Czytanie to pasja większości z nas…  W tym roku szkolnym, wiele już razy bohaterowie książek gościli na naszych lekcjach. Wspólnie z Detektywem Pozytywką z zafascynowaniem rozwiązywaliśmy niełatwe zagadki, z uśmiechem na ustach  śledziliśmy „Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek…”, razem z bohaterami książki „Drzewo do samego nieba” poznaliśmy znaczenie przyjaźni, a także poruszaliśmy trudne i poważne tematy, na przykład, poznając losy „Dziewczynki z parku”…   Z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy więc do klasowego konkursu fotograficznego „Czytam wszędzie”, rywalizując między sobą o jak najlepsze ujęcia z książką.  Patrząc na wykonane przez nas fotografie, nie mamy wątpliwości – udowodniliśmy że, dla chcącego, nic trudnego – ulubiona lektura może towarzyszyć nam wszędzie: na rowerze, na ściance wspinaczkowej, na trampolinie, podczas gry w piłkę nożną, a nawet pod prysznicem. 

Patrząc na nasze ujęcia, chyba nie macie już wątpliwości, że czytać można dosłownie wszędzie… Do czego serdecznie i Was zachęcamy!

Uczniowie klasy II A oraz Aleksandra Sztal

 

Dwa tygodnie temu (11.05.2021) odbyła się lekcja muzealna w Doświadczalnej Pracowni Litografii im. Pabla Picassa w Warszawie.

Placówka jest filią Centrum Promocji Kultury i stanowi jedyną taką pracownię w Polsce i jedną z nielicznych w Europie.

W pracowni w 1948 roku gościł Pablo Picasso, który przebywał w Polsce z okazji Kongresu Intelektualistów.

Uczniowie kl. VII a zapoznali się z techniką litografii, która znajduje się na liście ginących zawodów UNESCO.

Podczas lekcji uczniowie mogli też podziwiać zabytkowe pracy litograficzne, w które wyposażona jest pracownia (maszyny z końca XIX i z początku XX wieku).

Dużą atrakcją dla uczestników była możliwość zobaczenia unikatowych kamieni litograficznych z planami Warszawy z pierwszej połowy XIX wieku.

Przemysław Runo

 

 

Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że:

  • dni 25 maja, 26 maja, 27 maja 2021 r. są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla klas I - VII (w tych dniach przeprowadzany jest egzamin ósmoklasisty);
  • dzień 5 czerwca 2021 r. jest  dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla klas I - VIII.