Zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM LOGIA, organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań w Warszawie, na zlecienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Konkurs polega na samodzielnym rozwiązaniu testu dotyczącego treści zawartch w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej i zadań algorytmicznych z zakresu grafiki, definiowania funkcji, przetwarzania napisów i list w języku programowania Python.

Etap szkolny zaczyna się 15 pażdziernika i trwa do godz. 14:00 dnia 4 listopada. W tym czasie uczniowie pobierają ze strony WWW Konkursu treści zadań i wytyczne do ich rozwiązania. Uczestnicy w dowolnym miejscu w czasie trwania I etapu rozwiązują test i trzy zadania programistyczne. Wysyłają rozwiązania zadań na platformę konkursową. Test i zadanie obliczeniowe oceniane jest automatycznie na platformie. Rozwiązania zadań graficznych ocenia nauczyciel w szkole.

Co robi uczeń, aby wziąć udział w konkursie?

W celu udziału w konkursie:

  •     uczeń zakłada konto na platformie konkursy.oeiizk.edu.pl (dostępne od 10 września),
  •     pobiera (w dziale Organizacja) i drukuje Kartę zgłoszenia do konkursu Logia, na której rodzice (opiekunowie prawni) wyrażają zgodę na      udział w konkursie,
  •     oświadczenie jest poświadczane przez szkołę,
  •     uczeń wysyła skan zgłoszenia za pomocą formularza na platformie konkursowej (w dziale Organizacja).

Uwaga! Dostęp do rozwiązywania testu i wysyłania rozwiązań zadań będzie możliwy po zatwierdzeniu przesłanej Karty zgłoszenia.

Chętnych proszę o zalogowanie się na platformie OEiiZK i zgłoszenie się do nauczyciela informatyki w terminie do 7 pażdziernika 2020 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie logia.oeiizk.waw.pl.

Agnieszka Jakubowska

Szanowni Państwo,
w związku z pismem przesłanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie dotyczącym wprowadzania w szkołach obostrzeń w zakresie możliwości korzystania z szafek szkolnych i szatni, przekazujemy ujęte w ww. liście zalecenia.

Zgodnie z „Wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.” zaleca się, aby:

  • uczeń posiadał własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą;
  • podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni;
  •  nie wnosić okryć wierzchnich i obuwia do sal lekcyjnych, w których uczniowie spędzają większość czasu w szkole.

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych. Zapewne są wśród Was osoby, które mają uzdolnienia polonistyczne, matematyczne, językowe, historyczne, geograficzne lub te należące do trudnych dziedzin fizyki, biologii czy chemii. Warto je wykorzystać i sprawdzić się w wybranych dziedzinach. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do nauczyciela przedmiotu. Od nauczycieli otrzymacie wsparcie w przygotowywaniu się do zmagań konkursowych.

Liczymy na Wasz udział.

Wasi Nauczyciele

Link do strony informującej o konkursach:

konkursy.mscdn.pl

Informacje o programach merytorycznych poszczególnych konkursów, znajdują się w poniższych linkach:

J. POLSKI

J. ANGIELSKI

MATEMATYKA

HISTORIA

GEOGRAFIA

CHEMIA

FIZYKA

BIOLOGIA

 

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów internetu w sposób bezpieczny.

Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.

Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej.

Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

pobierz

Szanowni Państwo Rodzice,

uprzejmie informujemy, że został zmieniony numer rachunku dla Rady Rodziców. Numer rachunku dostępny jest w zakładce Rady Rodziców.