Już od rana w naszej świetlicy świąteczna krzątanina. Na stołach produkty cukiernicze, misy i miseczki, wałki do ciasta oraz przeróżne foremki w kształcie choinek, gwiazdek, serduszek itp. To znak, że nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci czas pieczenia świątecznych ciastek i ciasteczek.

Ubrani w kolorowe fartuchy bierzemy się do pracy: gnieciemy i wałkujemy ciasto, wycinamy fantazyjne kształty, które następnie układamy na blaszki i wkładamy do kuchennego pieca. W całej szkole unosi się smakowity zapach pieczonych słodkości. Aż w brzuchu burczy…

Gdy ciasteczka nabierają w piecu rumieńców, przygotowujemy produkty do dekoracji naszych wypieków: lukry, gorącą czekoladę, kolorowe posypki w przeróżnych kształtach… Czas już wyjmować nasze ciasteczka z pieca. Czekamy chwilę, aż wystygną, i zabieramy się z wielką ochotą do ich dekorowania. Sprawia nam to ogromną frajdę. Z wielką precyzją i fantazją przystrajamy nasze słodkie gwiazdeczki, choinki, serduszka… Nie możemy przy tym oprzeć się pokusie skosztowania choć okruszka.

Wreszcie są już gotowe! Ułożone na półmiskach wołają do nas: „Zjedz mnie!”. My jednak wiemy, że musimy się im oprzeć, gdyż trafią one na świąteczną kwestę bożonarodzeniową.

Katarzyna Godziebiewska,
Judyta Szadkowska

 

Dnia 30.11.2016r. świętowane były w świetlicy Andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycją tego święta, po czym wzięli udział we wróżbach. Podczas wieczoru można było poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość losując z magicznego worka kartki z wróżbą.

Po przebiciu balonów dzieci poznały zawód jaki będą wykonywać w przyszłości.

Dzięki wróżbie z książką, dzieci mogły dowiedzieć się czy ich marzenie się spełni.

Nie zabrakło również wróżby z kubeczków i serduszek losowanych z czarodziejskiego kapelusza.

Zabawa była przednia, a wieczór zakończyliśmy w doskonałych humorach.

Jagoda Nowacka

 

W kolejną rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości staraliśmy się przybliżyć dzieciom to wydarzenie. Oprócz pogadanek i rozmów o tamtej historii wykonaliśmy także dekoracje, które ukazywały doniosłość tego faktu - po 123 latach niewoli. Uczniowie wykonali chorągiewki biało-czerwone, godło Polski z orłem w koronie i uczyły się hymnu narodowego.

W świetlicy przez cały tydzień przypominaliśmy bohaterów niepodległej Ojczyzny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i uwagą wsłuchiwały się w te treści. Mam szczerą nadzieję, że przyczyni się to do poznania naszej historii oraz do patriotycznego wychowania młodych Polaków.

Katarzyna Krakowiak

 

Dnia 30.11.2016r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności świetlicy. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona „Świetliczaków”, musiały przejść test gotowości świetlicowej. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Zostali poddani próbom: wiedzy, wygimnastykowania języka, spostrzegawczości, refleksu. Okazało się, że pierwszoklasiści świetnie znają regulamin świetlicy. Wszystkim udało się pomyślnie przejść sprawdzian biorąc udział w zabawach „Prawda czy plotka, „Co się zmieniło”, „Podaj dalej”.

Dzieci doskonale poradziły sobie również z zadaniem, które polegało na rozdzieleniu zmieszanych ze sobą ziaren kaszy i ryżu.

Po pozytywnej ocenie wykonanych zadań, uczniowie złożyli podpisy na pamiątkowych chmurkach z treścią przyrzeczenia „Świetliczaka”.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali odznaki pełnoprawnego „Świetliczaka”.

Jagoda Nowacka

Szkolny konkurs plastyczny „Złota polska jesień”

W październiku uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Złota polska jesień”.

Głównymi celami konkursu było uwrażliwienie na piękno świata przyrody, rozwój wyobraźni oraz doskonalenie warsztatu plastycznego.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną w formacie A3, z możliwością wykorzystania materiałów przyrodniczych.

Wyłonienie zwycięzców było wyjątkowo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na staranność, pomysłowość oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik. Przepiękne prace można było podziwiać na wystawie przed wejściem do świetlicy szkolnej.

Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie, wkład pracy i udział w konkursie. Decyzją komisji konkursowej laureatami zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Natalia Madej

Aleksandra Woźniak

II miejsce – Gabriela Głogowska

III miejsce – Matylda Brzozowska

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Natasza Siemek

II miejsce – Joanna Rogowska

III miejsce – Julia Celińska

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Oliwia Nowak

II miejsce – Anna Woźniak

III miejsce – Anna Kania

Jessica Witeńko

Wyróżnienia otrzymali:

Pola Lotko

Milena Bartnicka

Kaja Szkoda-Amanowicz

Oliwia Bartnicka

Michalina Jastrzębska

Aniela Szkoda – Amanowicz

 Serdecznie gratulujemy! 

Jagoda Nowacka