Jak co roku dzieci w świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem wychowawczyń grup, przygotowały ozdoby świąteczne. Zgodnie z tradycją naszej szkoły zostały one przekazane na kwestę, z której datki zostaną przeznaczone na Hospicjum przy ul. Tykocińskiej.

Z kolorowej krepiny, cekinów, kawałków drewna i innych darów natury powstały istne cuda: mieniące się różnymi kolorami bombki, świeczniki ozdobione kasztanami, żołędziami, orzechami, choinki wykonane ze świerkowych szyszek, makaronu i płatków kosmetycznych. Dzieci włożyły w wykonanie ozdób dużo serca i wysiłku, gdyż przyświecał im szczytny cel.

Wierzymy, iż wykonane przez uczniów ozdoby zagoszczą w Państwa domach...

Opracowała: Katarzyna Godziebiewska

Dnia 30.11.2015r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności świetlicy. Zanim jednak zostali przyjęci do grona „Świetliczaków”, musieli przejść test gotowości świetlicowej. Dzieci miały do wykonania kilka zadań. Uczniowie zostali poddani próbom: wiedzy, zwinności, spostrzegawczości, wygimnastykowania języka. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale znają regulamin świetlicy i radzą sobie z każdym zadaniem. Brali udział w zabawach „Co się zmieniło”, „Prawda czy plotka”, „Kto pierwszy”. Wszystkim udało się pomyślnie przejść sprawdzian.

Dzieci miały również za zadanie rozdzielić wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku różne kształty cukierków. Z tym zadaniem również świetnie sobie poradziły.

Po pozytywnej ocenie wykonanych zadań wspólnie odczytali przyrzeczenie „Świetliczaka”.

Następnie złożyli podpisy na pamiątkowym sercu z treścią przyrzeczenia.

Wszyscy pasowani wychowankowie otrzymali odznaki pełnoprawnego „Świetliczaka”.

Cała impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.

Opracowała: Jagoda Nowacka

W październiku uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Złota polska jesień”.

Głównymi celami konkursu było doskonalenie warsztatu plastycznego, uwrażliwianie na piękno świata przyrody oraz rozwój wyobraźni plastycznej.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną w formacie A3, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Oddano piękne prace, wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na staranność, oryginalne ujęcie tematu oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych: 

I miejsce – Rozalia Stachura

II miejsce – Natasza Siemek

III miejsce – Joanna Rogowska

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Anna Młyńska

II miejsce – Anna Woźniak

III miejsce – Jessica Witeńko

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Dawid Jendernal

II miejsce – Hanna Mazurczak

Wyróżnienia:

Julia Celińska

Wiktoria Głowala

Aleksandra Woźniak

Opracowały: Jagoda Nowacka,
Beata Żebrowska-Maciołek

Dnia 27.11.2015r. zorganizowaliśmy w świetlicy wieczór andrzejkowych wróżb. Uczniowie zapoznali się z tradycjami tego święta, po czym wszyscy chętnie wzięli udział we wróżbach.

Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków. Wylosowane przedmioty symbolizowały życie w przyszłości (oczywiście z przymrużeniem oka).

Z kapelusza losowano serduszka z imieniem przyszłej żony lub przyszłego męża. Zaś z kart, dzieci  miały możliwość poznania swojej najbliższej przyszłości.

Były również wróżby w balonach. Tutaj dzieci miały szansę dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać.

Wieczór przebiegł w bardzo wesołej atmosferze.

Opracowały: Jagoda Nowacka,
Beata Żebrowska – Maciołek

Dnia 10.X.2015r. odbyła się wycieczka do Folwarku Bródno na Święto Dyni. Wybraliśmy się tam w celu poznania i obejrzenia różnych gatunków zwierząt gospodarskich oraz skorzystania z dodatkowych atrakcji z okazji tego dnia. Poznaliśmy wiele gatunków ptaków, królików, owce, kozy, no i oczywiście Kuce. Dzieci miały okazję skorzystać z przejażdżki na Kucyku co dostarczyło wiele radości.

W sprzedaży pojawiły się piękne pomarańczowe dynie oraz różnorodne dynie ozdobne. Wybór był trudny. Wśród wystawców pojawili się również wytwórcy pieczywa, oscypków, miodów, ozdobnych pierników.  Można było zjeść pysznie na miejscu lub zakupić regionalne, ekologiczne specjały. Nie zabrakło też rękodzieła, a jego twórcy trafili w gust każdego z nas.

Przy Chacie Folwarku odbył się konkurs przyrodniczy.

Animatorzy Folwarku zorganizowali konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych dzieci. Uczestnicy naszej wycieczki wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Dzieci mogły popisać się wiedzą z dziedziny przyrody w czym pomogła wcześniejsza rozgrzewka poprzez wypełnienie ankiety przy botanicznych poletkach.

Po skorzystaniu z wielu atrakcji wróciliśmy zadowoleni do domu.

Opracowała: Jagoda Nowacka
Danuta Okszos