- Wójcik

      

 

 

 

        W Dzień Dziecka Pani Iza ze szkolnej biblioteki zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytanie na Polanie. Przedszkolaki w skupieniu  słuchały swoich ulubionych bajek czytanych przez starsze koleżanki na świeżym powietrzu. Po skończonej lekturze dzieci odpowiadały na pytania zawiązane z bajkami oraz rozwiązywały zagadki. Celem zorganizowanej akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz promowanie czytelnictwa. Dzięki niej przedszkolaki przekonały się, że każde miejsce jest dobre, aby wybrać się w nie z ulubioną książką.Elżbieta Brzezińska    25 maja grupa 0A wybrała się na wycieczkę do Teatru Ekologicznego Bohema House, na spektakl Calineczka. Magia tkwi w naturze.  Spektakl inspirowany znaną baśnią  Andersena, przeplatany wątkami zanieczyszczeniem świata oraz licznymi akrobacjami wywarł na młodych widzach niesamowite wrażenie. Aktorzy w kolorowych i pięknych strojach występowali na scenie oraz wśród dzieci. Wyjście do Teatru Bohema House było entuzjastycznym przeżyciem dla przedszkolaków oraz wywołało wiele pozytywnych emocji i na pewno na długo pozostanie w ich pamięć.
 

Elżbieta Brzezińska    Dnia 23.05.2023 r. grupa 0b wybrała się na wycieczkę do Teatru Baj na spektakl pt. Niesamowite przygody skarpetek. Przedstawienie, w którym uczestniczyły dzieci powstało na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej Nowe przygody dziesięciu skarpetek. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci były zachwycone scenerią, choreografią i grą aktorów w przedstawieniu. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia wystawy w Galerii Lalek. To kameralna przestrzeń wystawiennicza, w której królują bohaterowie spektakli. Bohaterami są marionetki, jawajki, kukiełki, kukły i pacynki - te duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Dzieci obejrzały wystawę pt. Bohaterowie leśnych kniei, w której tematem przewodnim są: ludowość, wieś, folk, natura, zwierzęta, gusła, czary. Pojawił się też magiczny Kwiat paproci i Złoty kłos.
    Grupa 0b podróżowała do teatru metrem, co również stanowiło dużą atrakcję. Uśmiechy oraz radosne opowieści świadczą o tym, że wycieczka była dla dzieci bardzo ciekawą przygodą.

 

Anna Polakowska

 

 

 

 

 

 

 

     W dniu 21 kwietnia dzieci z grupy 0a i 0b wspólnie wzięły udział akcji Sprzątania świata. Spacer po okolicy połączony ze zbieraniem i segregowaniem śmieci był dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Była to rzeczywista lekcja ochrony środowiska, dzięki której dzieci uczyły się przyjaznego i odpowiedzialnego stosunku do naszej planety.Anna Kausa-Wójcik
Justyna Szczogryn-Majewska