Szanowni Państwo,

 

w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

  • codziennie mierzyć temperaturę ciała
  • wrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

 

 

 

 

Na prośbę Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Białołęka zamieszczamy nastepującą informację:

 

" Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 r.:  " Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół. "

więcej informacji na stronie  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

 

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 314 oraz Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Dzielnicowym Turnieju Szachowym dla Szkół Podstawowych " Skok po kategorię".

Konkurs skierowany jest do klas I - VIII.

 

Szcegółowych informacji udziela szkolny koordynator konkursu p. Karolina Jurys

Dnia 17.01.2020 r. z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Pułtuska. O godzinie 7:45 wraz z innymi klasami (4a i 5b) poszliśmy na miejsce zbiórki. Około godziny 8:00 nasza podróż się rozpoczęła. Gdy zajęliśmy swoje miejsca w autokarze, z wielkim uśmiechem na twarzy przywitała nas Pani przewodnik. Podróż minęła szybko i wszyscy byli z niej zadowoleni. Gdy już dotarliśmy na miejsce, rzuciła nam się w oczy sympatyczna Pani. Jak się okazało, mieliśmy z nią lekcję na temat kulturalnego spożywania posiłków. Nauczyliśmy się wielu mądrych rzeczy. Teraz wiemy, co robiliśmy źle i powinniśmy to poprawić, a co robimy dobrze. Po zajęciach Pani zrobiła nam mini test.