Uczennice z klas: 4a, 5b i 5c, godnie reprezentowały naszą szkołę na II Dzielnicowym Konkursie Euforia 2024.

13 wspaniałych tancerek pięknie się przygotowały - ubrały w stroje, uczesały i umalowały, a potem odważnie wystąpiły w trzech duetach i jednym septecie (grupie 7-osobowej). Każdy występ był wyjątkowy i niepowtarzalny, a z innych szkół - duża konkurencja.

Zespół Sisters Power wywalczył trzecie miejsce w kategorii Junior. Brawo!

Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantek w Euforii 2024.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, by móc zaprezentować swoje talenty.

"Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne. W ten sposób rozwija i kształci smak".

W dniu 22.02.2023 klasa 3a miała okazję uczestniczyć w zajęciach z cyklu programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Nasi uczniowie podczas zajęć poznali elementy pierwszej pomocy.  Trzecioklasiści dowiedzieli się, że podstawą udzielenia pierwszej pomocy jest ich bezpieczeństwo. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, dlatego z pewnością zostaną rozszerzone i kontynuowane o dalsze cykle udzielania pierwszej pomocy.

Iwona Miechowiecka

Elżbieta Brzezińska

Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Od 16 do 23 marca 2024 r. w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

• Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem
• Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
• Depresja i lęk
• Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole
• Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia

Klasy 3a oraz 3b w piątek 23 lutego 2024r. wybrały się na wycieczkę do Domu Kultury Świt na profilaktyczny spektakl teatralny „Florka, która pogodziła serce z rozumem”. Głównym zagadnieniem inscenizacji była przemoc rówieśnicza oraz jej przeciwdziałanie. Spektakl prowadzony był interaktywnie. Po odegraniu kolejnych scen aktorzy zastygali w „stopklatkach”, a prowadząca dyskutowała z młodymi uczestnikami spektaklu na temat problemowej sytuacji pojawiającej się w inscenizacji. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Zademonstrowane scenki uwrażliwiły trzecioklasistów na krzywdę innych, rozwinęły umiejętność identyfikowania objawów przemocy, właściwego reagowania na nią i poszukiwania rozwiązań. To była świetna lekcja o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej.

Elżbieta Brzezińska