04 października klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę integracyjną do agroturystki „Wymysły pod lasem”.

    Pobyt upłynął w atmosferze świetnej zabawy na świeżym powietrzu oraz podczas ciekawych warsztatów pt. „Dzień Ziemniaka”. Zajęcia tematyczne były okazją do przybliżenia dzieciom atmosfery dawnej wsi. Na początku zapoznały się z historią uprawy ziemniaka, wcielając się w rolę przepięknie przebranych aktorów, odegrały scenki dramowe. Następnie wspólnymi siłami dzieci przygotowały składniki niezbędne do ugotowania deseru niespodzianki. Nie zabrakło zajęć w terenie. Dzieci podzielone w podgrupy mogły zobaczyć jak wygląda praca na kartoflisku, następnie zasadziły bulwy topinamburu oraz odwiedziły zagrodę ze zwierzętami. Po intensywnym wysiłku dzieci spróbowały własnoręcznie przygotowanego deseru, którym okazał się przepyszny kisiel oraz pieczonych kiełbasek i placków ziemniaczanych. Na koniec naszej wycieczki dzieci przygotowały ziemniaczane stempelki, którymi wykonały prace plastyczne oraz otrzymały drobne upominki w postaci breloczków.

    Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły. Spędzony czas w agroturystyce na długo zostanie w naszej pamięci.

Barbara Borgosz-Michniuk

Halina Olesiejuk

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

    Uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpią do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody”.

Głównym założeniem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Cele projektu:

  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
  • kształtowanie postaw proekologicznych,
  • kreatywne i twórcze działania dzieci, nauczycieli i rodziców,
  • prowadzenie zabaw badawczych celem zgłębiania wiedzy przyrodniczej i wytwarzanie zaciekawienia oraz zainteresowania przyrodą,
  • promocja placówek oświatowych,
  • integracja nauczycieli, dzielenie się pomysłami.

Z niecierpliwością czekamy na wyzwania projektu i ich realizację. 😊

Szkolny koordynator projektu

Barbara Borgosz-Michniuk

W dniu 16 września, jak co roku uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do Akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Nasi młodsi uczniowie porządkowali teren szkoły oraz okolicy. Wcześniej zostali zaopatrzeni w niezbędne atrybuty – rękawiczki jednorazowe oraz pojemne worki. Po kilkunastu minutach  nieśliśmy worki wypełnione śmieciami. Ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata” jest lekcją poszanowania i dbania o środowisko. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki, prezentacje oraz filmy edukacyjne dla dzieci. Dzięki akcji „Sprzątanie Świata” dzieci od najmłodszych lat uczą się odpowiedzialności za środowisko.

Kolorowe kosze, śmieci do nich noszę.

Pięknie segreguję, kolorów pilnuję.

Do żółtego kosza, wrzucam plastikowe

A do niebieskiego, śmieci papierowe.

Zielony pojemnik, na szkło kolorowe.

Czerwony połyka, śmieci metalowe.

Jest jeszcze kosz biały, na bezbarwne szkło.

Wiesz już, co gdzie wrzucać.

Zapamiętaj to!

Segreguj odpady, poznaj świat kolorów.

Zbuduj kosze z klocków, naucz się wyborów.

 

W imieniu edukacji wczesnoszkolnej

Izabela Radziszewska

 

    

              Dnia 28 września JABŁKO miało swoje święto. W naszej szkole jabłek było bez liku. W klasach  wiadomości o jabłkach było jeszcze więcej na różnych edukacjach. W tym dniu odbyły się degustacje ciast, szarlotek, rogalików, dżemów, musów i innych pyszności z jabłkami, które dostarczyli rodzice. To był bardzo miły dodatek do drugiego śniadania czy podwieczorku. Pamiętajmy, że jabłka warto jeść przez cały rok, a nie tylko od święta.

     

 

"Idzie jesień, plony niesie

jesień kolorowa.

Jabłka, gruszki, winogrona,

wszystko w koszu chowa”.

23 września, pierwszego dnia jesieni we wszystkich klasach 0-3 można było podziwiać i jeść przyniesione dary. Śniadania były wyjątkowo kolorowe, smaczne i zdrowe. Będziemy pamiętać o naturalnych witaminach. Jedzmy owoce i warzywa!

 
Jesień powitaliśmy wierszami, piosenkami i pierwszym jesiennym spacerem.