Dnia 26 lutego 2019 roku w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dziatwy 6 odbył się Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy ,,Doświadczenia”. Podczas konkursu oceniane były: sposób zaprezentowania badanego zjawiska, innowacyjność i ciekawy pomysł.

Program "Lato w Mieście" 2019 Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy.
Wykaz Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych Programu „Lato w Mieście" 2019 w Dzielnicy Białołęka.

Choć luty jest najkrótszym miesiącem roku, a dodatkowo w jego pierwszej połowie odpoczywaliśmy, to w naszej klasie działo się wiele. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym orgaznizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Tym razem Poranek Muzyczny poświęcony był zimie. Każdy utwór, którego wysłuchaliśmy był odzwierciedleniem tytułu koncertu – „W mroźne, zimowe poranki”. Wśród kompozycji znalazły się utwory uznanych twórców, np. Koncert Es-dur cz. II Josepha Haydn’a czy „Wesele w Troldhaugen” Edvarda Griega, jak również mniej znanych kompozytorów, m.in. „Tańczące śnieżynki” Doroty Obijalskiej.

 

 

Zapraszam uczniów kl. IV -VI oraz kl. VII do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". Eliminacje szkolne odbędą się 19.03.2019 r. o godz.13:55 (7. godz. lek.) .

Regulamin konkursu:
1. Każdy uczestnik przygotowuje do recytacji dwa utwory (dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy) - tematyka dowolna. Czas prezentacji obu utworów nie może przekroczyć trzech minut.
2. Proszę o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.
3. Proszę o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
4. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie mogą zmienić repertuaru.

Kryteria oceny:
a) dobór repertuaru
b) interpretacja utworu
c) kultura mowy
d) ogólny wyraz artystyczny

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

Koordynator szkolny (kl. IV-VI i kl. VII)
Katarzyna Godziebiewska

 

W pierwszym półroczu nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach, w tym ogólnokrajowych. Pierwsze z nich odbyły się już w październiku 2018 i były to Ogólnopolskie Konkursy Polonistyczne „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Spośród piętnaściorga dzieci z klas II – III biorących udział w konkursach aż siedmioro zakwalifikowało się do drugiego etapu. W dniach 7-8 stycznia 2019 r. uczniowie pisali arcytrudne dyktando i musieli wykazać się wiedzą z szeroko pojętej poprawnej polszczyzny. Wyniki ich zmagań w drugiej turze poznamy na koniec lutego.
W listopadzie 2018 matematycy z klas młodszych stanęli w szranki z najlepszymi w tej dziedzinie uczniami z całej Polski. Grupa czternaściorga dzieci wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik matematyczny”. Miło nam poinformować, że pięcioro z nich otrzymało wyróżnienia na poziomie krajowym. Są to uczniowie klasy III a: Joachim Remiszewski i Ernest Kursa – wyróżnienia za bardzo dobry wynik oraz Małgosia Bielawska, Pola Lotko oraz Bartek Dzik – wyróżnienia za dobry wynik. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy im serdecznie i życzymy sukcesów w przyszłości.

Koordynator szkolny konkursów,
Mariola Cabaj