26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr. 31 odbyła się Mała Olimpiada Matematyczna, w której uczestniczyły dzieci z klas 3a i 3c. Dominika Rudnicka oraz Oliwier Śmiarowski zostali laureatami!

Będą nas reprezentować w następnym etapie.

Agnieszka Majewska

Dnia 11 maja odbył się konkurs kaligraficzny "Mistrz Kaligrafii" w Szkole Podstawowej nr 355 im.

J. Wedla. Nasze dwie uczennice z 1 a i 1 b Gabrysia Frąckiewicz oraz Patrycja Janczewska dzielnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie, otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Agnieszka Majewska

W pierwszym tygodniu maja grupa 0A wybrała się do szkolnej biblioteki. Pani Iza z biblioteki przygotowała dla zerówki lekcję biblioteczną, na której dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, co można w niej wypożyczyć, w jaki sposób odbywa się wypożyczanie książek w naszej szkole oraz otrzymały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań. Przedszkolaki z radością zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i radości atmosferze.

Elżbieta Brzezińska

W dniu 17 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas  II – VIII. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez międzynarodowy zespół  matematyków. Miłą niespodzianką jest informacja, że troje uczniów uzyskało wynik bardzo dobry, jedna uczennica otrzymała wyróżnienie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. SZUSTAKOWSKA MARIA  98,75/105 pkt (bardzo dobry)  klasa II a w kategorii Żaczek

2. TARANTA NATALIA           93,75/105 pkt  (bardzo dobry) klasa II c w kategorii Żaczek

3. PIKULA JULIA                       110/120 pkt (wyróżniony)   klasa IV a w kategorii Maluch

4. REMISZEWSKI JOACHIM 140/150 pkt (bardzo dobry) klasa VI a w kategorii Beniamin

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składam serdeczne gratulację.

Koordynator konkursu.

Leszek Bączkiewicz

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci wzięły udział w konkursie pt.  „Eko-moda”, który miał na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu. Dzieci zrobiły ciekawe stroje, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. worki, gazety, butelki plastikowe, kartony itp.
    Nasi ekomodele prezentowali swoje prace na szkolnym wybiegu przy dźwiękach muzyki, czując się jak na prawdziwym pokazie mody. Ekokreacje wyróżniały się pomysłowością i niesamowitą kreatywnością.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!

Barbara Borgosz-Michniuk
Iwona Miechowiecka