Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie dla klas IV - VIII.

CELE KONKURSU:
• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
• Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
• Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:
• Praca wykonana samodzielnie w oparciu o m. in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
• format projektu graficznego (plakatu) A3 lub A4 wykonany dowolną techniką (tradycyjny lub wykonany za pomocą programów komputerowych) z hasłem 17. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.
• Prace konkursowe tj. projekt graficzny (plakat) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Termin składania prac: do 19 lutego 2021 r. (piątek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Wyniki konkursu będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
• Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

KRYTERIA OCENY PRACY:
Zgodność z tematem.
• Estetyka wykonania.
• Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Agnieszka Jakubowska

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty. W ramach tej akcji przez najbliższy tydzień w klasach IV - VIII będą prowadzone lekcje informatyki na temat bezpieczeństwa w sieci oraz konkurs (regulamin poniżej).

Zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Agnieszka Jakubowska

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klas III własnoręcznie wykonali serduszka i karteczki z życzeniami dla babć i dziadków z Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”.  Ten miły gest dzieci sprawił wielką radość mieszkańcom Domu.

Katarzyna Krakowiak

O tym, że babcia i dziadek odgrywają niezwykłą rolę w życiu wnucząt, nikogo nie trzeba przekonywać. Bo kto najlepiej pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

21 oraz 22 stycznia to dni, kiedy szczególnie ciepło myślimy o naszych Babciach i Dziadkach. To okazja, aby podziękować im za okazywaną miłość, zrozumienie i opiekę.  Szczególnym dowodem miłości i bliskości wnucząt były własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, które uczniowie klasy II A przygotowali dla swoich babć i dziadków. 

Babciu, Dziadku żyjcie nam 100 lat!

 Aleksandra Sztal

 

Poznając przygody detektywa Pozytywki, uczniowie klasy II A, podjęli się niezwykle kreatywnego zadania… Pracując metodą projektu, stworzyli makietę, przedstawiającą biuro detektywistyczne głównego bohatera. Było to zadanie niełatwe, wymagające dokładnej analizy treści lektury, po to, żeby jak najstaranniej oddać atmosferę i specyfikę pracy detektywa Pozytywki. Uczniowie odtworzyli agencję detektywistyczną „Różowe okulary” z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły, i tak powstał: kaktus stworzony z prawdziwej rośliny, szachownica przygotowana z klocków lego, miniaturowy rower, a nawet klamki drzwi wejściowych do agencji. Powstały również plakaty reklamowe agencji detektywistycznej, wobec których, byliśmy pewni, nikt nie przejdzie obojętny, a detektyw Pozytywka nie będzie już narzekał na brak klientów…

Aleksandra Sztal